Pomazánky- pište prosím nápady

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

Re: Pomazánky- pište prosím nápady

Příspěvekod Melina » 0, 15. únor, 2009, 9:53 pm

Já přihodím ještě celerovou, my bychom se po ní umlátili, dokonce se o ni někdy i pereme :lol:
1 syrový celer nastrouhat nahrubo, pak asi tolik cihly, jako je třetina množství celeru, nastrouhat najemno, přidat majonézu, tatarku, ale nám se opravdu nejvíc osvědčila majonéza yofresh, s ní to má opravdu tu nej chuť. Pomazánka se ale většinou musí nechat odležet, hned po uklohnění je tak trošku blééé, ale druhej den je fakt super, my se s ní cpeme jak zjednaní. Problém ale někdy může být v celeru, takže když vám pomazánka poprvé nebude chutnat, zkuste jindy a z jinýho celeru ;)
Melina

Příspěvekod ruzovka » 0, 16. únor, 2009, 11:57 am

Hodně používám na pomazánky tvaroh - je toho více , je to zdravé a chutná nám to :P

Tvarohová rybí - rybičky ve vlastní šťávě nebo oleji, tvaroh, sůl, pepř, nať. cibulka, lžíce změklého másla

Tvarohová rybí červená - rybičky v rajčatovém protlaku, vejce natvrdo, tvaroh, kyselá okurka na drobno, sůl, pepř , naťová cibulka

Tvarohová s vejci - tvaroh, uvařená vejce natvrdo dle chutí , sůl, pepř, nať. cibulka , lžíce změklého másla

Tvarohová s Hermelínem - tvaroh, Hermelín nahrubo nastrouhat, může být i libový salám, sůl, pepř, naťová cibulka - někdy dám i uvařené vajíčko

Tvarohovová se sl. ml. paprikou - to tu už bylo

Tvarohová s nivou - tvaroh, nastrouhat nivu, sůl, pepř, lžíce změklého másla , nať. cibulka

Samozřejmě lze i tvarohové pomazánky zjemnit majolkou - ale pak je to už kalorické :lol: Místo naťové cibulky lze na jemno nakrájet cibulku - já to nedělám, protože mi přijde, že druhý den to je moc cítit - pomazánky připravuji večer a každý si vezme na snídani nebo s sebou do práce. Sůl a pepř používám velice opatrně. Lze použít i jiné koření dle chuti.
Když chci pomazánku řidší, lze zředit mlékem a nebo jogurtem ...

Největší úspěch ale má rybičková a pak ta s nivou :!:
ruzovka

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 17. únor, 2009, 12:00 pm

helena píše:Ivo, rodince moc chutná pomazánka z Lučiny (velké rodinné v krabičce) a vajec uvařených natvrdo. Rozmixujeme to a někdy přidáme petrželku nebo pažitku a trochu osolíme. Toť vše. Je úžasná a hlavně tím můžeme nakrmit i naši dvouletou Aničku. Možná by vám taky zachutnala, zkuste to. :P

Včera jsem připravila , přidala jsem jarní cibulku místo pažitky a byla skvělá, už není... Chutnala všem.. ;)
IvaChytilova

Příspěvekod Pitrs » 0, 25. srpen, 2010, 9:22 pm

holky tak já dělám rybičkovou a místo másla nebo Perly dávám pomazánkové máslo a třeba občas i čtvereček taveného sýra - občas přidám nastrouhané vejce, ale nejraději jen tuňák + pomazánkové máslo + bylinková sůl (JUST) dělám ho tak to cpem všude :-) - jiné rybyičky ani neděláme - moc mi nejedou - kupujem jen kvalitnější tuňáčky :-) jaké jiné značky rybiček kupujete?
Pitrs

Příspěvekod grafi » 0, 27. srpen, 2010, 9:52 pm

Já už dělám jenom z tuňáka - z toho obyč drceného v oleji.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod helis » 0, 1. listopad, 2010, 8:40 pm

Já znám taky jenom 3 druhy pomazánek - rybí, rybí bez ryb - takže vajíčková a salámová - pomazánkové máslo, hořčice, cibuli, sůl, pepř, 20dg šunky nebo jiného salámu, 3 lžíce tatarky, 3 vejce na tvrdo - píšu odhadem, každý si dochutí dle sebe. Ještě jsem dětem dělala mrkvovou, aby jedli nějakou zeleninu nebo jsem jim propašovala do pomazánky nějakou zeleninu, co nejí.
Mrkvová - pomazánkové máslo, 1 - 2 mrkve, sůl, česnek.
helis

Příspěvekod Evue » 0, 14. prosinec, 2010, 12:05 pm

Dětem chutná pomazánka z makrel v tomatu. Rozmixuju makrely v tomatu s máslem(asi 3lžíce Flory) a taveným sýrem(Apetito jeden obdelníček). Hotovo.
Evue

Re: POMAZÁNKY

Příspěvekod Aliba » 0, 13. červenec, 2013, 11:54 pm

Tak dnes jsem spáchala pomazánku - takový
Patlála, patlála
Suroviny
4 vejce
1cibule střední velikosti
máslo - nebo olej
sůl
2 špekáčky - buřty
hořčice plnotučná
majolka

Takže připravím si pánev, dám na ni kus másla. Vejce rozlepnu do misky,
trochu osolím - se solí pozor, jelikož, špekáčky taky nějakou obsahují.
Takže raději míň a dosolit, až bude hotovo. Cibuli oloupat a nakrájet na kostičky
určo by šly proužky - kolečka. Rozpálím pánev s máslem a osmahnu cibulku -
jen zesklovatět a dám vajíčka a míchám. Vajíčka jsou umíchaný.
Nakrájím špekáčky, dám do misky spolu s umíchanýma vjíčkama a rozmixuju.
Pak jen přidám hořčici a majolku - dávala jsem podle chuti, asi 2 lžičky hořčice,
lžíci majolky plochou.
Vše zamíchat, no a pak napatlat na chleba - posypat nakrájenou
jarní cibulkou a rajčetem, no a sníst.
Aliba

Příspěvekod ovecka33 » 0, 15. červenec, 2013, 8:23 am

DROZDOVA
Cibula
Drozdie
Vajicko
Sol
Korenie
Maslo
Olej

Na oleji oprazit cibulu, k nej pridat rozpustit kocku drozdia kym nebude vonat, pridat vajce na tvrdo maslo
Moze byt aj bez vajca
ovecka33

Příspěvekod omites » 0, 12. srpen, 2013, 7:38 am

Pomazánka z červené čočky a droždí

Na lžíci oleje zpěníme cibuli a dva prolisované stroužky česneku, přidáme nahrubo nastrouhanou velkou mrkev a dále restujeme. Přisypeme kůru z jednoho citronu a 100 g propláchnuté červené čočky, chvíli mícháme a opékáme. Přilijeme 200 ml vody, zakryjeme pokličkou a dusíme doměkka (15 - 20 minut). Přimícháme kostičku droždí a počkáme až se roztopí. Odstavíme, osolíme, necháme zchladnout a vmícháme šťávu z půlky citronu a plnotučnou hořčici.
Nemusí pršet, jen když kape.
omites

Předchozí

Zpět na Jídelníček