Recepty z bílků

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

Recepty z bílků

Příspěvekod 1Janina1 » 0, 17. leden, 2015, 5:56 pm

Jelikož jsem se zatím ještě moc nezorientovala, napsala jsem recepty jinam, tak je ještě překopíruji sem.

Ahoj, tady jsou ty slíbené recepty z bílků. Ty chlebíčky dělám docela často, protože mi neustále nějaké bílky zbývají. Obvykle dělám z dvojnásobného množství. Uvádím množství na jednu chlebíčkovou formu.
Chlebíček z bílků - 5 bílků, 100 g cukru, 100 g polohrubé mouky, 50 g rozehřátého, vychladlého másla nebo oleje, hrst rozsekaných mandlí, ořechů, oříšků, čokolády, trochu rozinek, kokosu, kandovaného ovoce.... (prostě podle chuti a toho, co máte doma)
Z bílků ušleháme tuhý sníh, přidáme cukr a ještě chvíli šleháme, pak lehce vmícháme mouku s ostatními přísadami a tuk (také po částech). Dáme do vymazané a vysypané formy a pečeme na 180 stupňů asi 40 minut.
Jíme to jen tak, ale lze polít čokoládou nebo ledem z cukru a citrónu...
Mandlové lupínky - 100 g cukru krupice, 4 bílky, 100 g hladké mouky, 100 g neloupaných mandlí
Bílky ušleháme v tuhý sníh, přidáme cukr a ještě chvíli šleháme. Pak zlehka vmícháme mouku a nakonec mandle. Těsto vlijeme do vymazané a vysypané formy (nejlépe tzv. srnčí hřbet) a pečeme na 180 stupňů asi 30-40 minut. Vyklopíme a necháme vychladnout. Pak krájíme, nejlépe na kráječi na chleba, nožem to jde špatně, na 3 mm plátky. Rozložíme na plechu na pečicí papír a na 120 stupňů pečeme zvolna dozlatova.Uchováváme v plechové krabici, kde zůstanou pěkně křupavé.
Je to moc dobré a jedlé :D . Myslím, že podobný recept někde uváděla Stela Zázvorková, ale myslím, že to dělala s lískovými oříšky.
1Janina1

Zpět na Jídelníček