Pavlova

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

Pavlova

Příspěvekod Sel » 0, 17. leden, 2015, 5:22 pm

zde je recept na Pavlovu od jedné z nás, z drbárny

4 bílky se ušlehají se špetkou soli do tuhého sněhu, postupně se vešlehá moučkový cukr (50 g na 1 bílek). Na 2 plechy si dáš pečící papír, hmotu rozdělíš na poloviny a rozetřeš do placek cca 20 cm v průměru. Na povrchu necháváš "špičky" - neuhlazuješ to. Vyhřeješ troubu na max, ale jak to strčíš do trouby, stáhneš to na 140 stupňů a pečeš hodinu. Troubu během pečení nesmíš otevřít.
Po hodině zkontroluješ - měly by být narůžovělé, vypneš troubu, pootevřeš a necháš vychladnout v té troubě. Ušleháš 2 šlehačky, jednu placku přesuneš na tácek nebo talíř a nandáš na ni polovinu ušlehané šlehačky. Posypeš jahodami, borůvkami, malinami - co máš, nejlépe lesní ovoce, položíš na to tu druhou placku, namatláš druhou polovinu šlehačky a posypeš zbytkem ovoce. Dáš přes noc uležet. Krájíš opatrně, je to vynikající. Nechte si chutnat.
Sel

Re: Pavlova

Příspěvekod jupijaaa » 0, 18. leden, 2015, 9:03 am

Nedělala něco podobného i Halina pavlovská ve svém pořadu v TV???Ale myslím,že to dělala 1 velkou placku přes celý plech. :s0491:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Čola » 0, 18. leden, 2015, 11:19 pm

Dík za recept v receptech. ;)
Čola

Příspěvekod jupijaaa » 0, 19. leden, 2015, 6:29 pm

sel do šlehačky ztužovač?Nerozteče se mi bez něj šlehačka? :blink:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Sel » 0, 20. leden, 2015, 8:24 am

jupijaaa píše:sel do šlehačky ztužovač?Nerozteče se mi bez něj šlehačka? :blink:

tohle není můj recept, to jsem jen měla zkopírováno z drbárny......tak nevím
Sel

Příspěvekod 1Janina1 » 0, 23. leden, 2015, 8:12 pm

jupijaaa píše:sel do šlehačky ztužovač?Nerozteče se mi bez něj šlehačka? :blink:

Já myslím, že se šlehačka nerozteče. Když zdobím dort, druhý den je šlehačka stále tuhá a ztužovač nepoužívám.
1Janina1

Zpět na Jídelníček