Dýňová polévka

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

Dýňová polévka

Příspěvekod Čola » 0, 31. říjen, 2014, 12:05 am

Ahoj Maartino a holky, slíbená dýňová polévka. Píšu do receptů, aby nezapadlo a nezmizelo v drbárně. ;)

1 dýně Hokaido pokrájená na kousky (včetně slupky!!! - velká výhoda Hokaida) - ale může být i normální dýně, 1 větší brambora pokrájená na kostky, 1 cibule pokrájená na drobno, 1 stroužek česneku rozmělněný, 1 l zeleninového vývaru, 1 lžíce oleje, sůl, pepř, kari. Smetana na vaření.

V hrnci rozpálíme olej a na něm osmahneme cibuli, přidáme česnek, pokrájenou dýni a bramboru. Lehce zasypeme kari, zamícháme a zalijeme zeleninovým vývarem. Lehce osolíme a vaříme do změknutí. Poté rozmixujeme. Přilijeme smetanu.

Výborná je s opečenými chlebíky či rohlíčky.
Čola

Re: Dýňová polévka

Příspěvekod martinaaa » 0, 31. říjen, 2014, 9:28 am

Dekujiiiii :s494:
martinaaa

Re: Dýňová polévka

Příspěvekod NO_Flylady » 0, 27. prosinec, 2014, 9:54 am

Dýňovka je jedna z našich nejoblíbenějších...Dělám podle orig. rakouského receptu tady http://www.kamca.eu/2013/10/dynova-polevka.html?m=0
NO_Flylady

Zpět na Jídelníček