Rychlé a pestré večeře

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

Rychlé a pestré večeře

Příspěvekod Maajja » 0, 28. duben, 2014, 10:56 am

Holky, prosím o tipy na rychlé večeře. Mám pocit, že máme v různých obměnách pořád to samé - studená (sýr, šunka, zelenina), polévky, omeleta se šunkou a sýrem, zeleninové saláty ( vydatnější se šunkou a sýrem) - vše s pečivem.
Maajja

Re: Rychlé a pestré večeře

Příspěvekod Zdrala » 0, 28. duben, 2014, 12:41 pm

Dneska jsem o tom zrovna premyslela, kdyz jsem vymyslela veceri a ze si fakt zacnu planovat vecere. U nas frci chleba ve vajicku - navrch obloha podle chuti a bulici (volske) oko - na panvicku (obyc, ne livanecnik) dam po celem dnu salam (chaluparsky - typ jako herkules, ale obycnejsi) necham poskvarit, na to vyklepnu vajicka (pro DH a me 5 vajicek), posypu gril.korenim a s poklickou je to fakt chvilinka.
Dneska bude vajickova pomazanka, ale jeste si ji musim vyguglit :-\
Zdrala

Příspěvekod jane » 0, 28. duben, 2014, 6:01 pm

Rychla a levna vecere je šiška s vejcem. Kdyz zbyde knedlik od obeda z minuleho dne, tak to delavam pravidelne. K tomu zavarenou okurku. :s0491:
jane

Příspěvekod trautenberg » 0, 22. květen, 2014, 4:53 pm

Dělám si kýtu na pánvi na cibulce na kostičky, přidám papriku, rajče a hotovo:) příloha-rýže
trautenberg

Příspěvekod Stefinka » 0, 22. květen, 2014, 5:10 pm

Tak to u nás toho frčí spoustu, ale rozhodně to není tip na pestré a zdravé večeře :-D:-D
Chleby ve vajíčku, topinky, brambory či hranolky z friťáku, bramborové placky, bramboráky, brambory s kysanou smetanou a česnekem, langoše, pizza, zapečené toasty, šopský salát, palačinky, lívance, hemenex, knedlík nebo těstoviny s vajíčkem, když zbyde příloha, čínská polívka..... doma to nepraktikuju, protože na to nemám troubu, ale s grilovací troubou nebo horkovzdušnou jsme ještě u mámy doma dělali kuřecí křídla, jen tak samotná nakořeněná prostě s pečivem... pro změná máme doma krb, takže když není možnost grilovat, tak si doma opečeme klidně i buřta :-D:-D
Stefinka

Příspěvekod Maajja » 0, 10. červen, 2014, 10:06 am

Díky všem za tipy :P :P . Holky, já bramboráky dělám ze 2kg brambor, trvá mi to hodinu.
Maajja

Příspěvekod jupijaaa » 0, 24. srpen, 2014, 9:22 am

můj tip na večeři,kterou u más všichni milují...dá se to koupit i v bufetech a kantýnách pod názvem Smaženka..za cenu kolem 12,-Kč za kus :beg:

Ze 2 bílku a soli ušleháte tuhý sníh a pak do něj zamícháte 2 žloutky,směs rozdělíte na 2 pávničky a upečete na troše oleje z obou stran 2 placky /můžetei opepřit ev. jinak okořenit/
Vezmete 4 krajíce chleba,máznete je hořčicí,na každý chléb položíte 1/2 vaječné placky.Na to dále jako oblohu cibuli najemno nakrájenou na kolečka,kyselý okurek-to je základ,jinak dle možností-rajče,kousek papriky,vše je dobré nakrájet opravdu na jemňoučké plátky,je to lepší a chutnější.

2 vejce jsou tedy na 4 chleby,tak násobte,já dělám z 6 vajec a bílky šlehám postupně,ať mi neslehnou..ne všech 6 nejadnou,ale 2 a 2 a zase 2.
Je to ryché a levné,fakt by se děcka po tom utloukli. :mocking:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 24. srpen, 2014, 2:46 pm

Jupi: To je jídlo mého dětství. To nám táta kupoval, když byla mamka s posledním bráchou v porodnici. A nám to moc chutnalo. A tak jsme to začali dělat i doma, byla to moje práce. Rodina to fakt už nechtěla, tak jsem si to vařila sama, bylo mi devět. No a každodenním pojídáním smaženky (a asi i jinými dobrotami) jsem si zadělala na obezitu. Tak každý den ne, ale dobrůtka to je.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod martinaaa » 0, 25. srpen, 2014, 9:00 am

Mnam udelam vecer.
martinaaa

Příspěvekod Jitka88 » 0, 14. říjen, 2014, 6:04 pm

Miluju smaženky :d_sunny: Když se náhodou ocitnu u nás v nemocnici třeba na vyšetření, tak si jí tam vždycky musim koupit. Protože všude jsou výborný, ale tam? Božíííí :good:
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Další

Zpět na Jídelníček