Kuře po S'čchuansku

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

Kuře po S'čchuansku

Příspěvekod Zizi » 0, 6. únor, 2014, 9:58 pm

Už jsem tenhle recept dávala jen slovně do drbárny, ale nějak zapadl, oblíbenější jsou fotorecepty. A je to fakt dobré a celkem rychle hotové.
Suroviny: kousky kuřecího masa, masox, mrkev, cibule, sojová omáčka, olej. Kousky kuřecího masa naložíme na půl hodinky do sojové omáčky, ve které rozpustíme masox. Cibuli a mrkev nakrájíme na nudličky. Samotné maso osmažíme na oleji, vyndáme z pánve a vložme tam mrkev a cibuli. Smažíme do měkka. Pak maso vrátíme do pánve k zelenině a chvíli prohřejeme. Příloha rýže.
Přílohy
IMAG1359.jpg
IMAG1360.jpg
IMAG1361.jpg
Zizi

Re: Kuře po S'čchuansku

Příspěvekod Zizi » 0, 6. únor, 2014, 10:06 pm

a pokračování:
Přílohy
IMAG1362.jpg
IMAG1365.jpg
IMAG1367.jpg
Zizi

Příspěvekod treperenda » 0, 6. únor, 2014, 10:51 pm

Mňam - pošli mi prosím taky jednu porcičku, ju? Ať vím jak to chutná - jestli to bude fakt tak dobrý, tak si tvůj recept uložím do oblíbených receptů a budu ho po světě rozšiřovat pod názvem ZIZICHICKEN :mrgreen: :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Malvína » 0, 6. únor, 2014, 11:40 pm

Zizi, to vypadá zajímavě! Kolik té sojovky jsi tam dala? Řekla bych tak 2 lžíce.. nebo víc? Díky za nafocení, fakt to tak nějak víc zláká.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod Zizi » 0, 7. únor, 2014, 12:03 am

Treperendo, zatím si to všichni, komu jsem ten recept dala, chválili a šířili ho do světa. Tou mrkví je to takové nasládlé a já dávám sladkou sojovku, takže je to celé takové sladké a cibulka je taky sladká ale ne zas jako krupičná kaše, abys nemyslela. Je to strašně dobré. Kolikrát mám co dělat, abych ty kousky masa nesežrala hned, jak se dodělají na pánvi, prostě ujídám průběžně, než se dodělá ta zelenina panebože teď budu i za žrouta...ale ta zelenina je taky moc dobrá. Nedávejte tam žádnou jinou zeleninu, jednou jsem zkusila tam dát cosi navíc a nebylo to ono.
Malví, dala jsem tam asi tak třetinu té lahvičky sójovky - na dvoje kuřecí prsa, asi pět mrkví a cibulí. Holky, zkuste to, fakt. :s0491:
Zizi

Příspěvekod virginia » 0, 7. únor, 2014, 1:15 am

Zizzi, mi se na tobě moc líbí, jak se pokaždé připomeneš. Když se ti zdá, že nějaký tvůj geniální tip, ať už na jídlo nebo na film, nebo na povlečení, zůstal opomenut ve víru drbů, znovu to pěkně zopakuješ a připomeneš. Že oráš tohle zaplevelené pole tak dlouho, dokud na tom úhoru nevyklíčí nějaké to zrno.
A vůbec si nemyslíš, že tě nějak vědomě a cíleně opomíjíme.

To kuře bych si dala, jen mám dvě připomínky. Masox. :scratch_ones_head: Znáte nějaký bez glutamátu? Vitana Natur, už to mám. Ale ten glutamát je asi ta typická chuť té asijské kuchyně,že jo.
A ty mrňavý mrkvový nudličky!!!! To se jako krájí ručně nožem? :shock:
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 7. únor, 2014, 8:30 am

Zizi: Vypadá to moc dobře. I když ten masox mě odrazuje. Ale klidně to udělám bez něj a myslím, že to bude taky dobré. :lol: Líbí se mi, že tam dáváš sezonní zeleninu.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Zizi » 0, 7. únor, 2014, 12:17 pm

Virgi, já pořád doma slyším, že DOBRO se musí lidem NUTIT, tak už jsem si to nějak vzala zasvé. To dobro mi nutí DH v různých směrech, a kolikrát v těch jeho DOBRECH ani DOBRO nevidím. A když jsem přesvědčená, že se něco má šanci uchytit i v tom "poli zapleveleném" tak seju a seju :lol:
Jedno dobro, co mi DH vnutil je, že mě naučil jíst olivy, které jsem dřív nesnášela. No a teď toho lituje, protože se musí dělit :lol:
S tím masoxem jsem nikdy nepřemýšlela, že by to bylo nějak škodlivé...no ale možná jen se sojovkou to bude taky dobré...jen jestli není sojová omáčka taky nějak škodlivá??? nevím...nepátrám....
Krájení mrkve je na tomhle receptu nezábavné, dělám nožem, ačkoliv jsem vlastníkem V kráječe, bez kterého jsem nemohla žít, až když jsem si ho koupila, tak jsem zjistila, že to je podvod...a že není všechno zlaté, co se třpytí, prakticky všechno krájení dělám nožem, a mám teda pořádnej, velkej, ostrej jak břitva!
Zizi

Příspěvekod treperenda » 0, 7. únor, 2014, 12:29 pm

Sojovka zdravá není určitě. Ale dá se koupit pravá, přírodně fermentovaná a se doporučuje i pro prťata.Ale jak píše Virgi, glutamáty k té " zdravé" asijské kuchyni patří. Masox natur se vždycky chystám koupit, por strýčka příhodu, ale vždycky mi to přijde tak drahé, že škudlivost zvítězí nad nákupním seznamem . Mě vlastně ani nenapadá, kam bych ho dávala - do omáček a polevek mám navařený vývar v krabičkách a do buchet a pudingu ho nedávám :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Aliba » 0, 7. únor, 2014, 12:36 pm

Tak jelikož jsem dnes dotáhla 3kg řízků, tak v týdnu bude mňamka. Jen vynechám masox a sojovku kupuju ve zdravé výživě sice je mrcha drahá, ale zas se jí nemusí dávat mnoho.
Tak se jen rozhodnout, který den to uvařím :D . A zapsat do jídelníčku ;) .
Aliba

Další

Zpět na Jídelníček