"Sachrův dort"

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

"Sachrův dort"

Příspěvekod Zizi » 0, 24. listopad, 2013, 5:34 pm

Originální recept bohužel nevlastním :D tak dávám ten, co mám od mojí tety, která byla vynikající kuchařka a pekla taky samé laskominy: na obrázku typ čokolády, ze které jsem dělala, s větším procentem obsahu kakaa (koupena v Lidlu)

100 g másla
150 g krystalového cukru
3 žloutky
sníh ze 3 bílků
1/2 prášku do pečiva
1/8 l mléka
100 g čokolády
150 g polohrubé mouky

meruňková marmeláda, čokoláda na polevu

máslo s cukrem a žloutky mícháme do pěny
prášek do pečiva promícháme s moukou
čokoládu rozpustíme v zahřátém mléce (čokoládu dám do mléka a zahřívám na mírném stupni v mikrovlnce, až čokoláda změkne)
pak postupně do pěny z másla, cukru a žloutků vmícháme mouku s práškem a mléko s čokoládou, nakonec zlehka vmícháme sníh z bílků;
dortovou formu vymazat a vysypat, vlejeme těsto, upečeme, v mojí troubě ani ne půlhodinku na cca 160°C;

vyklopíme, vychladlý korpus rozřízneme na půlku nožem (nebo já používám rybářský vlasec) potřeme meruňkovou marmeládou v řezu, slepíme obě části korpusu, na vrchní část a boky opět natřeme vrstvu marmelády (marmeládu, pokud je moc tuhá zahřeju v mikrovlnce, aby trochu povolila, řidší se lépe vcucne).
No a celý dort polejeme čokoládovou polevou. Necháme do druhého dne uležet, pokud to vydržíme nesníst, je to pak lepší.
Polevu dělám takto: v trošce vody rozvařím krystalový cukr, do toho dám nalámanou čokoládu (tu samou, jako do těsta, viz obrázek) nechám rozpustit a potřu dort, měla by být tlustá vrstva, ať to stojí za to. Poleva by měla být hodně hustá, takže té vody s cukrem jen trošku.
Přílohy
cokolada.jpg
Zizi

Re: "Sachrův dort"

Příspěvekod treperenda » 0, 24. listopad, 2013, 10:35 pm

Mňam, hned bych si dala. Ale zatím tu mám jen tu čokoládu. Kdo ji nezná a má rád hořkou,vřele doporučují. Je to jedna z nej hořkých čokolád na trhu. Opravdu výjimečně chutná. Prodává Lidl, za 26 Kč.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod garfield » 0, 25. listopad, 2013, 10:46 am

Tuhle čokoládu také kupujeme, je opravdu super :grin: :good:
garfield

Příspěvekod Malvína » 0, 13. listopad, 2014, 4:23 pm

ááá, Zizi, našla jsem to, zrušte poplach. Není to v moučníkách, jak jsem čekala, ale v Jídelníčku v hromadě.
Kolik je té čokolády potřeba na tu polevu?
Půlka čoky do těsta a na polevu jednu celou? Nebo víc?
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod Zizi » 0, 13. listopad, 2014, 6:28 pm

100 g do těsta.

Malví, dělala jsem tu polevu podle toho, jak je to tu popsáno, a už se mi nikdy tak dobře nepovedla. Asi jsem tenkrát trefila poměr ingrediencí, já ti nevím...Od té doby kupuju hotovou polevu od Dr. Oetkera.
Zizi

Zpět na Jídelníček