bramborový salát jednoduchý s cibulí

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

bramborový salát jednoduchý s cibulí

Příspěvekod Zizi » 0, 6. říjen, 2013, 11:28 am

Tak tady slíbený bramborový salát pro SEL: já ho mám už dnes hotový :D, obalené řízky (k řízkům je úplně nejlepší), DH usmaží a je oběd.
Salátové brambory (TYP A) uvaříme ve slupce, oloupeme, nakrájíme na kolečka, přidáme jemně nakrájenou cibuli, ocet, pepř, práškový cukr, olej (dávám olivový), sůl, vodu nebo vývar, trochu šťávy z citronu.
Tento salát se dělá v Rakousku, odtamtud ho znám. V restauracích i v rodinách ho umí skvěle, pěstují na něj i jakousi zvláštní odrůdu brambor. Prodávají ho v zavařovačkách v obchodech. Naposledy jsem si ho dala v Shopping centru G3 http://www.3goldenekugeln.at/ , kousek od hranic od směru z Mikulova. Mňamka.
Pochopitelně ho nepozřou ti, co nejí syrovou cibuli :cray:
Je to těžké, u tohoto dávat recept, protože z těch samých ingrediencí může každý udělat úplně něco jiného.
Salát rozhodně nemá být suchý, nebojte se dát dostatek vody nebo vývaru (většinou dělám s vodou, protože vývar není vždy k dispozici), brambory toho hodně vypijí. V postatě je to sladkokyselý nálev jako na jakýkoliv jiný salát. :s0491:
Skvělý letní oběd je pořádný kus řízku, a k tomu více druhů salátů, tento bramborový, okurkový, rajčatový. To je asi moje nejoblíbenější jídlo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Re: bramborový salát jednoduchý s cibulí

Příspěvekod Zizi » 0, 6. říjen, 2013, 11:29 am

Přeji dobrou chuť!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Zpět na Jídelníček