Co jsem dnes vařila.

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

Re: Co jsem dnes vařila.

Příspěvekod Stefinka » 0, 25. únor, 2018, 8:32 am

Nevím, tak většinou to tak funguje všude, když je chlap a dvě děti, že ženská prostě musí vařit. Naštěstí děti jedí ve školce a ve škole, tak není potřeba toho vařit nějak hodně, ale zase chlap ve skladu nemá možnost nějakýho stravování, byť má kompletně hrazené stravenky, ale nemaj tam jídelnu a já si stravenky částečně hradím a i tak jsou to pro mě peníze navíc k platu, jelikož ty platy nejsou závratné, tak se mi hoděj, že za ně pak nakupuju jídlo, beru že mám o to vyšší plat prostě, tak se taky nechci stravovat denně po hospodách, ani to nejde, když spočítám, co si z té stravenky hradím sama a přidám, co musím doplatit, jelikož za stravenku už se dneska moc najíst nedá, to nestačí, tak mi podnik přispěje třeba polovinou a zbytek si musím doplácet ze svého, dneska je to dost peněz chodit do hospody jíst, tak se snažím vařit doma no. Někdy uvařím rovnou více a vezmu do práce i sestřence rovnou, že se najíme spolu, někdy také do té hospody jdeme, když ani jedna s sebou nic nemáme nebo nestíháme uvařit, někdy zase výjimečně, jelikož je dost vytížená, přinese jídlo ona pro obě, tak se to tak nějak střídá, ale hodně se mi podařilo to chození do hospody omezit, ze začátku jsme šli 2-3x v týdnu, teď jdem třeba jednou za dva týdny, někdy ani to ne, takže teď na tom dost ušetřím a radši za to nakoupím a navařím doma pro všechny, holt jinak to nejde, protože člověk si fakt nemůže dovolit stravovat se pořád venku, to bych přišla brzo na buben :-)
Stefinka

Příspěvekod Tlapka » 0, 28. únor, 2018, 10:47 pm

Ja take patrim k tem, co vari. Prakticky denne. Kdo nema dietu, ma zdravy zazivani, muze se stravovat mimo domov. Bohuzel kvalita jidla v restauracich je vetsinou k placi. Strasne me stve, jak se u nas "vari z kyblu". ..
Dnes jsem varila bramboracku a leco.
Tlapka

Příspěvekod Stefinka » 0, 1. březen, 2018, 9:25 pm

těstoviny se sýrovou omáčkou, ale co budu vařit o víkendu zatím netuším
Stefinka

Příspěvekod Zizi » 0, 1. březen, 2018, 10:19 pm

Tlapko, co to znamená, vaří z kýblu?
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Kriska » 0, 2. březen, 2018, 8:37 am

ja jim tak 1x mesicne, ze nemam jidlo z domu, nebo nemamaspon testoviny a maslo ze je uvarim v mikrovlnce...

muz chodi na obedy, maji tam vyvarovnu spojenou s masnou, nemaji stravenky ale doplaci 20kc, pokud chteji chodit tam na obedy, tak to zamestnavatel dotuje maji super, ale kdyz by nechodil do te vyvarovny tak nedostane nic... v tomhle sou stravenky lepsi - muzu za ne nakoupit aspon.
Kriska

Příspěvekod Martina » 0, 2. březen, 2018, 11:32 am

Stefinka píše:těstoviny se sýrovou omáčkou, ale co budu vařit o víkendu zatím netuším

Stefinko, prosím jak děláš sýrovou omáčku? Dekuji
Martina

Příspěvekod Stefinka » 0, 3. březen, 2018, 9:16 am

jenom vyleju smetanu do kastrůlku a nastrouhám do toho nivu, případně přidám další sýry, většinou tam ještě prdnu třeba jeden taveňák, někdy jsou tu zbytky, kus eidamu, kus balkánu, prostě do toho zdělám třeba zbytky, někdy ještě nejdřív osmahnu trochu šunky nebo slaniny a teprve pak zaleju smetanou. Nastrouhám do toho sýry, aby se rozpustily a je to hotový, možná trošku oregana, solit to při nivě není potřeba :-) Jen se mi teda osvědčila 31 % smetana, teď měli v akci tu žlutou 12%, tak jsem koupila tu v domnění, že to bude jedno a nepochutnala jsem si, myslím si, že to bylo tím, bylo to prostě jiný, takže za mě raději tu tučnější :-)
Stefinka

Příspěvekod Martina » 0, 3. březen, 2018, 1:17 pm

Stefinka píše:jenom vyleju smetanu do kastrůlku a nastrouhám do toho nivu, případně přidám další sýry, většinou tam ještě prdnu třeba jeden taveňák, někdy jsou tu zbytky, kus eidamu, kus balkánu, prostě do toho zdělám třeba zbytky, někdy ještě nejdřív osmahnu trochu šunky nebo slaniny a teprve pak zaleju smetanou. Nastrouhám do toho sýry, aby se rozpustily a je to hotový, možná trošku oregana, solit to při nivě není potřeba :-) Jen se mi teda osvědčila 31 % smetana, teď měli v akci tu žlutou 12%, tak jsem koupila tu v domnění, že to bude jedno a nepochutnala jsem si, myslím si, že to bylo tím, bylo to prostě jiný, takže za mě raději tu tučnější :-)

Děkuji, vyzkouším. Už jsem nějaké recepty zkusila, ale nebylo to ono. Ten taveňak vypadá zajímavě, to by mohla být ta chuť co mi tam chybí.
Dřív jsme kupovali hotovou, ale už ji nemůžu delší dobu nikde sehnat.
Martina

Příspěvekod Tlapka » 0, 3. březen, 2018, 8:33 pm

Zizi píše:Tlapko, co to znamená, vaří z kýblu?

Zizi, ty neznas Makro? Cela ulicka je s kyblickama s omackama, echt domacima vyvarama apod. Instantni dobroty a ruzna vylepsovadla, vse hned "uvaris" a mas jidlo bez nadobi a prace....
Ja to chapu doma, na obcasne vykryti nedostatku casu atd. Ale do profi kuchyni, jidelen, stravovacich zarizeni toto podle me nepatri...
Tlapka

Příspěvekod Zizi » 0, 3. březen, 2018, 10:05 pm

Aha, Tlapko, do Makra chodím zřídka a na tyhle věci se asi nedívám vůbec.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

PředchozíDalší

Zpět na Jídelníček