Co jsem dnes vařila.

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

Re: Co jsem dnes vařila.

Příspěvekod Tlapka » 0, 23. prosinec, 2017, 11:37 am

Vcera kapustova polevka, ze zbytku jater jatra na cibulce s bramborama nebo s pecivem, upekla jsem vanocku, trosku jsem popletla pleteni, ale na chuti se to neprojevilo :D
Tlapka

Příspěvekod Stefinka » 0, 24. prosinec, 2017, 9:04 am

Já včera jenom zapečené brambory s mletým masem, chtěla jsem něco do trouby, abych u toho nemusela stát a mohla jsem se věnovat jiným věcem. Dneska je to jasné, dneska bez oběda, jen děti možná dojedí zbytky brambor a halušek od tchýně, když budou chtít oběd, my na štědrý den nevaříme, to všichni zobou cukroví a kole páté už máme večeři, tak vydržíme. Upekla jsem včera vánočku, tak se na ní už těším za chvilku k snídani a dneska asi upeču ještě jednu a tu vezmu zítra k našim :-)
Stefinka

Příspěvekod Janička » 0, 23. únor, 2018, 9:55 am

Nikdo nevaří? :P

květák na mozeček, brambory a okurkový salát, polévka fazolová
Janička

Příspěvekod jane » 0, 23. únor, 2018, 8:08 pm

My dnes obídek v Ikea :s0527:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Zizi » 0, 23. únor, 2018, 9:13 pm

Mnam ikeacke kulicky...ja pecu kringel
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Martina » 0, 23. únor, 2018, 9:46 pm

My dnes na večeři domácí pizzu,na zítra pomalím v hrnci guláš.
Martina

Příspěvekod Stefinka » 0, 24. únor, 2018, 8:50 am

Já vařím pomalu denně jak pominutá teď, v souhrnu co si vybavím za poslední dny, tak jsme měli sladké knedlíky, kuře na paprice, rozlítané ptáčky, dnes přiveze tchýně guláš, zítra chci péct kuře s kaší, protože dh odlítá a chce něco lehčího, aby nevrhnul v letadle, kdyby náhodou :-D A nechce rejži, protože tu teď bude jíst celej měsíc :mrgreen: Takže snad teď u té plotny budu stát méně, nebudu muset vařit pro nás oba, teď navíc jsou děti celý týden marod doma, tak jsem vyloženě musela pro všechny, snad si teď budu moct dělat jen rychlovky pro sebe do práce, eventuelně když tu bude spát třeba ségra, udělám oběd i pro ní, ale nebudu to přehánět s nějakým vyvařováním. Krom teda přespříštího týdne, kdy máme jarní prázdniny a já dovolenou, tak teda pro sebe a děti budu muset vařit, a nejspíš tu bude spát i sestřenka s dětmi, pak kámoška s dětmi a občas se tu někdo vystřídá, když budem zdraví, abychom využili toho, že oni jsou na mateřské a já nemusím do práce, takže to asi vyvařovat trochu budu no, ale jinak doufá, že si za ten měsíc odpočinu od plotny apsoň z poloviny. Nevadí mi teda to vaření, vadí mi to VYMÝŠLET, co mám pořád vařit.
Stefinka

Příspěvekod jane » 0, 24. únor, 2018, 9:05 am

Holky, mě teda vadí vymýšlení jídel i to vaření :dash1: , vlastně i nakupování potravin. Ale v pondělí jsem si v lidlu koupila nový tlakový hrnec, aby se mě urychlilo vaření.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Stefinka » 0, 24. únor, 2018, 9:53 am

To mě to vaření fakt ani nevadí, klidně i po práci, někdy taky se mi nechce a mám toho dost, to nakupování k tomu mi vadí více, ale to vymýšlení je nejhorší, když nechci, abychom jedli pořád to samé dokola. Stejně jíme, ale aby ty intervaly byly alespoň větší :-D Kdyby šlo jen o mě, já budu klidně jíst svá oblíbená jídla furt dokola, ale když člověk vaří i pro druhé....
Stefinka

Příspěvekod Kriska » 0, 24. únor, 2018, 5:52 pm

Stefinka
ses drsna. Ja idealne neco vrazim do trouby a je to na 3 dny. Kdyz se mi echt nechce, uvarim si aspon testoviny s maslem... dneska vyjimecne varim gulas, to teda nez sem nakrajela tu tunu cibule a masa, doufam,ze to bude stat aspon za to
Kriska

PředchozíDalší

Zpět na Jídelníček