Máte doma svou pracovnu či koutek?

tipy pro vaši pracovnu, archivaci dokladů a pod.

Re: Máte doma svou pracovnu či koutek?

Příspěvekod katy » 0, 8. listopad, 2010, 10:18 pm

Verčo - jedním slovem nádhera (a bledá závist :mocking: )

Verča píše:Mám doma vlastní pracovnu, původně to měl být průchozí pokoj a nakonec jsme z toho udělali chodbu a místo na pracovnu.
Prozatím to mám oddělené záclonovým závěsem rozděleným na svislé pásy, tak aby se dal zatáhnout a na chodbě zůstalo světlo.
Bráška mi udělal na míru pracovní stůl do tvaru "U". Je z dřevotřískové tabule silné 2 cm a jen okraje má zdvojené, aby to tvořilo dojem silné desky.
Je připevněný na konzolách a na 3 nožičkách, tak aby byla co největší variabilnost pro sezení.
V policích mám asi 15 šanonů na dokumenty k domu, pracovní věci, úvěr, atd., taky tam mám plastové šuplíky, kde třídím různé věci pro další zařazení. Pod pracovní deskou mám další police na šanony a krabice s neaktuálními věcmi. Na stěně mi visí velká nástěnka, kam připínám složenky na zaplacení a různé poznámky, na které bych jinak zapomněla.
Na celé chodbě máme dlažbu a v pracovně je přes to položen jen obyčejný levný koberec, kvůli židli na kolečkách
Pracovna je velká asi 1,5x3 m.
Dříve jsem měla věci v pokoji u pracovního stolu. Takto mám vše pohromadě a když třeba přijde pošta, hodím to do pracovny na tak jednou za týden to vše třídím, platím složenky a tak.
Obrázek Obrázek
Obrázek
katy

Příspěvekod katy » 0, 8. listopad, 2010, 10:20 pm

Verča píše:
treperenda píše:No , řešení je to skvělé, ale kde se dostane koupit takovej brácha?

Je vážně k nezaplacení, až se odstěhuje tak budu chodit s prosíkem, aby přišel na návštěvu a když už tak aby mi pomohl s tímhle a tímhle...
DH bohužel takto zručný není, ale umí jiné věci a rekonstrukce domu by se bez něho pěkně protáhla.

Jen ty chlapi přemluvit, aby něco udělali :D to je někdy pěkná dřina. Většinou to funguje tak, že začnu sama a DH se přidá.

jojo tak takhle to občas dělám taky, když už mám dojem že přemlouvám k akci dlouho, začnu sama - a nejlépe před příchodem DH z práce :mocking: :mocking: :mocking:
Obrázek Obrázek
Obrázek
katy

Příspěvekod lenika » 0, 7. leden, 2011, 5:03 pm

já mám k dispozici celý pokoj zatím, tak taky asi neporadím, co do obýváku? tam se pracuje dobře :-)
České hory jsou pro mne relaxací, když potřebuji ještě větší relaxaci, hotel Znojmo je pro mne jistotou.
lenika

Příspěvekod terezkaa » 0, 8. duben, 2011, 10:57 am

Já mám výhodu v tom, že mám doma jeden pokoj navíc, takže pracovnu mám v něm.
Jsem na klasiku, holandský nábytek, který je dřevěný a krásný a hlavně ty dřevěné postele.
terezkaa

Příspěvekod Slávinka » 0, 8. duben, 2011, 1:57 pm

Skvělý nápady, co se týče bydlení, jsou v časopisu Marianne Bydlení. Zkus si půjčit pár čísel v knihovně, třeba na něco natrefíš. V každým čísle mívají několik proměn pokojů (i když pracovnu si teda nevybavuju). Na jejich net stránkách jsem objevila docela zajímavej článek: http://bydleni.marianne.cz.hf-test.kaor ... _kout.html
My máme na pracovnu zvlášť pokoj, takže ze své zkušenosti ti moc neporadím. Ale potřebovala by nějak lépe zorganizovat..úložnýho prostoru tam máme pomálu. Jenže když ono je pořád něco přednější, ale třeba se na ni, na chudinku, taky časem dostane :roll:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod miciqx » 0, 16. listopad, 2011, 12:17 pm

miguelka87 píše:Ahoj,
já bydlím s přítelem v bytě 2+1 a v ložnici mám mini stůl, na kterém mám notebook. Musím říct, že prostor nic moc, ale vždycky jsem zde všechno zvládla, a to jak se naučit do školy, tak připravit si věci do práce. Takže můžu říct, že mi to vyhovuje. Jinak jsem přišla na takovou vychytanou věc. Protože teď podnikám, musím řadu věcí podepisovat. Nechala jsem si udělat razítko s mým podpisem a musím říct, že je to super, šetři mi to čas a to je hlavní. Vřele doporučuji! No když pak ale přišla má malá sestra na návštěvu, tak si hrála u mého stolu a otisk razítka byl snad i na zdi :o .

milá reklamko, to je skvělej nápad, hlavně, když to razítko pak někde ztratíš. buď ráda, že ti sestra orazila jen zeď, ne třeba směnku. :roll:
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Martina1 » 0, 16. listopad, 2011, 1:47 pm

Je skvělé, jak radí udělat si podpis na razítko, ale že to má dopad na jiné stránky, jako zneužití při ztrátě nebo že je to v podstatě neplatný doklad, když ho takto "podepíšu", o tom už se nezmiňuje. Dneska se s takovými rádoby přispěvateli někde obchodovalo, že už se tu objevili 2x? :s6066: (místo monitoru si představte hlavu takového přispěvatele).
Martina1

Příspěvekod Lucka22 » 0, 3. prosinec, 2013, 11:35 am

Ahoj,

mám doma svůj koutek a je to opravdu koutek :) Mám sem, že jednou to bude opravdu místnost s nějakým úžasným stolem viz. fotka.
Snad mi to jednou vyjde :)Obrázek
Lucka22

Příspěvekod Narcisek » 0, 17. leden, 2014, 12:02 pm

Když jsme kupovali byt, i když jsme mladí a jsme dva, prosazoval jsem si poměrně důrazně, že chci 3+1, kde do doby než bude dítě, se dětský pokojík stane útočištěm pro práci. Dělám na poloviční úvazek a zbytek práce je na ŽL, dost práce tedy dělám z domu. Nechtěl jsem sjednocovat například jídelní stůl s pracovním atp. Proto jsme se nakonec rozhodli pro toto řešení, a nakonec "pracovnu" využívá i přítelkyně jako šatnu.

Nedokážu si představit, že bychom v současné situaci bydleli v menším.
Narcisek

Příspěvekod Aliba » 0, 17. leden, 2014, 4:24 pm

Zrovna řeším, že potřebuji pidi stolek - do teď jsem měla náš starej panelálový kuchyňský stůl v obýváku a ten už nechci.
Jelikož zabírá zbytečně místo je hnusnej a já chci stolek na noťas a tak hrnek, psací potřeby - mohl by mít případně šuplíček na autopilota.
Zatím jsem na nic nenarazila a když jo, tak je nizoučký.
Aliba

Předchozí

Zpět na Tipy pro kancelář