Máte doma svou pracovnu či koutek?

tipy pro vaši pracovnu, archivaci dokladů a pod.

Máte doma svou pracovnu či koutek?

Příspěvekod katy » 0, 6. listopad, 2010, 1:24 pm

Ahoj, aktuálně (tedy celkem dlouho aktuálně) řeším problém kam se doma vrtnout s pracovním koutem. Ten se sestává z PC stolu, skřínky a police na šanony. K tomu ale ještě maluji na textil a tam už jsem na štýru a maluji v kuchyni a vzhledem k tomu že to kolikrát potřebuji mít rozložené do druhého dne... umíte si to představit..
Dá se říct že se hlavně s PC stolem neustále někam stěhuju, každé místečko či uspořádání se po čase začne jevit jako nevhodné :blush2: jsem děsná. Potřebuji do toho říznout, vymyslet to pořádně, inspirovat se.
A tak bych byla moc ráda za Vaše tipy a nápady, jak to máte s pracovním koutem doma Vy? Zajímá mě ále úplně všechno :s494: , kde pracovnu máte, jak zařízenou, do čeho ukládáte doklady atd atd atd prostě všechno co se kolem pracovny točí.
Díííky mooc :give_heart:
Obrázek Obrázek
Obrázek
katy

Re: Máte doma svou pracovnu či koutek?

Příspěvekod Hanele » 0, 6. listopad, 2010, 1:43 pm

Katy - a co ty místa zkusit rozdělit???
U nás to je tak, že máme PC stolek (s tiskárnou, dvd, věcmi k pc) v obýváku, protože nemáme TV, jen v počítači.
Šanony apod jsme odsud měli ve volné skříni v dětském pokoji, teď čekají na přestěhování do komody, která je v ložnici (a kde dřív bylo oblečení, které je teď v šatně ;););))
No a na tvořivé práce mám svůj koutek v zadní místnosti, která není úplně vytápěná (původně to měla být půda), ale máme tam piáno a noty,ostatní nástroje a taky postele pro hosty, DH psací stůl a já koutek se šicím strojem, poličku na všechny serepetičky k šití (roztřízené v těchto http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80098583 krabičkách - fakt ideální na knoflíky, gumičky, druky, suché zipy, jehly, krajky atd atd...) a police na látky. I když se tam v zimě musím přiobléct, tak je super mít svůj kout, kde právě můžu mít věci roztahané, jak dlouho chci...
Hanele

Příspěvekod Aliba » 0, 6. listopad, 2010, 2:45 pm

Katy
Já ti bohužel neporadím, protože bych svůj kout uvítala, ale prostě není. Takže mám krabice a ty různě putujou semnou.

Hanele
Tak to máš super, fakt zavidím :oops:
Šicí stroj furt uklízím do krabice, já se na něm teprv učím, takže o to je to nepraktičtější, že ho musím uklízet.
Noťas mám povětšinou na stolku v obýváku u gauče. No a buď tvořím v kuchyni, nebo v obýváku.
Jako takový kout s PC a vše kolem toho je v ložnici-manžovo králoství.
Takže furt přemýšlím, kde bych mohla mít kouteček, ale jak to vypadá nebude kde.
Jo a kuchyňskej stůl máme malej, teda je to starej kuchyňskej stůl, ale není fakt velkej. Už teď přemejšlím, jak to vychytám na vánoce. No asi si šoupnu do kuchyně stolek na balkón.
Aliba

Příspěvekod Verča » 0, 8. listopad, 2010, 8:29 am

Mám doma vlastní pracovnu, původně to měl být průchozí pokoj a nakonec jsme z toho udělali chodbu a místo na pracovnu.
Prozatím to mám oddělené záclonovým závěsem rozděleným na svislé pásy, tak aby se dal zatáhnout a na chodbě zůstalo světlo.
Bráška mi udělal na míru pracovní stůl do tvaru "U". Je z dřevotřískové tabule silné 2 cm a jen okraje má zdvojené, aby to tvořilo dojem silné desky.
Je připevněný na konzolách a na 3 nožičkách, tak aby byla co největší variabilnost pro sezení.
V policích mám asi 15 šanonů na dokumenty k domu, pracovní věci, úvěr, atd., taky tam mám plastové šuplíky, kde třídím různé věci pro další zařazení. Pod pracovní deskou mám další police na šanony a krabice s neaktuálními věcmi. Na stěně mi visí velká nástěnka, kam připínám složenky na zaplacení a různé poznámky, na které bych jinak zapomněla.
Na celé chodbě máme dlažbu a v pracovně je přes to položen jen obyčejný levný koberec, kvůli židli na kolečkách
Pracovna je velká asi 1,5x3 m.
Dříve jsem měla věci v pokoji u pracovního stolu. Takto mám vše pohromadě a když třeba přijde pošta, hodím to do pracovny na tak jednou za týden to vše třídím, platím složenky a tak.
Verča

Příspěvekod treperenda » 0, 8. listopad, 2010, 9:48 am

No , řešení je to skvělé, ale kde se dostane koupit takovej brácha?
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Renata » 0, 8. listopad, 2010, 10:25 am

jo tak u nás je to hlavně nedostatek místa.máme 2+1 v podkroví .Pořídili jsme si s DH krásný velký psací stůl na počítač,taky tu mám polici na košíky na poštu na dokumenty co potřebují roztřídit,vyřídit a tak.Jinak vše třídím do šanonů a jsem s nimi naprasto spokojená.Když něco potřebuji vím kdy to je,ne jako v krabici kdy to bylo před tim ;) Jenomže ted by jsme potřebovali z ložnice udělat dětský pokoj(4už by jsme se tam nevešli) a do obýváku dát velký rozkládací gauč a taky bych už konečně chtěla televizi.Hlavně na vánoční pohádky ,kvuli Natálce no já bych se taky koukala :D .No a ten velký stůl už není tak skvělý jako byl předtím.Závidím těm kdo mají místnost na pracovnu a koníčky.Já šicí stroj musím pokaždé vyndávat a šiju na kuchyňském stole,tak je tam buď nepořádek nabo mi zase věci na šití leží protože to nechci roztahovat a tak dokola.Asi jsem moc neporadila promiň :?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renata

Příspěvekod Aliba » 0, 8. listopad, 2010, 11:03 am

Tak u nás svitla naděje, že místo by mohlo vzniknout a to tak, že prohodíme dětský pokoj a ložnici.
Ovšem jestli a kdy na to dojde je zatím ve hvězdách. Pokojíček je udělanej nově a ložnice, tam by to zas bylo na předělání od podlahy ke stropu.
Aliba

Příspěvekod Verča » 0, 8. listopad, 2010, 12:05 pm

treperenda píše:No , řešení je to skvělé, ale kde se dostane koupit takovej brácha?

Je vážně k nezaplacení, až se odstěhuje tak budu chodit s prosíkem, aby přišel na návštěvu a když už tak aby mi pomohl s tímhle a tímhle...
DH bohužel takto zručný není, ale umí jiné věci a rekonstrukce domu by se bez něho pěkně protáhla.

Jen ty chlapi přemluvit, aby něco udělali :D to je někdy pěkná dřina. Většinou to funguje tak, že začnu sama a DH se přidá.
Verča

Příspěvekod katy » 0, 8. listopad, 2010, 10:15 pm

holky jste zlatý, úplně ty vaše tipy hltám :s0527: a začínám vytvářet vlastní plán kam se vrtnu, ještě aby se podařilo :beg: .
tak se těším na další info jak to kde vypadá :give_heart:
Obrázek Obrázek
Obrázek
katy

Příspěvekod katy » 0, 8. listopad, 2010, 10:17 pm

Hanele problém je že ikdyž máme vcelku velké 3+1, jsem ráda že se vrtnu do rohu s PC stolem - okolo něj už žádná sláva úložnách prostor. A krámů na kreativ mám tolik že by to vydalo na maloobchod jsem strašná :) :lol:

Hanele píše:Katy - a co ty místa zkusit rozdělit???
U nás to je tak, že máme PC stolek (s tiskárnou, dvd, věcmi k pc) v obýváku, protože nemáme TV, jen v počítači.
Šanony apod jsme odsud měli ve volné skříni v dětském pokoji, teď čekají na přestěhování do komody, která je v ložnici (a kde dřív bylo oblečení, které je teď v šatně ;););))
No a na tvořivé práce mám svůj koutek v zadní místnosti, která není úplně vytápěná (původně to měla být půda), ale máme tam piáno a noty,ostatní nástroje a taky postele pro hosty, DH psací stůl a já koutek se šicím strojem, poličku na všechny serepetičky k šití (roztřízené v těchto http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80098583 krabičkách - fakt ideální na knoflíky, gumičky, druky, suché zipy, jehly, krajky atd atd...) a police na látky. I když se tam v zimě musím přiobléct, tak je super mít svůj kout, kde právě můžu mít věci roztahané, jak dlouho chci...
Obrázek Obrázek
Obrázek
katy

Další

Zpět na Tipy pro kancelář