Program na obohacení textu o diakritiku

tipy pro vaši pracovnu, archivaci dokladů a pod.

Program na obohacení textu o diakritiku

Příspěvekod Lída » 0, 11. září, 2008, 9:53 pm

tip od Lucie z e-mailové konference

O programu na odstraneni hacku a carek nevim (napsat bych ho urcite zvladla, ale nechce se mi), ale vim o programu na pridelani hacku a carek: http://nlp.fi.muni.cz/cz_accent/index.php. Nedoplni to samozejme vsechny hacky a carky, protoze je to dost tezke (viz "zaprasene" lahvicky), ale usetri opravdu hodne prace. [Vzniklo to na matfyzu, coz vysvetluje, proc to neumi hacky a carky oddelat: 1. odstraneni hacku a carek je moc lehke, a proto se tim zadny matfyzak nebude zabyvat, 2. matfyzaci pisou z tradicnich i praktickych duvodu bez hacku a carek, tak je odstranit nepotrebuji; naopak je potrebuji pridat, kdyz maji nejaky text poslat na verejnost]

Lucie
Lída
Site Admin

Re: Program na obohacení textu o diakritiku

Příspěvekod Hanele » 0, 17. září, 2008, 1:36 pm

něco takového jsem potřebovala minulý týden. poradila jsem si ale se starým dobrým POSTem - a tím pádem myslím, že seznam, email, firmy apod to mají také -
prostě jsem text zkopírovala do "rozepsaného" emailu a tam je možnost "doplnit háčky a čárky" - každé slovo, kde by se háčky a čárky mohly vyskytovat se zvýrazní a klepnutím na něj se rozbalí možnosti ;) pak jsem text zkopírovala zpátky do wordu a bylo po problému...
Hanele

Zpět na Tipy pro kancelář