Chci hezky domov

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Chci hezky domov

Příspěvekod juripet » 0, 7. květen, 2017, 9:39 pm

Ahojte, rada se k Vam pridam. Uz nevim jak dal. Bydlim s manzelem, dvema holkama ( 8 a 11 let ) v ctyrpokojovem baracku. Obyvak jakztakz zvladam mit uklizeny, ale kuchyn je katastrofa - je strasne malicka tak lednice je na chodbe a mycka v koupelne ( ta je paradoxne vetsi nez kuchyn ) takze je velky problem s nadobim. Nikomu se totiz nechce chodit az do koupelny. Nastesti ten barak mame jen v pronajmu a snad brzy uz budem stavet. Vyhazovani mi problem nedela az na knizky - ty bych radsi nekomu darovala. Knizky zabiraji jeden pokoj a uz se nevejdou ani do knihovny tak jsou i po zemi. Loni v lete jsem mela objednany kontejner a stejne mi prijde, ze bych ho potrebovala znova. Nejhorsi je, ze ani nevim kde s tim uklidem zacit a v baraku se necitim ani jako doma. Chtela bych to tu udelat hezke a utulne jen nevim jak
juripet

Re: Chci hezky domov

Příspěvekod jane » 0, 7. květen, 2017, 11:09 pm

Juripet vítám tě tady mezi námi :give_rose: . Pokud s vyhazováním nemáš problém, tak to je super. Začla bych zrovna v kuchyni. I malá kychyňka může být útulná , ale nesmí na ní být příliš mnoho věcí. Takže projdi si skříňku po skříňce, poličky, šuplíky a věci, které nepoužíváš tak vyhoď , prodej nebo daruj. Vytvoří se ti více místa a to si pak udržuj, každý den nahaž myčku, umyj dřez a kuchynskou linku. Snaž se udržovat na kuchynské lince spíš méně věcí. Je škoda, že nemáš lednici a myčku v kuchyni, ale pokud je to na přechodnou dobu, tak se to dá zvládnout.
Knihy asi málokdo dokáže vyhodit, to chápu. Ty , které se ti už nehodí zkus nabídnout na internetu.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 8. květen, 2017, 6:39 pm

ahoj, doufam, ze se ti podari aspon trochu chytit domacnost za pacesy :) s myckou to je naprd, ale zas co kdyby si kazdej vzdy po sobe umyl po snidani hrnicek, talirek? deti uz jsou velke a urcite by takovou rutinnu zvladli, pak by toho nebylo moc ani do mycky :)
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 8. květen, 2017, 9:30 pm

Vítám Tě zde! Jsi zde správně, najdeš tu spoustu rad a hlavně podpory! :D
Tlapka

Příspěvekod juripet » 0, 9. květen, 2017, 12:32 pm

Dekuji za prijeti, snad to doma zvladnu. Mam stesti, ze manzel je ochotny pomahat, jen nevime odkud zacit.
juripet

Příspěvekod jane » 0, 10. květen, 2017, 6:23 pm

Napiš, jaké jsi udělala pokroky.
jane

Příspěvekod juripet » 0, 10. květen, 2017, 8:19 pm

jane zatim teda nic moc. Povedlo se mi srovnat a otrit od prachu televizni stolek, jen mladsi dcera si chtela pustit pohadku tak zase CD rozhazela. Jinak mam vyprane potahy nna kreslo a gauce a uklizene oba konferencni stolky ( jeden mam svuj pracovni kde mam pocitac, kavu a kocku ). Krome toho jen s dcerkou litam po doktorech, ve skole trpi sikanou tak ma velke psychicke potize a uz se to i odrazi na zdravi fyzickem.
juripet

Příspěvekod Kriska » 0, 10. květen, 2017, 9:19 pm

juripet - doufám, že se to s dcerkou brzy zlepší, změní školu, třídu nebo cokoli, co by jí pomohlo. Jinak jsi dobrá, důležité je vůbec začít a pak to půjde líp a líp:)
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 11. květen, 2017, 5:27 am

Juripet je mi líto dcerky a doufám, že problémy se brzy vyřeší :give_rose: . Jsi šikula, že jsi už začala s úklidem.
jane

Příspěvekod juripet » 0, 13. květen, 2017, 7:30 pm

Tak dneska jsem s manzelem presadila rajcata a palmy. Holky mi pomohly uklidit v obyvaku vcetne vysani gaucu a kresla. Tez mi uklidily i auto. Jinak co se tyka dcery tak skolu zmenit nemuze, trpi separacni uzkosti a ve skole ma svoji mladsi sestru a par kamaradek v jinych rocnicich. A jina trida tu bohuzel neni. Jeste cekam na vysledky krve, jestli opravdu nema i nejaky zdravotni problem. Ceka nas i vysetreni na neurologii jestli nema epilepsii, z krve se ceka na vysledky alergii na jidlo, cukrovku a stitnou zlazu a taky se neprimo pozna i treba crohn ( mame ho v rodine ). Podle toho by se pak i jeste musela poslat i na gastro coz bych nerada, aby tam skoncila i ona. Staci ze tam chodim ja a moje sestra.
juripet

Další

Zpět na Jsem tu nová