Jsem tu nová a teším se..

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Jsem tu nová a teším se..

Příspěvekod Certica70 » 0, 8. září, 2016, 8:49 am

Dobrý deň..

Potrebujem upratať vo svojom živote.

A je čas na úklid izby. Mám veľa vecí. Bývam v prenajatom byte s dvomi slečnami, a mám vlastný pokoj pre seba. Som kreatívny človek. A tiež na mňa neplatí, že vec ktorú som neobliekla za celý rok už neoblečiem, pretože ja sa k niektorým odevom stále vraciam. Som rak a nevyhadzujem, som skromná, skôr sporím. No upratujem vo svojom živote a teda treba upratať aj vo veciach. Rozčleniť, nájst pre užitočné veci miesto. Poraďte prvé základné kroky.
Veľmi pekne ďakujem a prajem veselé dni.. ;) ;)

Anička
Certica70

Re: Jsem tu nová a teším se..

Příspěvekod jane » 0, 8. září, 2016, 11:50 am

Ahoj Certico70 vítám tě mezi námi :give_rose: . Jsi určitě na správném místě pokud si chceš ve svém bydlení udělat pořádek. Bohužel moc tě nepotěším - bez vytřídování nebo vyhazování nepotřebných věcí se nehneš z místa. Budeš jen předělávat věci z bodu A do bodu B. Vyhazování zbytečností není vůbec lehké, ale dá se naučit. Nemusíš být vůbec extrémní jako třeba já :mocking: , mě už nedělá problém vyhodit i funkční věc do popelnice. Ale k tomu byla dlouhá cesta, to jen na okraj. Ty začni pomalu, projdi si třeba tvůj stůl - jsou tam nějaké věci, které ti zavazí nebo vadí ? Všechno co je navíc nebo se ti nelíbí, tak odstran. Pak stůl pořádně umyj a udržuj ho čistý. My tady na PD začínáme dřezem, ale psala jsi, že máte kuchyn společnou ještě se dvěma spolubydlícíma, tak nevím, jak máte ůklid rozdělený. Projdi si všechna fora tady na PD. Určitě napiš jesli ses pustila do ůklidu a jak se ti daří.
jane

Re: Jsem tu nová a teším se..

Příspěvekod Stefinka » 0, 8. září, 2016, 3:54 pm

Zdravím přírůstek, ať se ti u nás líbí a hlavně, ať to splní účel :-)

Souhlasím, že vyhazování je opravdu potřeba. Jsem na pd dva roky, vyhodila jsem toho už spousta a ještě spousta mě toho čeká, stále jsem se nehnula pořádně z místa a začínám stále znova a znova, ale i tak jsem udělala velké pokroky, každý zvládá určité věci jiným tempem. Zkus to pomalu a polehoučku, uvidíš že to půjde :-)
Stefinka

Zpět na Jsem tu nová