jsem tu nová

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

jsem tu nová

Příspěvekod bumbaz » 0, 30. červenec, 2015, 10:58 pm

Zdravím všechny. Narazila jsem dnes večer na jedné diskuzi na doporučení těchto stránek, hned jsem nakoukla. A hned mne to tedy nadchlo. Jen nejsem úplně zdatná ve věcech PC a pročítání a pátrání jak co funguje, tak snad se nějak brzo zapojím. Každopádně bych potřebovala minimálně nakopnout a v podstatě právě naučit uklízet. Doma mne asi nenaučili úplně správný přístup k uklízení a já to pomalu přenáším i na dceru. Žijeme v bordelu, mne je to samotné nepříjemné, ale nějak nemám sílu, čas a důslednost to napravit. Nemyslím v bordelu ve smyslu špína a plíseň :-( Ale všude samé zbytečnosti, koše nevyžehleného prádla, nádobí, které čeká na myčku po lince a podobně. Na všechno mám dost času, do ničeho se nedonutím hned a pak se ta práce kupí a jak je toho hodně, tak už se mi do toho chce ještě míň :-( U nás doma jsme byli vedeni k úklidu tak, že nám otec vždy, když už pojal dojem neúnosnosti vyházel všechny věci v pokojíčku na jednu hromadu. Učení, oblečení, hračky ze všech skříní a zavelelo se.... teď si tu pořádně ukliďte! A já mám pocit, že proto dnes neumím uklízet pravidelně a třeba jen po částech. Prostě to nechám zajít tak až je mi to samotné nepříjemné. Pak se teprve donutím k tomu jít uklízet. Uklízím celý den do noci, pak padnu na hubu a příště je to stejné. Tisíckrát si říkám, že příště to bude jinak. Že prostě to prádlo vyžehlím hned jak ho složím ze sušáku, ale vždycky jsou z toho nakonec min 4 pračky. Vždycky si říkám, že to umyvadlo umyju třeba při čištění zubů a nakonec ho myji, když už se ho ,,štítím,, Největší problém mám snad s tím, že nejsem schopná se naučit vracet věci na své místo. Piluji si nehty v obýváku a už pilník neodnesu. Nechám ho na konf. stolku. Zapíši si třeba poznámku a propisku nechám taky na stole. I s diářem. A nakonec to vypadá tak, že není ani poznat jak vypadá konf. stolek :-( A stokrát si říkám, že to musím dělat jinak a stokrát mám vždycky neco jiného na práci než to po sobě jít uklidit. Tak co myslíte? Jsem ztracený případ, kterému není pomoci? Zkrátka bordelář tělem i duší? A nebo tu mohu najít inspiraci a snad i výsledky? Vezmete mne mezi sebe? :oops:
bumbaz

Re: jsem tu nová

Příspěvekod atevi » 0, 31. červenec, 2015, 9:04 am

Ahoj bumbaz, vítám Tě mezi nás. Jak jsem četla tvůj příspěvek první co mě napadlo, že budeš muset chtít sama, mít uklizeno. To my tady za tebe neuděláme. Když se člověk rozhodne pak to jde ráz na ráz. Za mne ti doporučuji VYHAZOVAT, protože kde není prostor tam není možno nic pohodlně uklidit a pak opravdu poctivě vracet věci na své místo. Nevznikají hotspoty,které demotivují. Přijď za námi do Drbárny, Tam se semele kde co. Co kdo vaří, co koho trápí,co se komu povedlo a vychytávky v úklidu, které mnohé z nás ani nenapadnou. A o tom to je, o podpoře :good:
atevi

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 31. červenec, 2015, 8:14 pm

Ahoj Bumbaz, jsi tu správně! Já mám asi podobné vychování jako ty. Jen s tím rozdílem, že táta nám věci neházel na hromadu. Ale dokud jsme neuklidili, tak jsme nesměli k babičce (k televizi a podobně) a pak zas půl roku klídek (bordýlek).
U mě je problém, že odkládám činnosti na lepší čas. A zjišťuji, že je lepší to radši uklidit hned. To je to DING (do it now, girl - udělej to hned, děvče).
A jak píše Atevi, zbavit se nepotřebných věcí a nepořizovat nové. A dát věcem místa. Jo, to se potřebuji taky naučit.

Ať se ti daří a dej o sobě vědět v Drbárně.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Zizi » 0, 26. srpen, 2015, 3:26 pm

Koukla jsem po dlouhé době na Jsem tu nová....a tak pozdě, ale přece zdravím "Bumbaz".
:P
Zizi

jsem tu nová

Příspěvekod Ria » 0, 28. říjen, 2015, 11:58 am

Ahoj holky, jsem tu nová !
Chtěla bych taky mezi vás patřit. Mezi pilné včeličky. :d_sunny:
Bydlím v domě, mám 2 děti a manžela. Stále se mi nedaří, mít vše na svém místě.
Teorii mám tak zmáknutou, že bych o tom mohla učit, ale ta praxe šíleně vázne.
Tak se hlásím k vám a doufám, že jak napíšu tak to půjdu hned udělat. :smiley-chores008:
Třeba knížku od Kon Mari jsem přečetla jedním dechem, ale právě ta zase píše, že
žádný krůčky každý den, ale vlítnout na to a vlastně všechno vyházet a nechat si tak
třetinu věcí. Já vím, že by nám i ta třetina stačila, ale jak se odnaučit křečkovat ??
A říkat si, to se hodí, to si nechám na někdy, pak to přece nebudu zase kupovat.
Bojím se, abych nebyla ztracený případ.
Jdu na ty okna a pak se nahlásím. :imnewhere:
Ria

Příspěvekod velva » 0, 28. říjen, 2015, 3:05 pm

Ahoj Rio!
Vítej mezi nás!S vyhazováním to mám podobně(je to pro mě těžké ,taky si myslím ,že tu danou věc určitě využiju a ž e je jí škoda, atp.)Proto jsem zrovna tu Marii Kondo nedoporučila ani Zdrale.A ni mně proto nesedla.
Ale snažím se každý den vyhodit aspoň něco.

S :smiley-chores008: jsme měly stejný nápad.Uvidíš ten dbrý pocit z vykonané práce

Přeju ti,at se ti s námi hezky uklízí!!

Jo a vlastně jsem npřivítala ani Bumbaz - tak se omlouvám.A vítej i ty! :give_rose:
velva

jsem tu nová

Příspěvekod Ria » 0, 28. říjen, 2015, 3:38 pm

Díky moc, za milé přivítání. :give_heart:
Hlásím, že okna už jsou umytá (teda dvě dole) a taky jsem stihla vyžehlit vše co bylo v koši.
Teď to ještě roznosit, ale to počká až to prádlo vydýchá.
Právě, že jsem nešťastná z toho, že se pořád točím kolem běžného úklidu a vaření, ale vázne
ten hloubkový úklid. Nejraději uklízím, jestli to tak můžu psát, že to je radost, když jsem sama
doma. A to pak všechno lítá, nemusím koukat na hodiny a tak, znáte to. A právě, sama doma jsem
moc a moc málo na to, co bych chtěla stihnout. A tak si jen plánuju, jak se do toho dám, až jednou.
Tak si sepisuju plán, kde vůbec začít. Nahoře ? Dole ? Ach, jo. :beg:
Jinak na oběd dnes jen hranolky z trouby a obal.sýr. Polepším se o víkendu. :mocking:
No, jdu se ještě pochlapit, všechny vyženu nahoru a jdu vytřít. Taky činnost, která odsýpá, když se mi nic a
nikdo neplete pod nohama a to odklízení před tím úplně nesnáším. Ale co nadělám, jdu na to odklízení a přenášení.
Musím se motivovat tím dobrým pocitem, který mám potom.
A pak si dám zaslouženě :s3249: .
Ria

Příspěvekod jane » 0, 28. říjen, 2015, 7:11 pm

Bumbas a Rio.......holky, vítám vás tady :give_rose:
Rio......ptáš se, kde začít uklízet, jestli nahoře nebo dole. Nad tím bych moc nedumala, podívala bych se, ve které místnosti je ted Lída ( tento týden pracovny a dětské pokoje). Začni tam třeba i tím vyhazováním. Vem si pytel a vyhod všechny zbytečnosti, at jsou to papíry, rozbité hračky,vyřad dětem malé nebo požkozené oblečení. Když budeš mít mín věci, snadněji se ti bude domácnost udržovat. Ono je vlastně jedno, čím začneš, ale je důležité někde začít.
Holky, zkuste každý večer umýt a do sucha vyleštit dřez.......to je takový základ tu na PD. Ráno se vám bude úplně jinak vstávat , když místo přeplněného dřezu, vás uvítá čistounký nablýskaný dřez (ted nevím, jestli se píše í nebo ý :blush2: , hlavně , že tu dávám rozumy :lol: )
jane

Příspěvekod atevi » 0, 28. říjen, 2015, 10:06 pm

Ahoj Rio, taky tě vítám a já ti poradím to co každé- VYHAZUJ !!! A jsem moc ráda, že jsi si hned dala obrázek. Já pak hned poznám kdo píše :D
atevi

Zpět na Jsem tu nová