Ahojky...

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Ahojky...

Příspěvekod slunecnice » 0, 24. leden, 2015, 2:00 pm

Ani nevím kde, ve které diskuzi :s1795: ... jsem narazila na tyto stránky už kdysi dávno ale nějak jsem tomu nevěnovala moc pozornosti... k čemu taky :29: ... abych podle netu uklízela garsonku? :dontknow: V té době jsem byla s manželem sama. Takže jsem si pročetla pár rad, návodů a začalo to a taky skončilo vyčištěným dřezem. :thank_you:

No, roky se táhly, čáp nám přinesl :stork-boy: :stork-boy: dvě děti a nedávno jsme dostaly služební byt 4+1 no hurá :s9662: Děti mají 8 měsíců a 2,5 roku, takže pro staršího spoooousta místa na hračky :scratch_ones_head:

A už sleduji a přicházím na to, že náš byt je jeden obrovský chaoz :dash1:
Snažím se každý den mít uklizeno ale je to takový ten základní úklid. Umyté nádobí, prádlo v koši, vyluxováno, ustláno.. Ale nejsem spokojená protože je to jen takový ten letecký povrchní úklid.

Nedávno vlastně před vánoci jsme pozvali kolegyně na vánoční posezení... uklizeno letecky a protože starší syn vleze všude, při posezení s kolegyněmi jsem se modlila.... jen ať neotevře skřín :beg:

A dneska jsem něco hledala v lednici (malý jogurt, co byl schovaný za velkým, otevřeným jogurtem) a spadl mi ten otevřený na zem :swoon: se slovy do háje tady je bordel.... pak jsem hledala účet za wifi ve štosu papírů a pošty za půl roku (otevřené a nezařazené pošty) nejlepší by bylo neotvírat skříň.... atd atd... prostě už se mi to nelíbí, styděla bych se před návštěvou otevřít skříň nebo při návštěvě pojišťováka hledat smlouvu... kde ji vůbec mám :scratch_ones_head:

Při pročítání fora jsem přišla ale na daleko víc věcí, o kterých vím, že nemám v pořádku-zalohované pc, neroztříděné fota, hlavně spoustu věcí, co mi tady zbytečně zabírá místo a tak bych mohla pokračovat do večeře... a mě samotné by bylo příjemné to mít vše v pořádku a nestydět se otevřít skříň, najít v pc fotky z dovolené a nepátrat po nich, mít čistou kuchyň, umyvadlo v koupelnách...

No tak jsem tu... :blush2: sama nevím, jestli bych se do komplet úklidu bytu pustila, když 2 týdny odkládám nutné třídění papírů a pošty... přemlouvám se, jak klukům protřídím věci a ty co už nepotřebujem, nafotím, prodám, daruji nebo jak přeorganizuji kuchyně, mám dvě. :blush2:
Takže jdu do toho svámi, nevím, kde sice začít ale vím, že večer musím mít nebo tedy spíš "chci" mít naleštěné dřezy a pokusím se i umyvadla.

Dál, co zítra, tím se tady pokusím prokousat.... Začátky jsou asi těžké ale já chci příjt domů, otevřít dveře a cítit se už v chodbě příjemně, že mám doma uklizeno a neletět hned vysypat koš nebo ustlat postele.

Jsem na mateřské... času mám spoustu a obdivuji maminky, co už chodí do práce a uklizeno mají i se dvěma dětma... a já.... bych se měla stydět za to, že mám doma chaoz... a jsem lína to změnit a musím se do toho přemáhat :blush2:

No, už jsem si postěžovala na svou lenost a jdu pročítat, co zítra nebo jak dál... dneska večer dřezy a umyvadla... :s11651:

Krásnou sobotu všem :bye2:
slunecnice

Re: Ahojky...

Příspěvekod Stefinka » 0, 24. leden, 2015, 2:27 pm

Ahoj, vítej mezi námi :) Začni vyhazováním, což ti tady poradí asi všechna děvčata, i já tak před rokem začínala a musím říct, že moje domácnost se hodně provzdušnila, spoustu pytlů s nenošeným oblečením, botama, kabelkama, batohama apod. letěla pryč, donutila jsem k tomu i mého dh, nevyužité hračky po dětech apod. jsem darovala před vánoci maminkám v nouzi, které neměly na vánoční dárky a tak. Stále nemám vyhráno a stále jsem nepřevzala moc nad svou chaotickou domácností, ale za ten rok jsem udělala veliký pokrok ve spoustě věcech. Jde to pomalu, ale jistě, nejsem moc uklízecí a praktický typ, tak mně to jistě trvá déle, než by to trvalo někomu jinému.

Ale držím palce a směle do toho, vyhraješ :)
Stefinka

Příspěvekod Zizi » 0, 24. leden, 2015, 2:59 pm

Slunečnice, určitě to zvládneš. Nebude to hned, protože uklízení je nekonečný příběh, ale určitě se to bude postupně zlepšovat! Držím palce.
Zizi

Příspěvekod jane » 0, 24. leden, 2015, 3:01 pm

Ahoj Slunečnice.......vítám tě mezi námi :give_rose: , stejně jako Stefinka ti poradím vyhazování.Každá máme doma milion věcí, které nepoužíváme, překáží nám , ale je nám "líto " je vyhodit např. nepadnoucí oblečení, rozbité spotřebiče, staromodní porcelánová souprava, nevyčistitelný koberec, prošlá kosmetika, Jestli chceš začít už dnes , tak si vem pytel a projdi byt nebo aspon jednu místnost a nahaž do něho zbytečnosti, které nechceš mít doma. Některé věci můžeš poslat dál, třeba kamarádce,mamce. V bytě se chaos neudělal za jeden den, tak i to uklízení půjde pomalu, ale hlavní je to nevzdávat. I když budeš někdy unavená a neuděláš nic, tak nevadí, zítra se jede na novo :derisive:
Přijd za námi do drbárny, hodně holek se zaregistruje a pak se už neozývají.Vždy, když se ti podaří něco uklidit nebo vylepšit, tak se s námi o to poděl. Ještě jednou tě tu vítám :give_heart:
jane

Příspěvekod slunecnice » 0, 24. leden, 2015, 4:07 pm

Děkuji za přivítání...

už jsem napsala i do drbárny a pokusím se tady trochu zorientovat, je toho tady spousta...

vyhazování je dobrý nápad... jen váhám, jestli začít zítra nebo v pondělí, až nebude manžel doma (ten by totiž nechal všechno) :mocking:
slunecnice

Příspěvekod jane » 0, 24. leden, 2015, 5:28 pm

Slunečnice....počkej až manzel ( my píšeme Dh) nebude doma :mocking: :mocking: , nebude se ti do toho plést :lol:
jane

Příspěvekod slunecnice » 0, 24. leden, 2015, 5:33 pm

no to asi počkám protože ten by na vyhazování nepotřeboval pytel ale mikrotenový sáček od rohlíků :scratch_ones_head: :mocking:
slunecnice

Příspěvekod iris81 » 0, 31. leden, 2015, 8:31 pm

Ahoj,jmenuji se Irena a ráda bych se dostala mezi vás.Čtu vás asi 4 měsíce a ráda bych se přidala.Mám 2 děti 8 a 6 let-kluky.Manžel jezdí domů jen na víkendy a jedou za 3 týdny na 5 dní,pracuje v Rakousku.Jinak to zatím bohužel nejde,máme hypotéku na byt a musíme ji zvládnout zaplatit.Já pracuji jako osvč v oblasti administrativy a účetnictví.Máme taky psa,malého knírače a jednu andulku.Mladší syn má lehkou DMO,ale postižení je minimální,trošku vázne jemná motorika,kterou cvičíme,do školy půjde samozřejmě později,taky má trošku logopedické potíže...ale snad to doženeme.Hodně klukům čtu a sami mi hrají maŇáskové divadlo a tím je nutím mluvit,teda hlavně toho mladšího.Vše na doporučení logopeda,docela je to baví.Jinak máme 4 pokojový byt v klidné čtvrti menšího města,byt je nový,takže rekonstrukce odpadla,pracovní dobu mám pružnou,v kanceláři musím být od 8 do 11 hodin,zbytek práce můžu klidně dělat i z domu z PC.Často pracuji až večer,prorože jsem sova a spát chodím až p půlnoci.Vstáváme v 7,školu a školku máme 5 minut pěšky,autem jsme tam cobydup. :wavemulticolor:
iris81

Příspěvekod slunecnice » 0, 31. leden, 2015, 9:17 pm

iris81
vítej, jsem tady taky skoro týden nová tak snad se ti tu bude líbit také... :give_rose:
slunecnice

Příspěvekod jupijaaa » 0, 31. leden, 2015, 9:26 pm

:give_rose: :give_rose: :give_rose: iris 81
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Další

Zpět na Jsem tu nová