Zdravím

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Zdravím

Příspěvekod jubbo126 » 0, 28. říjen, 2014, 5:09 pm

Dobrý den,

trochu jsem váhal, jestli se sem registrovat - vypadá to, že je toto fórum výhradně určené pro ženy. Ale momentálně jsem svobodný a žiji v samostatné domácnosti se dvěma kočkami (těmi zvířecími :) ) a narazil jsem na toto fórum, protože jsem si už nevěděl rady kudy kam a začal jsem hledat na internetu, jestli jsem jediný, kdo má podobné problémy s úklidem. Už samotný fakt, že jsem k tomu našel tolik témat mi dodává sílu a naději, že se z toho vymaním. Můj problém je v nedostatku času, vůle a schopnosti organizovat. I když pracuji v zaměstnání, kdy musím spoustu věcí analyzovat a navrhovat řešení, sám s úklidem domácnosti mám obrovský problém. Zašlo to do fáze, kdy si vymýšlím výmluvy pro návštěvy a pořád si říkám, teď už se do toho musím pustit - tedy zítra, dnes jsem moc unavený. Ze začátku jsem byl schopen pořádek udržovat, měl jsem i jakýsi řád, ale potom jsem opravdu z časových důvodů, kdy jsem pracoval na náročném projektu a chodil jsem z práce až pozdě večer opravdu byt zahltil. Tehdy jsem se do toho opřel, právě kvůli návštěvě a celý víkend jsem uklízel jako blázen. Něco jsem spíš uklidil/schoval, ale nestyděl jsem se potom přijmout návštěvu. Tato situace se potom ještě asi 2x opakovala. Teď je to tu znovu, ale zatímco dřív mě příchod návštěvy vždy motivoval, tentokrát jsem v tom tak ztracený, že se vymlouvám, že něco mám. Nevím prostě kde začít. Mám tu spoustu krámů, musím je vyhodit, musím se toho všeho zbavit, ale spoustu věcí ani nevím pořádně jak udělat - jak například uklidit lednici, wc, pavučiny u stropu ...

asi jsem se také z toho potřeboval vypovídat a zjistit, že v tom nejsem sám. Doufám tedy, že nevadí, že jsem muž a mohu na toto fórum případně přispívat - popsat třeba svůj progres, někomu by to mohlo i pomoci :-)
jubbo126

Re: Zdravím

Příspěvekod Stefinka » 0, 28. říjen, 2014, 5:13 pm

Vítám tě tu a začni vyhazováním, to je naprostý základ, míň věcí v domácnosti=lepší příprava na úklid. Navíc se ti s každou vyhozenou věcí obrovsky uleví. Držím pěsti, ať se daří ;-)
Stefinka

Příspěvekod jane » 0, 28. říjen, 2014, 8:34 pm

Jubbo....určitě v tom nejsi sám a můžu tě ubezpečit, že jsi na správném místě.Všichni, co tu jsme , máme nějaky problém s udržením pořádku.Chce to jen zabojovat. Začni vyhazovánim, vezni odpadkový sáček a láduj to tam. uvidíš, jak se ti uleví.Když budeš mít málo věcí, tak se ti snadněji udrží pořádek. Přijd za námi do drbárny. Uvidíš, že za nějakou dobu budeš návštěvy přijímat s radostí. Vítám tě tady :give_rose:
jane

Příspěvekod jubbo126 » 0, 29. říjen, 2014, 12:12 pm

Díky za přijetí, už teď se cítím lépe! :-) Dnes po práci se chystám na předsíň. :-D . Do drbárny určitě kouknu.
jubbo126

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 29. říjen, 2014, 12:15 pm

Jubbo, vítej mezi námi. Tohle forum bylo pro mě vysvobození z mojí neschopnosti uklízet. Protože nejradši bych uklízela, až na to bude ten nejlepší čas. :mrgreen: a to potom úplně důkladně. A tady se mi líbí, že se počítá jakákoli udělaná práce.
Moje rodina má z tohoto fora určitě užitek, i když ze začátku se mi trochu smáli.
Tak ať máš z toho užitek i ty.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod mint » 0, 29. říjen, 2014, 1:42 pm

Jubbo vítej :good: Náhodou to bude velmi osvěžující mít tu i chlapa v tom "slepičinci" :laughingneqw: Je to vážně fajn, když se uklízí po troškách podle tohoto systému... pak je vlastně stále všechno aspoň trochu uklizené a člověka neodrazují hromady krámů. A vyhazování je opravdu základ. Důkladně zvaž cco všechno opravdu potřebuješ a co jen zabírá místo a komplikuje úklid. Po vyhazování e ti uvolní místo ve skříních a bdeš moct schovat všechny věci, co se válejí na površích a uklízení se výrazně zrychlí. Pak to určitě zvládneš i při práci :good: Tak hodně štěstí! (a taky velkou výdrž) :give_heart:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Zpět na Jsem tu nová