Domácnost s novým členem rodiny

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Domácnost s novým členem rodiny

Příspěvekod Zanucka » 0, 22. září, 2014, 1:49 pm

Hezký den všem,
na fórum se chodím dívat už delší dobu. Až nyní mám ale pocit, že bych se měla nějak aktivně zapojit.
Mám dvě děti - jednu dvouletou DD a jednu DD 5 týdnů. A proto nyní hledám nějaký systém, jak zvládat péči o domácnost a rodinu se dvěma dětmi. Dokud byla jen první DD, tak jsem zvládala celkem obstojně vše obstarat. Ona už mi pomáhala, brala to jako hru a nebyl problém s ní uklidit, uvařit, vyprat.
Nyní je to zatím u nás trochu chaos. Buď jsme na procházce s kočárkem nebo větší DD spí a tak druhá je vzhůru věnuju se jí. Takže přes den neudělám téměř nic. DH je od porodu docela vytížen, chodí domů večer a pomáhá uložit holky ke spaní. V osm vetšinou sednu k televizi už neschopná dělat cokoli jiného. Zatím mi nezbývá síla ani nálada na nic, natož péči o domácnost nebo vlastní záliby.
Mnohé z vás už mají děti velké, tak mi třeba poradí jak vše zorganizovat ke spokojenosti všech. Nechci být otrokem rodiny, ale zároveň chci mít uklizeno a mít taky čas na sebe.
Zanucka

Re: Domácnost s novým členem rodiny

Příspěvekod jupijaaa » 0, 22. září, 2014, 5:59 pm

zanucka zdravím Tě tady :d_sunny: ,určitě se brzy sehrajete s dětmi a utvoříš si nějaký režim,který Ti bude vyhovovat...jistě Ti holky tady rády pomůžou,hodně z nich má malé děti :stork-girl: :stork-boy: Nejlepší je zajít do drbárny,tam to asi nejvíc žije :mrgreen: :mrgreen:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod atevi » 0, 22. září, 2014, 7:10 pm

zanucka vítám tě tady a neboj se, bude to dobré :give_rose:
atevi

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 22. září, 2014, 9:15 pm

Zanucka: Nejdřív si musíš zvyknout, že je vás o jednoho víc. :give_rose:
A odpočívej, ono se to nezblázní. A pak postupně začínej znovu s úklidem. A prosím, asi tak za tři měsíce budu ve stejné situaci, možná mi poradíš. :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod radkavac » 0, 23. září, 2014, 11:40 am

Zanucka zažila jsem to už několikrát, naposled před sedmi měsíci, nezbývá, než se pomalu zase rozjet, začátky byly šílené, ten skok o několik řádů níž byl vždy znát, nicméně časem se to postupně zlepšovalo.......sama zjistíš, co ti bude vyhovovat, já jsem se snažila jet rutiny, vždy to stejné ráno( nádobí, koupelna, posbírat volně poházené věci, povysávat, dát vyprat prádlo), večer hlavně nachystat věci na zítřek...jinak jsem nic navíc moc nestíhala, teď už je to o kus lepší, zvládám i denní tipy :lol: Nicméně pořád to tu není jako ve škatulce (spíš v takové poházené krabici)...a asi ani nikdy nebude :beg: My jsme ven chodili až odpoledne, až už doma bylo jakž takž k světu, teď tedy máme i raní vyjížďku s kočárem-starší syn do školy a odpoledne zase jdeme pro něj..... Tak hodně zdaru a nezoufej, ono se to nějak vykrystalizuje:bye2:
radkavac

Příspěvekod Zdrala » 0, 24. září, 2014, 8:31 am

Ahoj Zanucko :-)
vítám Tě tady :-)
Já m ám DD dva a čtvrt roku a mladší DD 14 měsíců. Ze začátku to byl mazec - už s první, vždycky jsem žila sama a v poměrně krátký době jsem se nastěhovala teĎ už k DH, a za dva měsíce rodila a k tomu dopisovala diplomku :-D takže jsem ani neměla kdy se naučit starat o nás dva, natož pak s prckem a za chvíli s druhým :-D ale protože jsem nechtěla být furt v konfliktu s tchýní, tak jsem hledala, až jsem dohledala tohle forum a mooooc se to u nás zlepšilo. I DH si libuje - dřív přišel z práce a najel na druhou směnu tady, protože já furt čekala, až budu mít čas na uklizení všeho a ne jen po troškách a on čas furt nebyl. Ale je zase pravda, že vůbec nenadával nebo neměl uštěpačný poznámky, že je tu bordel a tak.
Ale ťukám, už zvládám a ještě nedávno (za to teda bohužel může nemoc tchána) jsem přidala i ruku k dílu kolem domu a na zahradě, a i celkově jsem taková spokojenější.
Takže neboj, jen se to musí usadit i s prckem, tomu dej čas a pak to půjde :-)
Zdrala

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 1. srpen, 2015, 7:45 pm

Tak teď bych potřebovala poradit i já :lol: Ale povzbuzuje mě, že se to časem zase naučíme. A třeba zase budeme mít doma pořádek :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Zpět na Jsem tu nová