Zdravím, chtěla bych se k vám přidat

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Zdravím, chtěla bych se k vám přidat

Příspěvekod dorka » 0, 27. srpen, 2014, 7:33 pm

Ahoj, už od jara k vám nakukuju, jak válčíte s nepořádkem a moc se mi vaše postupy líbí. A tak bych se k vám chtěla přidat nejen reálně - čili uklízet, ale i písemně poplkat.
Jsem teď doma na mateřské, a jak už to u mně bývá, volné chvilky trávím u PC. Tyhle chvilky mně ale pak nakopnou jít hned něco dělat, nebo něco vyzkoušet, protože tady se dá najít spousta inspirace.
Něco o mně - mám třetí miminko - stejně jako moje mamka, která nás měla taky 3 děti a její domácnost je dosud záviděníhodná, vždycky všechno stihla. I když je fakt, že během týdne nechodila po návštěvách a výletech. Doteď jsem úklid provozovala dost nesystematicky, to znamená, co se mi chtělo, nebo co bylo nejnutnější. Anebo před návštěvou lítala jako šílená. Po přečtení PD se už objevují první pravidelné vlaštovky - dřez, umyvadlo, wc, lednička. Je pořád co vylepšovat, ale fakt je, že před návštěvou už nemusím přibouchávat dveře, protože není se už za co stydět.
K vašim tématům mám taky co říct, dovím se tu spoustu věcí a možná někdy si napíšu i autopilota - ale to neslibuju. Zatím mi stačí uklizený dům :)
dorka

Re: Zdravím, chtěla bych se k vám přidat

Příspěvekod Stefinka » 0, 27. srpen, 2014, 8:25 pm

Ahoj, vítám tě tu, poplkat přijď do drbárny a chválím za uklizený dům ;-)
Stefinka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 27. srpen, 2014, 9:52 pm

dorka: Vítej a inspiruj :D Jestli to zvládala tvoje maminka, tak to máš dobrý příklad a možná ti dá i rady, které se budou hodit.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod dorka » 0, 28. srpen, 2014, 3:58 am

No právě :!: V dřívějších 10 letech jsme pořád rekonstruovali dům a pořád to ještě není podle mých představ. A myslím, že můj bordelismus začal, když v domě byla pořád nějaká suť nebo písek apod. Uklidila jsem to nejhorší a ten zbytek jsem nechávala na potom, až to tu bude "hotové". Styděla jsem se za to a nerada jsem zvala návštěvy. Během čtení tohoto fóra jsem dospěla konečně k tomu, že když se uklidí, není za co se stydět, prostě nedodělané věci jsou věc DH, ale ten zbytek já už trochu zvládám.
A do drbárny ráda zajdu, jste tam holky moc prima :give_heart:
dorka

Příspěvekod Kahlan » 0, 28. srpen, 2014, 8:05 am

Dorko vítej,já na tyhle stránky narazila před pár dny tak se snažím se tu nějak zorientovat..nicméně mi to ted dává sílu mít domácnost poklizenou a pustit se do velkoúklidu.
Kahlan

Příspěvekod jupijaaa » 0, 28. srpen, 2014, 10:36 pm

Dorko..taky tě zdravím :d_sunny: :d_sunny: :d_sunny:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod dorka » 0, 29. srpen, 2014, 4:26 am

Holky, děkuji za přivítání :)
Když já si pořád říkám, že když to zvládají jiné, proč ne já. Zajímavé je, že dřív, s jedním dítětem, to u nás vypadalo daleko hůř, tak trochu jsem totiž tehdy i rezignovala. Mám totiž dítě, ne? Nemůžu zvládat všechno.... Když se na to však zpětně dívám, na své koníčky, tj ruční práce a knížky, na to jsem času měla spousty. Těšila jsem se, až budu zase vyšívat. Tak trochu jsem k tomu utíkala, moc mě to bavilo. V současné době, jsem to však strčila do šuplíku, asi tak na pár let, a je to strašně vidět - když nemám takového žrouta času, stíhám teoreticky všechno. Ne vždy totiž stihnu, co bych chtěla. Ale to je z důvodu třeba běhání po doktorech.
Hned ráno nejspíš vyrazíme opět k oční, zase malé slzí hodně očičko.
dorka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 29. srpen, 2014, 12:56 pm

Asi je důležité si říct, že uklízíme hlavně pro sebe. Aby se nám v tom dobře žilo. Ne vždy si to ale uvědomuju.
A vyšívání je hezký koníček, třeba si na něj najdeš čas. Až ti domácnost nezabere tolik času :lol: (spíš si ho musíš udělat)
Držím palce.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod atevi » 0, 29. srpen, 2014, 8:51 pm

Dorka vítám tě tady ! Určitě se vyptej i na tipy svojí mamky. možná to i pro nás bude přínosem. Tady se člověk učí pořád... :D
Určitě zajdi do Drbárny a zapoj se :grin:
atevi

Příspěvekod dorka » 0, 30. srpen, 2014, 5:35 am

Atevi - na to se jí nemusím ptát ;) mamka má místo VP -VS, tj velkou sobotu. Odjakživa celé dopoledne provaří, tzn. oběd, koláč na odpoledne, nějaké karbanátky k večeři. Po obědě uklidí dům, odpoledne zaběhá kolem domu a přeběhne zahrádku a dřív, když měla ještě starou pračku moru, tak do večera prala. A pak se svalila v osm nebo v devět k televizi, kde za 10 minut usnula. S vařením pomoct nechtěla, jen jsme vždycky museli umýt horu nádobí. Při uklízení bylo mým úkolem pozalívat kytky, utřít prach, umýt wc a koupelnu, povysávat, takže jsem taky trochu kmitala. A v neděli se žehlilo.
A přes týden po návratu z práce zase vaří, zavařuje, zahrádka a tak pořád dokola. Každý den si namyslí nějakou práci.
Já jsem VS zatím nezavedla, nemám to ráda, radši si najdu některý den v týdnu, nejlíp když mám klid a jeden den uklidím přízemí a druhý patro. Sobotu raději strávím s rodinou, ale nemyslím tím nějakou velkou zábavu, spíš spolu jdeme pokoupit, DH trochu dokopu k věcem, na které v týdnu nemá čas a tak.
Prostě životem mé mamky je rodina, vše mít v pořádku, návštěvy ji zdržují.
K té pořádkumilovnosti se snažím dokopat, je to můj věčný boj. Ale díky vám tady mě to začíná bavit :give_rose:
dorka

Zpět na Jsem tu nová