domácnost=denní job

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Re: domácnost=denní job

Příspěvekod Stefinka » 0, 26. srpen, 2014, 6:30 pm

Ještě mě napadá, že mě docela bavilo, si každý večer napsat na druhý den seznam úkolů, třeba tři věci, ale nesmí to být samozřejmě všechno náročné úkoly, ale třeba jeden náročnější a dva jednoduché nebo tak, aby to šlo stihnout a nepřestalo to člověka u prvního úkolu bavit... já si napíšu třeba: umýt kachličky v kuchyni, zalít kytky, vynést koše.... jednu dobu to u mě docela fungovalo, ale tím, že nejsem pravidelně celé dny doma, tak to vždycky nevyjde, ale seznamy si píšu stále, mám to v mobilu v poznámkách nebo jsem to měla i na ploše počítače a bylo fajn, když jsem mohla nějaký úkol umazat jako splněný. V mobilu mám psané dlouhodbější úkoly, které mám naplánované a když se nepodaří druhý den, podaří se třeba za týden, ale podaří... zrovna včera jsem mazala umyté kachličky v kcuhyni, úkol, který mě tížil už asi dva týdny a konečně jsem ho mohla umazat... je samozřejmě fajn osvojit si některé práce jako rutiny, tudíž dělat je automaticky a nepozastavovat se nad tím, brát to prostě jako součást dne a běžný úklid, ale prostě mít seznam úkolů, které jsou naplánované na delší dobu dopředu jako ty náročnější a postupně je plnit, třeba vždycky jeden k běžným úkonům nebo jak říkám, naplánovat si třeba na druhý den tři věci nebo pět věcí nebo kolik budeš chtít a nic víc prostě už neudělat, ale budeš mít radost, že jsi to zvládla a vlastně jsi se nepředřela, ale máš něco hotové a třeba je to i vidět :-)
Stefinka

Příspěvekod Jitka88 » 0, 26. srpen, 2014, 6:44 pm

Stefi jj, taky miluju odškrtávání úkolů :good: Ale já si je píšu propiskou, abych je mohla pak pooořádně začmárat když mam hotovo :laughingneqw:
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Stefinka » 0, 26. srpen, 2014, 6:46 pm

Jitka88 píše:Stefi jj, taky miluju odškrtávání úkolů :good: Ale já si je píšu propiskou, abych je mohla pak pooořádně začmárat když mam hotovo :laughingneqw:

Jojo, to je příjemná záležitost :-D
Stefinka

Příspěvekod Kahlan » 0, 26. srpen, 2014, 7:26 pm

Tak byt je jako v klícce,doma jsou nastavená pravidla uklízet po sobě...
Zítra je středa,to je den antiodkládací,to už úkol mám ani si ho nemusím psát a vzhledem na roh prádla vím co budu dělat.Ráno nafotím ty věci,pak se vrhnu na ten obří koš prádla.
Kahlan

Příspěvekod Stefinka » 0, 26. srpen, 2014, 7:28 pm

Kahlan píše:Tak byt je jako v klícce,doma jsou nastavená pravidla uklízet po sobě...
Zítra je středa,to je den antiodkládací,to už úkol mám ani si ho nemusím psát a vzhledem na roh prádla vím co budu dělat.Ráno nafotím ty věci,pak se vrhnu na ten obří koš prádla.

šikulka ;-)
Stefinka

Předchozí

Zpět na Jsem tu nová