domácnost=denní job

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

domácnost=denní job

Příspěvekod Kahlan » 0, 26. srpen, 2014, 7:52 am

Ahojky,jsem tu nováček...domácnosti mám plné zuby..Nikdy jsem neinklinovala k práci hodpodyně a jak jsem na mateřské tak je to kromě prcka,,denní job,,.
Syn má 1,5 roků a jeto zlatíčko,ale protože ,,není tak fit,, musím sním furt někam jezdit a cvičit a už mě to vyčerpává..
Jsem od přírody líný tvor a ta domácnost taky tak vypadá.
plus fakt že jsem i internetový závislák..furt někde brouzdám a scháním rady.
Nejvetším problém tady je že jsme doma 3 a binec je tu furt,uklízet po sobě nikdo neumí a jak to vypadá že..ráno binec a zase galeje..v rohu na mě čučí prádlo o velikosti Mount Everestu a já žehlení přímo nesnáším.
Okna,kapitola sama za sebe,košík v kuchyni by se měl protřídit..spižírna(no coment) :dash1:
jak začít a nezbláznit se?
Kahlan

Re: domácnost=denní job

Příspěvekod Stefinka » 0, 26. srpen, 2014, 8:15 am

Ahoj, zdravím tě tu. Já osobně jsem tu od ledna letošního roku, takže relativně "chvíli" a musím říct, že u mě nastal obrat o 100%, pořád to není dokonalé a pořád na tom pracuju, ale každopádně už se nemusím vyloženě stydět přijmout nezvanou návštěvu, jako tomu bylo dřív. V tom co jsi napsala se dost vidím, jsem také na mateřské, mám skoro šestiletého kluka a holku ,které budou příští týden 2 roky, takže s tvým prckem jsou na tom věkově dost podobně, od malička jsme taky lítali na různá cvičení a po doktorech, stále ještě občas lítáme, takže tohle znám, je to stres a také jsem hodně od přírody líný člověk a navíc závislák na internetu, takže i v tomhle se u tebe dost poznávám.... ale opravdu jsem zjistila, že to jde, takže pokud můžu poradit, vezmi si pytle a začni vyhazováním, to je základ, uleví se ti, kolik věcí zmizí z tvé domácnosti a zbyde tak místo na utřídění těch, které vyhodit nemůžeš a tvoje úložné prostory tak dostanou nějakou řád. Vytřiď staré nenošené oblečení, boty, kabelky, šperky a podobné věci, nepotřebné účty, papíry a tak a uvidíš, že se ti pak bude lépe dýchat.... žehlení také nesnáším, proto jsem se teď za poslední asi dva měsíce naučila věšet na kolíčky tak, abych už žehlit nemusela, prostě když se to vytřepe a dobře pověsí naruby za švy, aby nebyli vidět otlaky od kolíčků, tak je prádlo fakt celkem dobře prověšené a žehlit se nemusí nebo alespoň ne všechno, pro mě po sedmi letech žehlení obrovský objev a musím říct, že mi to značně usnadnilo život, teď už žehlím jen některé mačkavé kousky a ručníky, utěrky a látkové pleny, mám radši, když jsou tyhle věci měkkčí. Další věc, na kterou se zaměř, je kuchyň, tam trávíme dost času a abychom si mohli připravit jídlo, je důležité mít volnou pracovní plochu, prázdný dřez a pokud možno čisto, takže udržuj pořádek v kuchyni, snaž se každý večer jí mít uklizenou, bude se ti ráno lépe vstávat (musím přiznat, že v tomhle dost často pokulhávám, jelikož myčka mi často jede ještě večer a tudíž je ráno plná a nádobí večer našpiněné leží na lince :dash1: ). Hodně síly přeji, ať uděláš první krok, ono totiž jak je vidět za námi i nepatrný výsledek, jde to pak samo víc a víc, protože z každého kroku máme radost a motivuje nás k dalšímu. Kdyžtak přijď do drbárny, tam ti i holky určitě rády poradí a odpoví na tvé případné dotazy, navíc si tam i píšeme, kdo má co v plánu dělat a kdo co už zvládnul a i to ti může dát tip, na co se vrhnout ;-) Držím pěsti :give_rose:
Stefinka

Příspěvekod Kahlan » 0, 26. srpen, 2014, 9:32 am

A kde je drbárna?Nějak to nemohu najít..
Kahlan

Příspěvekod Stefinka » 0, 26. srpen, 2014, 9:35 am

Kahlan píše:A kde je drbárna?Nějak to nemohu najít..

v denních tipech :-)
Stefinka

Příspěvekod Kahlan » 0, 26. srpen, 2014, 9:42 am

děkuji...

Jinak myčku zatím nemám..až se mi rozšíří rodina..začnu o ní přemýšlet:-D
Jinak dnes jsem kromě úklidu už vyklidila ten košík a pujdu na tu lednici a spižírnu.
S věcma dobrý nápad..vyhazovat to nechci,ale nafotím a budu inzerovat:-) mám hromadů pytlů po malém:-D
Jen kdybych furt nečučela do notebooku :help:
Kahlan

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 26. srpen, 2014, 11:28 am

Ahoj, vítej tu mezi námi. To je fajn, že jsi začala tím košíkem. A vyřazování věcí (vyhazování, dávání dál) je moc užitečné.
Jestli utíkáš k notebooku '(znám to, jen mě děti nenechají - taky si ho chtějí užít :mrgreen: ), tak to nějak využij. Pusť si třeba k tomu úklidu svižnou hudbu nebo nějaké povídání (film nedoporučuju, to se mi neosvědčilo).
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 26. srpen, 2014, 1:33 pm

Ahoj Kahlan,
Vše, co jsem ti chtela říct, uz Stefinka napsala. Určitě začni vyhazováním, uleví se tvé domácnosti i tobě na duši. Pčečti si stránky o umytem a vyleštěnem dřezu.Chce to hlavně začít a nevzdat to. Vsechny co tu jsme , tak jsme meli mabo máme problem s uklidem, tak na to nejsi sama. Vítám te mezi námi a s chutí do boje.
jane

Příspěvekod Kahlan » 0, 26. srpen, 2014, 1:42 pm

děkuji..upřímně šílí..četla jsem že úterý je den uklizení ledničky,takže jsem začala i s ledničkou,do toho si nahrabala ze sklepa hadrovište,do toho vymejvala koš..no a vařila oběd..výsledek...bordel v pokoji,bordel v kuchyni...jsem zmatkář. :15:
Kahlan

Příspěvekod jane » 0, 26. srpen, 2014, 1:50 pm

Kahlan..to je v pohodě, nejsi zmatkař. Zkus třeba dodělat tu kuchyn a uz se do ničeho nepouštěj . :lol: Az to budeš mít , tak si sedni v kuchyni ke stolu a užívej si krásně uklizene kuchyne.Nedelej víc věcí najednou, nepořadek se neudelal za jeden den , tak nepůjde ani za jeden den uklidit. Pak napiš jak jsi to zvládla.
jane

Příspěvekod Jitka88 » 0, 26. srpen, 2014, 6:22 pm

Kahlan ahojky ;) holky už všechno napsaly, ale mě ještě kromě toho, že jsem vyházela co nepotřebuju a vyleštěného dřezu pomáhá, když si vždycky řeknu, že té místnosti dám teď deset minut a uvidim, co uklidim. Pomáhá mi to hned se vrhnout do uklízení. Závodim pak s časem a nemusim stát a přemýšlet, kde vlastně začít...Člověk by neřekl, kolik se toho fakt stihne za takovou chviličku :lol:
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Další

Zpět na Jsem tu nová