Pěkný den vespolek :-)

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Re: Pěkný den vespolek :-)

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 22. leden, 2014, 5:56 pm

Michelle: Snaž být hlavně v klidu. Miminko je velký úkol a krásný (a náročný). Odpočívej a třeba tě něco napadne, jak to zvládat. Nedávej si moc velké cíle, teď je důležité to ve zdraví přežít. Držím palce a piš, jak se daří.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Michelle_M » 0, 27. říjen, 2014, 1:59 am

Hlásím návrat ztracené dcery! :mrgreen: Tolik se toho u nás změnilo, že tomu snad ani nemůžu uvěřit... Mám za sebou těžké období nálezů a ztrát a před sebou velký úkol - nastavit řád v mojí nové rodině. Za prvé - přišla jsem o všechny tři svoje chlupatá zlatíčka :cry: Starší z boxeřích kluků odešel na konci ledna, po něm v červenci kocourek a mladšího boxera jsme odvezli po záchvatu na veterinu druhý den poté, co jsem se vrátila z porodnice, po čtyřech dnech zde zemřel. Neskutečný hurikán hormonů, žalu smíseného s radostí z miminka, nával nových povinností, kojení, únava... bez podpory rodiny a přátel bych to asi těžko zvládla. Nyní mám doma dvouměsíční dcerku, mladého kocourka a adoptovali jsme rok a půl starého boxeřího kluka. Takže začínám vyloženě od nuly, ale pomáhají mi v tom staré zažité návyky :) Po nástupu na mateřskou mě chytil pravý hnízdící instinkt, domácnost se mi snad nikdy neblýskala tak jako tehdy :d_sunny: Musím říct, že jsem z toho hodně těžila po návratu z porodnice. Momentálně se mi daří udržovat jakýs takýs povrchový pořádek, ideální to není, ale myslím si, že na to, v jaké jsem situaci, si vedu docela dobře. Manžel mě neskutečně překvapil, hrozně mi pomáhá s malou, vaří, snaží se aspoň trochu po sobě uklízet. Nejvíc mě teď asi trápí to, že sama sebe na úkor úklidu často okrádám o jídlo a spánek. I teď se rozhoduju, jestli poté, až to tu dodatluju, půjdu radši do sprchy a do postele, nebo skládat vyprané prádlo. Přes den toho totiž moc neudělám, malá toho moc nenaspí a neumí se ještě sama zabavit, takže ji nosím v šátku, často se hlásí o jídlo... zato v noci spí většinou minimálně šest hodin v kuse, tak se toho snažím využít. Díky bohu, že jsem tohle fórum objevila dokud byl čas, se svým dřívějším přístupem si to vůbec neumím představit. Tak snad to bude s postupem času stále lepší a lepší, až budu úplně nejvíc nejlepší supermatka, jak se o nich píše v časopisech :mrgreen:
Michelle_M

Příspěvekod Stefinka » 0, 27. říjen, 2014, 9:58 am

Zdravím tě Mischell, teprve jsem přečetla od začátku tvůj příběh, gratuluji k miminku a zároveň držím palečky, aby se ti systém dařilo nějak udržet, ale je jasné, že období, kdy je malé miminko je náročné a je potřeba hodně spánku a odpočinku, děťátko vyžaduje hodně péče, takže určitě na sebe nebuď přísná a když bude chvilka, klidně si odpočiň a spi, lepší je makat za pochodu, když už je člověk v tom a chvíle, kdy miminko spí využívat právě ke spánku či posezení u kávy apod., ale je jasné, že každá mamina chce vše rychle strhnout, když dítě spí, protože je to ojedinělá šance, i já jsem to tak na začátku dělala, ale pak jsem si řekla ne, budu se snažit makat za provozu a volné chvíle využiju na odpočinek nebo pro vlastní potřebu, jsem taky jenom člověk a ne robot :-)
Stefinka

Předchozí

Zpět na Jsem tu nová