Pěkný den vespolek :-)

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Pěkný den vespolek :-)

Příspěvekod Michelle_M » 0, 29. říjen, 2013, 4:06 pm

Zdravím místní divoženky a předem se omlouvám, že můj úvodní příspěvek bude trochu na dlouhé lokte :lol:

Minulý týden mě šťastná náhoda přivedla na tento skvělý portál :s494: Začínala jsem už totiž pomalu propadat zoufalství z toho, že nedokážu za žádnou cenu udržet pořádek v domě nijak nadstandardních rozměrů, zhruba 90 m2 obytné plochy. Co udržet pořádek, já ho nedokážu ani uklidit aspoň do takové míry, aby se mi kocour nelepil k podlaze a návštěvy směly dál než ke brance. Jsem v povaze typický Blíženec - rychle se pro něco nadchnu, ale stejně rychle nadšení i opadá a mám nutkání přesunout se k jinému projektu, navíc na sebe nedokážu být přísná, omlouvám si sama sobě, proč to či ono nemůžu jít udělat zrovna teď, ale musím to odložit na popopozítří nebo tak nějak... Můj úklid vypadal zhruba tak, že jsem byla schopná dvě hodiny uklízet kuchyň od stropu po podlahu a šťourat špínu drátkem ze skulinek, ale na zbytek domu mi pak už nezbyl čas ani energie a na týden jsem si zase naordinovala pohov.

Mám to všechno ještě o něco komplikovanější z několika důvodů. Důvod č. 1 - můj manžel je ten nejnepořádnější chlap na světě (už vás slyším, že takovýho máte doma zaručeně právě vy - věřte mi, že ten váš je zlatíčko :D ) Co mu kde upadne od ruky, to tam zůstane ležet - oblečení, nádobí, nářadí, drobky, nechává otevřené skřínky v kuchyni, vylouhované čajové sáčky hází do dřezu... Prostě tragedie. Z domácími pracemi mi nepomáhá a ani to už po něm nechci, protože to prostě neumí a vše po něm stejně musím předělávat. Například při utírání prachu se prý dusí a neváhal mi to názorně předvést. Na druhou stranu je docela šikovný, postará se o zahradu, naše menší hospodářské zvířectvo (čtyři ovce, tři slepice), leccos udělá na domě svépomocí - jen ho k tomu donutit! Čímž se vlastně dostávám k důvodu č. 2 - náš dům je už sedm let ve fázi neustálé rekonstrukce. Momentálně například postrádám cca třetinu podlahy v obýváku. Je asi jasné, že se mi všude tím pádem pořád hodně práší a drží se nepořádek... A důvod č. 3 jsou zbývající uživatelé domácnosti - kocour a dva psi. Chlupy jsou všude, prostě všude... Momentálně máme pouze tyto tři chlupaté závazky, ale doufáme, že brzo se začneme rozrůstat ;)

Před totální katastrofou mě zachránily právě tyto stránky. Přelítla jsem jen prvních pár příspěvků, abych pochopila, o čem ten systém vlastně je, a rozhodla jsem se ho okamžitě aplikovat. Vzhledem k tomu, v jakém stavu to u nás bylo, jsem se rozhodla, že příští čtyři dny budu každé místnosti věnovat 15 minut úklidu, budu udržovat dobyté pozice a uvidíme, co se z toho vyvrbí. Už po prvním dni jsem nestačila zírat, co těch "blbých" 15 minut dokáže s místností udělat! Hrozně mě to povzbudilo do další akce, bylo to teda náročné, chodila jsem spát pozdě, ve čtvrtek už jsem se musela vyloženě přemlouvat a v pátek jsem se zmohla už pouze na rychlý průlet bytem, ale momentálně mám domácnost ve stavu, kdy bych se vůbec nestyděla přijmout kohokoliv na neohlášené kafíčko (dnes hodlám i napéct :blush2: ) Můj hotspot je noční stolek, na něm se mi neustále vrší knížky, časopisy, dokumenty k založení, bonboniéry a další věci, takže kolikrát si ani nemám kam postavit skleničku - toto se mi podařilo zlikvidovat včera večer :wavemulticolor: Tento týden bych už chtěla najet na svůj vlastní plán:

Pondělí - 10 - 15 minut věnovaných každé místnosti. To, co nestihnu, nebo na co bych potřebovala více času, si zapíšu na seznam
Úterý - vysávání + převlékání ložního prádla. Nemám koberce, ale vysávám psí rezidenci, sedačku, polstrovanou lavici v jídelně a matrace.
Středa - úklid koupelny
Čtvrtek - vytírání v celém domě
Pátek - květiny a psi

K tomu bych chtěla každý den splnit alespoň jednu věc ze seznamu, který si vytvořím v pondělí při velkém úklidu. Dál musím každý den včetně víkendu provést bleskový průlet bytem a zpacifikovat nádobí (díky bohu za myčku), zamést (díky bohu za robotický vysavač) a vyřešit prádlo (díky bohu za pračku, věšet a skládat musím ještě stále sama :D ) Tak jsem zvědavá, jak mi to bude fungovat, po včerejším VP (jak jsem tady už pochytila) zatím zůstal můj seznam restů prázdný :d_sunny: a těším se, jaké další vychytávky tady objevím :)

Děkuji každé z vás, která dočetla až dokonce :good:
Michelle_M

Re: Pěkný den vespolek :-)

Příspěvekod JanaD » 0, 29. říjen, 2013, 4:47 pm

Ahoj, nemáš zač děkovat. Je příjemné si přečíst, že se Ti začalo dařit a úklid se Ti snad aspoň trošku líbí. Tak mnoho zdaru a hodně dobytých území :give_rose:
JanaD

Příspěvekod virginia » 0, 29. říjen, 2013, 4:53 pm

Michelle, ať se daří, začala jsi pěkně zostra. :D
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod katerffina » 0, 29. říjen, 2013, 7:28 pm

Je tu řeč o divoženkách, Blížencích a bonboniérách? Krásny´ článek, vítej Michelle, taky jsem myslela, že dlouho nevydržím ani tady, ani uklízet. Už jsem tu přes rok, je tu vzrušo a umim už věci, o kterych jsem netušila, že jsou možné. Třeba uklidit šuple s kancl. potřebami :lol:
katerffina

Příspěvekod Michelle_M » 0, 30. říjen, 2013, 10:36 am

Díky všem za přivítání :-) Samozřejmě že jsem včera nic nepekla, neb jsem zapomněla koupit mlíko :dash1: Ale vysála jsem velmi kvalitně, mám to i zdokumentované :mrgreen:
Přílohy
1383921_10200108757841467_946008893_n.jpg
Michelle_M

Příspěvekod katerffina » 0, 30. říjen, 2013, 10:52 am

Hustý!!! Super nick, krásná fotka. :)
katerffina

Příspěvekod velva » 0, 30. říjen, 2013, 2:42 pm

Michelle! :lol: :lol: :lol: Nádhera.Já na prvnípohled myslela,že koukají na televizi.A ono do plamenů :lol: A všichni :lol:
velva

Příspěvekod Michelle_M » 0, 21. leden, 2014, 4:33 pm

Tak jsem po delší době zpět a bohužel musím říct, že do puntíku naplňuju to přísloví "lehce nabyl - lehce pozbyl" :mrgreen: Všechno šlapalo skvěle, až než jsem si vymyslela, že týden před Vánoci budeme malovat... Bylo to peklo, ale aspoň na ty svátky se mi to podařilo jaksi taksi dát dohromady. Jenže pod vánoční stromeček přibyl nečekaný dárek v podobě pozitivního těhotenského testu a od té doby to jde s námi opět z kopce... Jsem pořád strašně unavená a taky mě docela trápí nevolnosti, takže přežívám silou vůle v práci a doma prakticky jen spím nebo se snažím neomdlít a nezvracet, což se mi díky bohu obojí zatím daří :-) Ale doma to vypadá zase strašně, už nezvládám ani nádobí a prádlo, podlahy jsou katastrofa... Divím se, že jsem zvládla zlikvidovat vánoční výzdobu :mrgreen: Návštěvy u nás mají opět vstup zakázán a vůbec netuším, co budu dělat, musím se nějak dát dohromady a využívat aspoň těch chvilek, kdy mi je míň hůř než jindy :-) Dneska se mi ještě navíc podařilo mírně zneprůchodnit záchod, do kterýho jsem nacpala asi půl role papírových kuchyňských utěrek, kterýma jsem vytřela předsíň zeblitou psem. Pomoooooct :beg: :lol:
Michelle_M

Příspěvekod treperenda » 0, 21. leden, 2014, 5:37 pm

Zase jedna taková :mrgreen: to abychom tu udělali dve konkurenční drbárny - hyperproduktivní - tam by šéfovala Zizi a kontraproduktivní - Virgi a Michell. Ovšem k velkému střetu dojde po porodech, kdy ležící těhule dostanou nástřel hormonů a budou u nich všechno lítat.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod jane » 0, 21. leden, 2014, 9:10 pm

Michele M...co te zo prosimte popadlo, pred vanoci malovat? Misto, aby sis praci zjednodusila, tak si jeste pridavas. Snaž se zapojit do uklidu rodinu, ale nejdůlezitejsi je zdravi miminka tak se snaž moc se nestresovat
jane

Další

Zpět na Jsem tu nová