práce a úklid

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

práce a úklid

Příspěvekod MajkaSt » 0, 17. květen, 2013, 3:59 pm

Zdrvávím všechny bojovnice, :s6834:
narazila jsem náhodou na tento web a úplně mě uchvátil :derisive: od té doby, co jsem nastoupila do práce bojuju s nedostatkem času. Nejen na sebe, děti, ale i domácnost. Dost mě to vytáčí. Futr jsem měla pocit, že všude uklízím a není to vidět. :dash1: jako by se to množilo. Neznáte to? :mocking:
Co byl malý nemocný, jakštak jsem to tady dala do kupy. A pak... :bye2: objevila jsem vás. Takže jsem tu ležela zkoumala, jak to tady funguje a tak. Nakonec jsem se rozhodla pro vlastní plán a začala přemýšlet a psát a mazat a zase přemýšlet, zapisovat a ... :scratch_ones_head: ale jsem trochu zmatená, někde jsem četla, že se dělají týdení rozpisy, někde měsiční :dontknow: Co se osvědčilo vám? Jak to děláte, vy, které chodíte do práce a vracíte se kolem páté jako já. Tam už toho času moc není a otevřít si počítat hned po příchodu z práce - :s2052: není až tak reálné. Škoda, že tu není týdení rozpis. Nemáte nějaké tipy na úklid, bez koukání na počítač?
MajkaSt

Re: práce a úklid

Příspěvekod garfield » 0, 19. květen, 2013, 1:47 pm

Vítej tady!!! Pokud se ti podaří najet na zdejší systém, postupně se vše usadí a budeš zvpádat, uvidíš. Chce to zajíždět se "po malých krocích".

Holky ti možná poradí něco lepšího, ale mně se osvědčilo dělat tipy den "pozadu". Na PC většinou kouknu také až večer a napíšu si tipy a plním až další den :give_rose:
garfield

Příspěvekod MajkaSt » 0, 21. květen, 2013, 8:15 pm

Garifield, díky zapřivítání a za tip, zkusím to. Ale stejně přemýšlím o nějakém manuálu pro mě, zdá se mi, že třeba jeden týden na kuchyň u nás, je nějak málo času :-) ale třeba budu přkvapená :cool: Ale týdení "rutiny" se mi moc osvědčily už teď. :blush2:
MajkaSt

Příspěvekod MajkaSt » 0, 30. květen, 2013, 9:41 pm

Milé snažilky :d_sunny:
moc a moc jste mě tady inspirovaly, a porotože jsem vyhlásila boj s nepořádkem :s9989: a bohužel podle denních tipů to netíhám, rozhodla jsem se s váma podělit o to, jak to nakonec dělám, aby to u nás fungovalo :P ´
Tak jako mě pomohlo mnoho vašich tipů, třeba někomu pomůže ten můj. Není to nová Amerika :P jen můj autopilot :cool:
Jak skloubit práci a úklid?
1) uklízecí mám (bohuže) celý týden
2) večerní rutina se osvědčila
3) každý týden v jedné místnosti - já mám kuchyň naplánovanou do dvou týdnů
4) týdenní rutiny nevynechávat :-)

Na každý den v týdnu mám naplánovanou činost, která se opakuje - tak jak se to tu píše
Po - velký úklid (vysávání, utírání prachu, koše)
út - umyvadla, zrcadla, wc
St - lednice, kuchyňská linka
Čt - umyvadla, wc, dveře
Pá - botník a věšák, špinavé prádlo a vnitřek auta
So - večerní setření podlahy
Toto se snažím udělat co nejrychleji. Tím, že se to opakuje, tím se vlastně jen udržuje pořádek - super díky těm, co to vymysleli :thank_you:
Naposledy upravil MajkaSt dne 0, 30. květen, 2013, 10:11 pm, celkově upraveno 1
MajkaSt

Příspěvekod MajkaSt » 0, 30. květen, 2013, 10:02 pm

Jak uklízet při práci 2
Každý týden jsem si naplánovala jednu místnost. )Tak jak se tu navrhuje)[code][/code]
Stoupla jsem si doprostěd a řekla jsem si, co je potřeba udělat, aby tu byl pořádek :blush2: a pak rozepsat do jednotlivých dní. Například v pondělí si dávám lehké úkoly, je velké pondělí a už toho moc nestihnu. Hlavně "neuklízet pořád" Měla jsem ty tendence, jak jsem začala, nevěděla jsem kdy skončit. Pak to vypadalo, že uklízím pořád. Podle rozpisu si uklidím jen tu část, co musím a zítra další. Když vím, že druhý den nebudu doma, tak si to "nadeženu".
Rozhodla jsem se, že nebudu uklízet místnosti systematicky, ale na přeskáčku. Prostě by mě nebavilo být tři týdny v jedné místnosti - u nás kuchyni :blink:
Takže je to věc nálady :-)
Uklízím v tomto pořadí. K dalšímu kolečku se dosatnu po dvou mědících a myslím, že to úplně bude stačit.
Kuchyň
Kuchyň
Ložnice
Koupelna
Obývák
Pokojíček
Jídelna
Chodba, šatna, WC
Úklidu nevěnuji více jak 10-15 minut. Jsou i jiné úkoly, co se musí stihnout a navíc, děti potřebují mámu, ne Galerii. Přišla jsme na to, že je lepší být v jedné místnosti třeba i deset dní a opravdu po malých kouscích, než být naštvaná, že mi to dlouho trvá a nemůžu jít na procházku. :beg:

Lída dala do složky Na stažení úzašné týdení kalendáře. Mám je vytisknuté a rozpisy vepsané. Připevněné na ledničce a dokonce i děti (ač neumějí číst) se zkouší zapojit. Třeba syn má rád úterky - umývá se umyvadlo - s tím pomáhá opravdu veheměntně :cool:

Krásné uklízení :give_rose:
MajkaSt

Příspěvekod Jindris » 0, 31. květen, 2013, 12:52 am

MajkaSt píše:Milé snažilky :d_sunny:
moc a moc jste mě tady inspirovaly, a porotože jsem vyhlásila boj s nepořádkem :s9989: a bohužel podle denních tipů to netíhám, rozhodla jsem se s váma podělit o to, jak to nakonec dělám, aby to u nás fungovalo :P ´
Tak jako mě pomohlo mnoho vašich tipů, třeba někomu pomůže ten můj. Není to nová Amerika :P jen můj autopilot :cool:

Na každý den v týdnu mám naplánovanou činost, která se opakuje - tak jak se to tu píše
Čt - umyvadla, wc, dveře
Toto se snažím udělat co nejrychleji. Tím, že se to opakuje, tím se vlastně jen udržuje pořádek - super díky těm, co to vymysleli :thank_you:

Majko, :thank_you: díky moc za inspiraci,
rady od Lídy :D jsou skvělé, ale bohužel podle denních tipů to také nestíhám. Rozdělení úklidu na více dní po krátkých úsecích mi hodně pomohlo, ale stejně to ještě není to pravé ořechové, prostě týdenní i měsíční plán ještě nemám úplně zmáknutý a zdá se mi, že Tvůj vzor mi zase trochu posune dál. Některé místnosti v domě stačí urovnat během jednoho nebo dvou dnů, ale na jiné fakt nestačí týden. A do toho práce na zahradě a jiné starosti...., často bídně :dash1: odkládám, že ani odkládací dny na to nestačí. :bye2:
Jindris

Příspěvekod garfield » 0, 5. červen, 2013, 8:43 pm

MajkaSt píše:Milé snažilky :d_sunny:

Čt - umyvadla, wc, dveře

Díky za tip :good: :good: :good: :good: :good:
Můžeš ještě rozepsat, jak sis rozplánovala jednotlivé místnosti?? Stačí jedna jako návod :blush2: Díky moc!!!
garfield

Příspěvekod MajkaSt » 0, 1. červenec, 2013, 8:43 am

Rozpis úklidu
Na přání vám předkládám dva svoje manuály. Kuchyň 1. část a Koupelnu. ;)
Nejprve, jak jsem postupovala? Rutiny mám naplánvané od pondělí až do soboty. Místnosti ale jen do pátku. Je totiž jiných věcí, co je třeba v sobotu udělat a nehodlám být stálá uklízečka :lol:
Takže při plánování se postavím do prostřed místnosti a řeknu si, co je třeba uklidit. Super si to zrovna psát a pak rozdělit do dní. Když to nevyjde na jeden týden, klidně zařaďte do ruhého. :blush2:
Já mám kuchyň rozdělenou na dva týdny a jeden týden pro jídelnu. Prostě, ve svobodě :dance: jak vám to vyhovuje :derisive:
Tak jdeme na to:
Kuchyň 1.
Po: Myčka, mikrovlnka, linka s čaji
Út: Skříňky s moukou, kořenky, skříň na pečivo
St: Skříň s talíři, šuplík a digestoř
Čt: Skříňka s hrníčky a dekorační skříňka
Pá: Vyčistit troubu a pod dřezem
MajkaSt

Příspěvekod MajkaSt » 0, 2. červenec, 2013, 2:45 pm

Rozpis úklidu 2
Koupelna
Milé spolubojovnice :lol: nabízím vám druhou ukázku na svůj týdenní plán.

Znovu upozorňuji, že tak jako každá v nás má jiný postoj k pořádku, a zároveň jiný byt, je toto jen malá inspirace.
Úklidu (kromě rutin) se snažím věnovat pouze 10-15 minut.
Jako pracující jsem ráda, že se doplazím domů a obstarám rodinu.

Tak jak mám naplánovanou Koupelnu:
Po: Vyčistit pod umyvadlem (samotné umyvadlo je součástí mé týdení rutiny) - Probrat ručníky, vytřít...
Út: Utřídit krémy, saponáty, umýt okno
St: Umýt odpadkový koš, pračku(octem, či jiným protivodním přípravkem), utřít žebřík a vysát prach a pavučiny
Čt: Sprcha a vana (+ leštění)
Pá: Řádně vytřít a vydesinfikovat

Můj uklízecí plán se opakuje každé dva měsíce. Jedu už druhý běh a můžu potvrdit, že první kolečko je dost náročné. Ale teď už sklízím plody. Věci jsou relativně vytřízené. Nikde není výrazné "hořlavé místo". A hlavně, nemusím se stresovat, že je někde "skladiště". Vím, že tam za dva týdny dojdu a dám to do pořádku.
Bohužel se mi neosvědčilo, že si udělám věci dopředu. Původně jsem si myslela, že tím zítra ušetřím a budu mít volno. Nevím jak to, ale vždycky se cosi nakupilo. Nevím kde je chyba :beg:
Krásné prázdniny s minimem uklízení :bye2: :d_sunny:
MajkaSt

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 2. červenec, 2013, 10:05 pm

Vypadá to dobře, ten tvůj plán.
Já jsem s dětmi doma a tak mám moře času na úklid :D :D :D No, pořád to hledám. Ale po roce tady je to lepší.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Další

Zpět na Jsem tu nová