Vyleštěný a vydrhnutý dřez

Re: Vyleštěný a vydrhnutý dřez

Příspěvekod Loty » 0, 4. únor, 2009, 3:08 am

Zdravím, my máme teď po rekonstrukci kuchyně světle šedý granitový dřez (cromo/metaltek). Krom toho, že se nám úspěšně odlouplo plastické logo výrobce (Elleci) tak na dně a po okrajích zůstávají žluté mapy. Po opakovaném drhnutí houbičkou s Purem jdou trošku dolů, ale ne vždy a ne uplně. Dřez ale byl dost drahý, tak nemám odvahu experimentovat s chemikáliemi. Nemáte s tím zkušenost? Díky Lucie
Loty

Příspěvekod LeniH » 0, 4. únor, 2009, 11:13 am

Loty píše:Zdravím, my máme teď po rekonstrukci kuchyně světle šedý granitový dřez (cromo/metaltek). Krom toho, že se nám úspěšně odlouplo plastické logo výrobce (Elleci) tak na dně a po okrajích zůstávají žluté mapy. Po opakovaném drhnutí houbičkou s Purem jdou trošku dolů, ale ne vždy a ne uplně. Dřez ale byl dost drahý, tak nemám odvahu experimentovat s chemikáliemi. Nemáte s tím zkušenost? Díky Lucie

Taky máme světle šedý granitový dřez (takový kropenatý) a proti tomu zažloutnutí na dně mi pomáhá čistící sprej s antibakteriálním účinkem (například dezinfekční čistící sprej domestos - taková zelená lahev s rozprašovačem).
Postříkám to, nechám chvíli působit a pak to trochu pošudlám houbičkou, spláchnu a je čisto...
LeniH

Příspěvekod alenka » 0, 4. únor, 2009, 12:03 pm

Ahoj holky! Taky máme granitový dřez (4roky), takže pokaždé jsem se trochu pousmála tady těm typům na "leštění" dřezu. Taky s tím mám občas problém, jelikož máme dost vápenitou vodu a ta se na tomto dřezu dost dobře drží a ne a ne pustit. Je pravda, že jsem ještě žádnou chemii nezkoušela, tak buď drhnu houbičkou s jarem nebo jsem zkoušela použít ocet a vápenec vyšumí :P . To je tedy má rada, mj. ocet taky přidávám i do pračky, ale tam ještě nevím, jak vypadá buben z druhé strany, či topné těleso. To bude někdy překvapení :mrgreen: .
alenka

Příspěvekod dadaz » 0, 4. únor, 2009, 4:28 pm

alenka píše:Ahoj holky! Taky máme granitový dřez (4roky), takže pokaždé jsem se trochu pousmála tady těm typům na "leštění" dřezu. Taky s tím mám občas problém, jelikož máme dost vápenitou vodu a ta se na tomto dřezu dost dobře drží a ne a ne pustit. Je pravda, že jsem ještě žádnou chemii nezkoušela, tak buď drhnu houbičkou s jarem nebo jsem zkoušela použít ocet a vápenec vyšumí :P . To je tedy má rada, mj. ocet taky přidávám i do pračky, ale tam ještě nevím, jak vypadá buben z druhé strany, či topné těleso. To bude někdy překvapení :mrgreen: .

já dávám ocet do pračky nekolik let, a zrovna před měsicem jsme tady měli opraváře, nebot po 12 letech u pračky odeslo čerpadlo, a chválil, jak je pracka krásne cistá vevnitr, ze vydrzi jeste hodne dlouho...(to peru tak dve varky denne, pouzivam na malou latkovky, tak se to snadno zaplní:-))
Obrázek
Obrázek
Když je prázdná a čistá kuchyňská linka, je uklizený celý byt, nebo určitě je uklizená kuchynská linka:-)
dadaz

Příspěvekod medakulicka » 0, 4. únor, 2009, 10:28 pm

dadaz píše:
já dávám ocet do pračky nekolik let, a zrovna před měsicem jsme tady měli opraváře, nebot po 12 letech u pračky odeslo čerpadlo, a chválil, jak je pracka krásne cistá vevnitr, ze vydrzi jeste hodne dlouho...(to peru tak dve varky denne, pouzivam na malou latkovky, tak se to snadno zaplní:-))

dadaz a dáváš krom octa ještě něco jiného, třeba calgon? Nebo jen ten ocet - a jak často? Máme dost tvrdou vodu, a mam z toho docela sstrach. Já zatim dávam ten calgon. Účinek tedy posoudit nemohu, dovnitř nevidim, ale docela to leze do peněz. :roll:
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod e-vina » 0, 4. únor, 2009, 11:11 pm

Nám se pračka rozbila ještě v záruce a opravář doporučil místo drahého Calgonitu nebo jiného Kamenožroutu používat kys. citronovou nebo ocet a hlavně dávat míň pracího prášku než výrobci doporučují (chtějí víc vydělat tím, že lidi rychleji pr.prášek spotřebují), Prášku dávám tak 1/2 až 2/3 doporučeného množství a prádlo mám čisté. Pračku kys. citronovou čistím tak 2 x do roka a peru tak ty 3-4 pračky týdně.
e-vina

Příspěvekod dadaz » 0, 5. únor, 2009, 11:06 am

Medakulicka,

ja peru ve slizu, takze zrejme ta kombinace s tim octem je dobra...ocet davam misto avivaže, prý to ma dostat z pradla pri machani vsechny zbytky prášku ( u mne teda mýdla a sody)..ale i kdyz peru v normalnim prasku ( to, kdyz jsem lina si ten sliz udelat), tak avivaž nedavam, stále jen ten ocet:-)

ja peru hodne, kvuli malej, ma latkovky, tak nechci riskovat, ze se kvuli aviváži nebo prašku osype....

žádné jine veci proti kameni nepouzivam, oni je opravari ani moc nedoporucuji...
Obrázek
Obrázek
Když je prázdná a čistá kuchyňská linka, je uklizený celý byt, nebo určitě je uklizená kuchynská linka:-)
dadaz

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 5. únor, 2009, 1:31 pm

medakulicka píše:
dadaz píše:

dadaz a dáváš krom octa ještě něco jiného, třeba calgon? Nebo jen ten ocet - a jak často? Máme dost tvrdou vodu, a mam z toho docela sstrach. Já zatim dávam ten calgon. Účinek tedy posoudit nemohu, dovnitř nevidim, ale docela to leze do peněz. :roll:

Mně opravář doporučil jen ocet a dávat tak min. 1x za 2 měsíce, dávám celou láhev.
IvaChytilova

Příspěvekod Lucy » 0, 5. únor, 2009, 1:32 pm

Holky, a ten ocet lijete kam? Místo aviváže? Nebo přímo na prádlo? :?:
Lucy

Příspěvekod Martina1 » 0, 5. únor, 2009, 2:06 pm

Lucy píše:Holky, a ten ocet lijete kam? Místo aviváže? Nebo přímo na prádlo? :?:

Myslím, že už jsem to tu někde psala - když chceš pračku vyčistit, tak přímo do bubnu, když nechceš používat aviváž, tak liješ místo aviváže. Nejlíp se pračka čistí, když dáš prg na vyvářku.
Martina1

PředchozíDalší

Zpět na Jak začít