Vyleštěný a vydrhnutý dřez

Re: Vyleštěný a vydrhnutý dřez

Příspěvekod pepro » 0, 25. leden, 2009, 11:24 pm

Melina píše:
pepro píše:už jsem to tu psala do nějakýho jinýho fora - moje mamka si v bytovce ve stupačce natáhla šňůru a tam ty hadry suší.
já hadry na zem suším na topení-žebříku v koupelně, suchou skádám do kýble, kde mám nahoře danou novou hadru, aby v kýbli nebylo nic vidět.
WC jsem taky začala utírat nejlevnějšíma vlhčenýma ubrouskama (já koupila vlhčený toaleťák) - mám dané na nádobce.
V kuchyni je to i pro mě problém. Po stranách dřezu mám malý odkapávací plochy, takže houbičku a štětku mám položenou tam, hadýrku přehozenou přes rameno baterie (tohle mi vadí) a dosucha to teď utírám utěrkou.

a jak často ten dřez utíráš? Já tam jsem fakt hrozně často, tak nevím, kde bych to pak sušila. Jinak ten žebřík v koupelně je fakt k nezaplacení.

No, já s tím začala teprv teď v pátek, co jsem dřez vyčistila dle tady toho návodu :lol: Takže zatím hoooodně často. Ale omezím to. Já ještě zrušila odkapávač, takže ač mám myčku, přes den někdy něco málo myju v ruce, hned to utírám a schovávám, aby mi to nezavazelo, takže nakonec utřu i ten dřez a baterii. Když si třeba jen napouštím vodu a udělám pár kapek, tak to neřeším, to bych se zbláznila ;) No a večer než jdu spát, aby to ráno vypadalo...

Musím se pochlubit - manža už si všiml změn u nás doma a začal se taky víc snažit 8-) Super
pepro

Příspěvekod adriana » 0, 26. leden, 2009, 2:16 pm

Zaujimalo by ma, ci sa to moze pouzit na zaciatok na umyvadlo v kupelni, prip. vanu. Tie nase su poriadne zasle. :roll:
adriana

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 26. leden, 2009, 2:27 pm

adriana píše:Zaujimalo by ma, ci sa to moze pouzit na zaciatok na umyvadlo v kupelni, prip. vanu. Tie nase su poriadne zasle. :roll:

Já bych se toho nebála, u nás máme všecko skoro nové, takže zatím není třeba, ale myslím si, že to určitě pomůže... :o :o :o
IvaChytilova

Příspěvekod HanaK » 0, 26. leden, 2009, 2:38 pm

adriana píše:Zaujimalo by ma, ci sa to moze pouzit na zaciatok na umyvadlo v kupelni, prip. vanu. Tie nase su poriadne zasle. :roll:

Na umyvadlo (to bude skoro určitě porcelánové) určitě ano. Na smaltovanou vanu radši ne, domnívám se, že součástí doporučovaného Domestosu je Savo, a to ti ten smalt "zdrsní", čili rozleptá... Osobní nepříjemná zkušenost, bělila jsem Savem nějaké zabarvené prádlo... :(
Na plastovou vanu nevím...
Hana
HanaK

Příspěvekod Aliba » 0, 26. leden, 2009, 5:24 pm

Tak nevím jestli by to navratilo lesk vaně, ale v seriálu Máte doma uklizeno?.Na hodně fakt hodně špinavou vanu používali sůl a šťávu z citronů a puštělo to krásně a vana záříla.Tak až bude mimčo hodnější, tak to vyzkouším.
Aliba

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 26. leden, 2009, 8:01 pm

HanaK píše:

Na umyvadlo (to bude skoro určitě porcelánové) určitě ano. Na smaltovanou vanu radši ne, domnívám se, že součástí doporučovaného Domestosu je Savo, a to ti ten smalt "zdrsní", čili rozleptá... Osobní nepříjemná zkušenost, bělila jsem Savem nějaké zabarvené prádlo... :(
Na plastovou vanu nevím...
Hana

Já jsem samozřejmě myslela, že se to dá použít pouze pokud je to na tu konkrétní věc vhodné...... I když před novou vanou jsme tady v domě měli po předchozích majitelích nějakou stoletou vanu smaltovanou - ne moc vábnou na pohled , ale byla v takovém stavu, že to bez SAVA nešlo, jinak bych do ní teda nevlezla, takže záleží opravdu na konkrétní situaci....
IvaChytilova

Příspěvekod brettka » 0, 27. leden, 2009, 10:36 pm

Pozor na ty vlhčené ubrousky, některé se nemají házet do wc :!: vlhký toaleťák samozřejmě ano.
brettka

Příspěvekod Andrea » 0, 28. leden, 2009, 12:09 am

Tak jsem nakoupila ty vlhčené ubrousky v Plusu a to je teda věc! By mě nikdy nenapadlo že to tak dobře čistí, díky za tip. Dřez jsem dneska vyčistila a pa chodila radši do umyvadla, pak jsem nablejskala i umyvadlo a vodu na kafe napouštěla nad vanou! A chlapa jsem chtěla zabít když si po sobě umyl hrnek a nechal ho na odkapávači (chtěl mi udělat radost když viděl jak se to tam blejská :-) Doufám že se z toho vyspím a že nebudu nad tu vanu běhat furt :-)
Andrea

Příspěvekod adriana » 0, 29. leden, 2009, 2:40 pm

Dakujem za rady :D , umyvadlo je porcelan, vana smalt. Urcite to skusim.Hlavne som zvedava na tu citronovu stavu so solou, snad trafim spravny pomer :lol:
adriana

Příspěvekod petas » 0, 29. leden, 2009, 7:06 pm

Na nerez dřez i na umyvadlo v koupelně se mi osvědčil vanish na prádlo. Zkusila jsem to vyčistit tím bílým a výsledek byl bezvadný. Petas
petas

PředchozíDalší

Zpět na Jak začít