Vyleštěný a vydrhnutý dřez

Vyleštěný a vydrhnutý dřez

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 22. leden, 2009, 7:30 pm

Vzpomněla jsem si, že FL měla přesný návod na to, jak vydrhnout dřez? Nemáte to některá někde uloženo, zapsáno ? Já jsem to někam založila a bohužel nemůžu najít... :mrgreen: :mrgreen:
IvaChytilova

Re: Vyleštěný a vydrhnutý dřez

Příspěvekod Verča » 0, 22. leden, 2009, 8:04 pm

Ahoj Ivo, našla jsem ;)
FL jak a proc nalestit drez
Tohle je vase prvni domaci povinnost. Mnohe z vas nechapou, proc by tohle melo byt dulezite a proc byste tohle mely delat,kdyz je v dome tolik jine prace.
Je to jednoduche - vyloudi to usmev na vasi tvari! Az rano vstanete, privita vas cisty drez a vy se usmejete. Nebudu u toho moct byt a obejmout vas za to, ale ja vim, jake to je, videt svou tvar odrazet se v nalestenem drezu. Je to muj darek, ktery ode mne dostanete kazde rano. I kdyz tam nebudu moct rano byt, abych vas poklepala uznale po ramenou, musite vedet, ze jsem na vas pysna!
a jak na to?
vyndame vsechno ze drezu
napustime hodne horku vodu az po okraj, pridame hrnek belidla (treba domestos, co se lije do zachodu), nechame hodinu pusobit
domacimi klestemi, vidlickou nebo necim vytahneme spunt, jestli budeme muset namocit ruce, vezmeme si rukavice a predtim cast vody hrnkem odeberem, aby nam to nepreteklo. Dame pozor, abychom si nepostrikaly saty.
oplachneme a vydrhneme saponem nebo jednou sodou
kartackem na zuby nebo necim spicatym vycistime okraj drezu a ryhu mezi drem a stolem
vydrhneme odpad a prepad
oplachnout a nalestit okenou nebo necim takovym
jestli se vam to porad nezda, pouzijte vosk na lesteni aut
pokazde, kdyz opoustite drez, utrete kapky uterkou (ja si tu svou pripravuju kazdy vecer jako soucast vecerni rutiny)
kdyz to budete dodrzovat, uz nikdy nemusite pouzit belidlo a znovu se s tim drhnout.
jestli se vam drez jeste nelibi, zkuste po te okene pouzit trochu citronoveho nebo olivoveho oleje. Jen trosku na hadrik.
nemichejte jednotlive pripravky, mohly byste se dockat zajimavych chemickych reakci. Po kazdem kroku drez oplachnete.
Verča

Příspěvekod pepro » 0, 22. leden, 2009, 9:26 pm

holky, to je na nerez dřez? Zkusila bych to...
pepro

Příspěvekod medakulicka » 0, 22. leden, 2009, 9:37 pm

I na nerez jsem to dělala úplně stejně, neleštim olejem, ale obyčejným ironem. Lesk jako blesk :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod pepro » 0, 23. leden, 2009, 10:46 am

tak to zkouším. snad zmizí pouze vodní kámen, ne celý dřez :lol:
pepro

Příspěvekod HanaK » 0, 23. leden, 2009, 11:52 am

Upozornění - SAVO poškodí smalt! já vím, že smalt už není obvyklý, ale pro jistotu... :idea:
Hana
HanaK

Příspěvekod pepro » 0, 23. leden, 2009, 1:11 pm

trošku drbačka, hlavně v záhybech třeba kolem baterie, ale lesk jak blesk :-)
jen tedy vosk na auto mi přijde šílený, to jsem nezkoušela. opláchla jsem okenou a pak jsem přeleštila olivovým olejem.
Jen jsem zvědavá, jak to dlouho vydrží... Dřez jinak myju denně automaticky při poklízení linky, kapky utírám, ale asi ne důsledně zcela do sucha...
pepro

Příspěvekod Melina » 0, 23. leden, 2009, 1:44 pm

přiznám se, že okenu ani nic podobnýho doma nemám. Okna už asi sto let umývám jen švédskou utěrkou. Ale koupila jsem si nový čistič na nerez, tak snad to půjde i tím.
Melina

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 23. leden, 2009, 2:36 pm

Verča píše:Ahoj Ivo, našla jsem ;)
FL jak a proc nalestit drez
Tohle je vase prvni domaci povinnost. Mnohe z vas nechapou, proc by tohle melo byt dulezite a proc byste tohle mely delat,kdyz je v dome tolik jine prace.
Je to jednoduche - vyloudi to usmev na vasi tvari! Az rano vstanete, privita vas cisty drez a vy se usmejete. Nebudu u toho moct byt a obejmout vas za to, ale ja vim, jake to je, videt svou tvar odrazet se v nalestenem drezu. Je to muj darek, ktery ode mne dostanete kazde rano. I kdyz tam nebudu moct rano byt, abych vas poklepala uznale po ramenou, musite vedet, ze jsem na vas pysna!
a jak na to?
vyndame vsechno ze drezu
napustime hodne horku vodu az po okraj, pridame hrnek belidla (treba domestos, co se lije do zachodu), nechame hodinu pusobit
domacimi klestemi, vidlickou nebo necim vytahneme spunt, jestli budeme muset namocit ruce, vezmeme si rukavice a predtim cast vody hrnkem odeberem, aby nam to nepreteklo. Dame pozor, abychom si nepostrikaly saty.
oplachneme a vydrhneme saponem nebo jednou sodou
kartackem na zuby nebo necim spicatym vycistime okraj drezu a ryhu mezi drem a stolem
vydrhneme odpad a prepad
oplachnout a nalestit okenou nebo necim takovym
jestli se vam to porad nezda, pouzijte vosk na lesteni aut
pokazde, kdyz opoustite drez, utrete kapky uterkou (ja si tu svou pripravuju kazdy vecer jako soucast vecerni rutiny)
kdyz to budete dodrzovat, uz nikdy nemusite pouzit belidlo a znovu se s tim drhnout.
jestli se vam drez jeste nelibi, zkuste po te okene pouzit trochu citronoveho nebo olivoveho oleje. Jen trosku na hadrik.
nemichejte jednotlive pripravky, mohly byste se dockat zajimavych chemickych reakci. Po kazdem kroku drez oplachnete.

Přesně tohle jsem myslela, díky moc za připomenutí, už jdu rychle vytisknout a založit.... ;) ;) ;)
IvaChytilova

Příspěvekod Melina » 0, 23. leden, 2009, 3:32 pm

teda asi si budu muset zajít na oční, málem jsem z toho lesku oslepla :lol: Jako bych si koupila novej dřez. Akorát jsem si posléze všimla, že asi tak 3 cm od vrchu, holt ve výšce, kde je už přepad, jsou pořád ještě takový divný, i když jsem to drhla jak ďas. Je to prostě matnější, než ten spodek, kterej se louhoval.
Melina

Další

Zpět na Jak začít