Co je autopilot

Re: Co je autopilot

Příspěvekod myska » 0, 10. prosinec, 2012, 10:51 am

LadaC: Autopilot je vpodstatě sešit (či něco podobného), do kterého patří spousta různých věcí (viz první příspěvek v tomto tématu) - třeba rozpis místností s úklidem, základní plán na týden, různá potřebná telefonní čísla, někdo si tam píše jídleníčky... prostě co kdo potřebuje mít, aby mu úklid a všeobecně fungování šlo lépe. No a rutiny jsou činnosti, které děláme automaticky - např. večer, než jdu spát, sklidit nádobí a utřít dřez, přetřít linku, umyvadlo, ráno po probuzení ustlat...
Snad jsem aspoň trochu pomohla. Nejlepší je pročíst si stránky k danému tématu. A přiznám se, já autopilota ještě nemám :oops: .
Obrázek Obrázek Obrázek
myska

Příspěvekod LadaC » 0, 10. prosinec, 2012, 9:41 pm

Myska:
jj děkuji, už jsem si něco málo postahovala a pěkně začnu na tom pilotovi pracovat :) jsem zvědavá, jak mi to půjde, ale se zahájením "ve velkém" počítám po Novém roce... K Vánocům jsem si napsala Ježíškovi o sešit, tak si ho půjdu vybrat a budu mít pěkný dáreček... Manžel mi to samozřejmě shazuje, ale ať si trhne... mě se to líbí, třeba mi to pomůže mít konečně pořádek ve věcech a hlavně v domácnosti :oops: nejsem teda nějaký bordelář.... ale hodně se mi tu množí věci,které se nepotřebují a tak tomu hodlám konečně učinit přítrž ... Jsem ráda, že tato stránka existuje a že mi ji kamarádka doporučila, protože už jen to přečtení mě strašně motivovalo :)
Těším se i na jídelníčky - už dobu mám vytrhané různé recepty, tak je začlením, vyzkouším a uvidíme, jestli budou zařazeny k běžným, nebo je prostě konečně vyhodím :D
Jupííí a systému zdar :d_sunny:
LadaC

Příspěvekod IvaII » 0, 25. prosinec, 2012, 9:08 pm

Jsem tu krátce a rozkoukávám se ;) .A tím mám dotaz , autopilota nosíte sebou do práce či je používám jen doma :?: , omlouvám se za blbý dotaz ;) . Díky
IvaII

Příspěvekod LadaC » 0, 27. prosinec, 2012, 1:01 am

Já ho budu nechávat doma, myslím, že tam bude dost informací,které určitě jinde nevyužiju a navíc by taky mohly být zneužitelné... a sepisuju si tam info napr. pro rychlejší komunikaci s úřady... A jídelníčky a tak si taky "ven" nosit nepotřebuju... ;)
Lada :)

P.S. Jsem taky začátečník...
LadaC

Příspěvekod JanaD » 0, 27. prosinec, 2012, 1:07 pm

Já ho mám také doma ;)
JanaD

Příspěvekod IvaII » 0, 27. prosinec, 2012, 1:55 pm

Díky moc ;)
IvaII

Příspěvekod Jindris » 0, 27. prosinec, 2012, 11:52 pm

HanaK píše:
Autopilota s rutinama a s denníma úkolama jsem si udělala, postupně ho zdokonaluju, ale prakticky jsem to zatím ani jednou nestihla. Nějak je to odpoledne na svačinky, večeře, troje úkoly, rutiny v kuchyni i v koupelně, jedno praní, jedno skládání/žehlení, jedno vyhazování, jednu uklízecí misi doma i venku krátké.
A vedu ho v přísné ilegalitě, abych nemusela vysvětlovat rozpory mezi teorií a praxí. :oops:
. Hana

Hani: já si také celý život :blush2: plánuju co musím ve svém volném čase stihnout, bohužel, :beg: nevím čím to je, většinou to stíhám tak jen ze dvou třetin, na tu poslední třetinu mi většinou nezbyde čas. Tak své plány musím jako Ty vést pro jistotu :mrgreen: v ilegalitě, protože se mi nechce taky vysvětlovat ty rozpory. Navíc občas bych mohla zaslechnout :cry: nemilé poznámky, že tím plánováním jen ztrácím čas, který mi pak v závěru chybí na práci, což mě dokáže docela :oops: dost vytočit. Nechci ale po DH aby mi pomáhal s úklidem, protože ten jeho systém u nás doma způsobuje :blush2: ještě větší bordel, než byl před jeho zásahem. Máme pro něj i dohodnuté :s1262: specielní úkoly, ale skoro pokaždé si najde důležité zdůvodnění, :grin: proč to zase nevyšlo.
.... Tak jsem tedy zvědavá, jak dlouho budu já sestavovat AP, :swoon: abych se za něj už nemusela před nikým stydět.
Jindris

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 28. prosinec, 2012, 12:32 pm

Já se rozhodla pro autopiloty dva. Jeden malý, který budu nosit s sebou, bude v něm diář, telefonní čísla, suroviny na nějaké recepty a další věci, které se můžou hodit někde venku. A druhý větší bude doma v šuplíku, tam jsme měla letos poprvé vánočního autopilota, přidám úklidový plán, jídelníčky atd.
betelgeuzz

Příspěvekod IvaII » 0, 28. prosinec, 2012, 1:46 pm

betelgeuzz píše:Já se rozhodla pro autopiloty dva. Jeden malý, který budu nosit s sebou, bude v něm diář, telefonní čísla, suroviny na nějaké recepty a další věci, které se můžou hodit někde venku. A druhý větší bude doma v šuplíku, tam jsme měla letos poprvé vánočního autopilota, přidám úklidový plán, jídelníčky atd.

I to mě už napadlo, malý se seznamem běžného nákupu, velikostí , tel. čísel. Máš typ na něco malého. Velký už jsem si nechala udělat na fleru.
IvaII

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 28. prosinec, 2012, 9:36 pm

IvaII píše:I to mě už napadlo, malý se seznamem běžného nákupu, velikostí , tel. čísel. Máš typ na něco malého. Velký už jsem si nechala udělat na fleru.

Pořídila jsem si karisblok velikost A6, nechtěla jsem utrácet moc peněz za stránky s kalendářem, tak jsem si koupila malý kalendář http://obchod.mmpaper.cz/xxx/kalendar-n ... g9739.html, proděruji ho a vložím. Ale vše je ve fázi příprav, takže praktické zkušenosti zatím nemám.
betelgeuzz

PředchozíDalší

Zpět na Jak začít