Co je autopilot

Co je autopilot

Příspěvekod Lída » 0, 11. září, 2008, 4:55 pm

Podle hesla: Když přepnu na autopilot, nebudu mít tolik starostí s řízením.

Naše kuchyně, nebo naše pracovna (co je nám bližší 8-) ) může být naše letová kabina, řízení letového provozu, maják, ke kterému se upínají naděje všech okolo, klidný přístav, cokoli si my vymyslíme. Aby nás naše domácnost začala bavit, musíme do té práce vnést trochu humoru a nadhledu. Můžeme si klidně na to naše hlavní stanoviště dát obrázek pilotní kabiny, pokud to vyloudí úměv na naší tváři.

Autopilot je sešit, do kterého budeme psát všechno, co nechceme nosit v hlavě. Nebo všechno to, co by potřeboval manžel, kdybychom odjely na dovolenou.

Osvědčil se kroužkový blok klasického formátu.
Budou do něj patřit listy, o kterých píšeme v "Nevím, co dřív"

Dál by tam mohl být seznam věcí, které neděláme moc často. Třeba péče o auto, čistění filtru sušičky atd.

Patří do něj náš telefonní seznam - Padák.

Bude do něj patřit vánoční sekce, kterou si před Vánoci vytvoříme.

Můžete si do něj psát jídelníček a nákupní seznam.

Zvažte, jestli by se vám něco podobného nehodilo :)
Lída
Site Admin

Re: Co je autopilot

Příspěvekod Veverka » 0, 15. září, 2008, 11:43 am

Ó jé, autopilot. Vážně ho máte? A funguje to? Já se nějak nemůžu přenést přes to zapisování rutin.
Veverka

Příspěvekod Kitlicka » 0, 15. září, 2008, 8:13 pm

Mě se autopilot docela osvědčil.. I když nemám kroužkový blok ale obyčejný sešit A5, píšu tam všechno možné, ale hlavně jídelníčky, seznamy zdravých jídel, nákupní seznamy, co mě napdne doma vylepšit.... Když sešit dojde udělám výčet toho co se osvědčilo a načisto přepíšu do nového všechny změny. Píšu to tužkou a změny vždycky nějak vmačknu ugumuju a pod. Hlavně nákupní seznamy (např. přibylo miminko a zase kupuju vlhčené ubrousky apod. :D ).
Vůbec si nepamatuju čísla takže tam mám zvláštní stránku do které píšu aktuální velikosti všech členů rodiny (občas si je znovu přeměřím :lol: ). Velikosti peřin a postelí (kůli povlečení), velikosti stolu, oken, dveří kde máme závěsy (např. koupelnový ....). Už se mi totiž párkrát stalo, že jsem viděla pěkný ubrus, nebo látku co by se mi šikla na závěs, nebo svetr pro DH a zaboha jsem si nemohla vzpomenout jak je dotyčná věc :oops: :lol: veliká. Teď nosím sešit pořád sebou a občas zalovím...

Adresy příbuzných mám jinde (ty se nám moc nemění), ale telefony na doktory, školky, plavání ... přepisuju protože ty většinou alespoň některé stihneme změnit...
Kitlicka

Příspěvekod mišel » 0, 15. září, 2008, 8:41 pm

jé, no já mám různé takové sešity, kam si píšu důležité věci, ale nevím proč mě nenapadlo to psát všechno do jednoho ... :roll: Občas ten, co zrovna potřebuju nemůžu najít... takže se dám do sepsání jednoho :oops:
mišel

Příspěvekod Mysha » 0, 15. září, 2008, 10:50 pm

Aha, vida - já mám "autopilota" rozděleného do 3 částí - něco v diáři - hesla, telefonní čísla, velikosti, rozpis základních povinností i těch občasných, něco v kalendáři na lednici - jídelníček, rodinné akce (ty mám i v diáři) a na nákupy mám udělaný seznam v PC - pak jen zatrhávám, event. do kolonek na méně časté záležitosti dopíšu. Hm, ale teda pro případ mého totálního výpadku by asi tenhle systém byl pro manžela nepoužitelný :roll: :P ... asi budu muset zavést "sešit poslední záchrany" a tam to všechno sepsat.
Mysha

Příspěvekod HanaK » 0, 18. září, 2008, 7:39 am

Tak se musím pochválit, sepsala jsem do jedné přehledné tabulky různýma barvama 3 školní rozvrhy a troje kroužky, včetně časů. (Byl to kumšt, zjistit v kolik zvoní ;) ) Můj DH měl sice připomínky k barevnému provedení ve třech barvách, každá po třech odstínech, ale když jsem naznačila, ža tabulku nedám, ať si stvoří svoji, tak hned, že je sice taková nějaká, ale že ji chce :evil: :D
Autopilota s rutinama a s denníma úkolama jsem si udělala, postupně ho zdokonaluju, ale prakticky jsem to zatím ani jednou nestihla. Nějak je to odpoledne na svačinky, večeře, troje úkoly, rutiny v kuchyni i v koupelně, jedno praní, jedno skládání/žehlení, jedno vyhazování, jednu uklízecí misi doma i venku krátké.
A vedu ho v přísné ilegalitě, abych nemusela vysvětlovat rozpory mezi teorií a praxí. :oops:
Adresy, telefonní čísla, data narození mám taky po papírech všude možně, nevyznám se v tom občas ani sama :oops:
Slibuju sama sobě, že s tím "něco" udělám. Hana
Naposledy upravil HanaK dne 0, 18. září, 2008, 9:41 am, celkově upraveno 1
HanaK

Příspěvekod Janca » 0, 18. září, 2008, 9:41 am

Tak před vánocema jsem měla autopilota, to mi prcek ještě pěkně ležel, občas se přetočil na bříško, v klídku si hrál s hrazdičkou nebo jinou hračkou, takže jsem stihla opravdu dost. ˇPo vánocích se dal do pohybu a teď lítá jako drak, kramaří každou skříňku a šuplík :roll: :lol: a celý autopilot šel do háje. A hlavně jsem měla moc velký sešit, koupím si dneska nějaký pěkný, malý sešitek a vrhnu se znovu na autopilota, adresy, telefonní čísla atd. Musím to dát dokupy. Hlavně telefonní čísla. Od té doby, co mám mobil si nepamatuju (kromě tísňových linek) ani jedno jediné telefonní číslo. Ani na DH :oops: Prostě jsem to vypustila. Když o mobil přijdu, budu pěkně v háji, takže se na to musím vrhnout, co nejdřív. Nejlépe ještě dnes ;)
Janca

Příspěvekod Dáša » 0, 21. září, 2008, 12:42 pm

Ahoj děvčata, zasílám můj typ na diář pro Autopilota. Dnes ho chci objednat, tak jestli se osvědčí, dám vědět.
http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=7752
Dáša
Dáša

Příspěvekod Veverka » 0, 21. září, 2008, 1:34 pm

Zdravím při neděli. Včera jsem byla večer sama doma a pokusila jsem se vytvořit si toho autopilota. Přepsala jsem ho do wordu a napadlo mě ho sem dát ke stažení, kdyby se chtěl někdo inspirovat.... Neříkám, že je kdovíjaký, ale třeba by to někomu pomohlo. (Já s tím tedy bojovala. Když jsem si psala ty rutiny, přišla jsem si jak v Kvakovi a Žbluňkovi :D). Jenže nevím, jak to sem vložit, aby to bylo možné stáhnout. Kdybych to sem nakopírovala, zabralo by to fůru místa.
Veverka

Příspěvekod iren » 0, 27. září, 2008, 10:04 am

Ahoj holky, mě se osvědčilo tohleto: koupila jsem si ( teď nevím jestli to dobře pravopisně napíšu) karisblok vel A5- je to takový ten sešit s kroužkama vevnitř a strkají se do něj papíry s dírkama na boku. A do toho sešitu nedávám ty papíry ale koupila jsem v papírnictví euroobaly ( ty menší) a přímo do těch složek strkám papíry s poznámkama k jednotlivým věce: peníze, nákup, jídelníček, telefony, kdy kde kdo je , rozpis směn apod... pokud se něco změní papír ze složky vytáhneš- např. nákup, a vožíš nový, popř. doplníš aktuální údaje., no a složku na jídelníček tam mám taky: a v ní asi 6-7 jídelníčků, které jsem si vyrobila a točím je kolem dokola, stačí jen zezadu stčit do složky dopředu. Tak snad jsem trošku pomohla. Papa
iren

Další

Zpět na Jak začít