Nevím, co dřív!

Re: Nevím, co dřív!

Příspěvekod Mili » 0, 18. září, 2008, 4:21 pm

Ahoj Lidu a všechny ostatní spolubojovnice, tak se konečně odhodlávám k autopilotovi i když mailíky čtu už půl roku a i to je u nás aspon trošku znát. :lol: A ted svádím zápas s autopilotem, nemá te někdo jižvytvořenýtřeba náhled - jako doplním si nebo vymažu. Já ted sepsala co má být v kuchyni můžete mi k tomu prosím napsat připomínky jestli jsem to pochopila správně. díky :lol: :lol:
takže moje představa co má být vpořádku v kuchyni - panelákové
umýt dřez
umýt pracovní desku
umýt podlahu
vyčistit a vydezinfikovat skřínku s odpadkovým košem + dezinf. odp.koše
vyčištit myčku
odmrazit lednici + umýt dvířka
probrat skřínky v kuch lince, ( koření, mouka, hrnečky, talíře, hrnce, příbory, vařečky, sáčky-guničky-..., prkénka..)
probrat jídelní šuplík
probrat spodní barový šuplík
uklidit plochu na baru
umýt rychlovarnou konvici, robota, mikrovlnku, troubu
uklidit kuchynský stůl - věčný hotspot
umýt okna - vyprat záclony
umýt lustr
utřít prach na lednici a horních skříňkách
vyluxovat pavučiny v rozích a nad konzolema

tedy tak jak jsem ted sepsala jen kuchyn tak mi to přijde absolutně nereálné to je hrůza a to takový seznam bude mít každá místnost, jak s tím šíleným seznamem pracovat dál??? pokud vyberu každý den v tom jednom týdnu 1 věc tak mi přijde že ta kuchyn nebude uklizená ikdy, nebot se k ní dostanu zase až za 4 týdny.
Můžete mi prosím někdo poradit kdo už má tento systém zažitý ;) . Díky mili
Mili

Příspěvekod Kitlicka » 0, 18. září, 2008, 8:09 pm

LídaK píše:Večer máš zapnutý počítač? Že bych psala tipy večer předem?

Ano prosím, já mám na PCčko taky čas až večer, takže jsem teď mise dělal s jednodením spožděním a ta páteční....hmm někdy zbyla až na pondělí pokud vůbec :oops: :lol:
Kitlicka

Příspěvekod Mili » 0, 19. září, 2008, 4:35 pm

Ještě bych doplnila stránku co se mi osvědčila, krom telefonů k lékaři i praconí dobu.
A info : kde je hlavní jistič, kde se vypíná voda .... psala jsem to pokaždé babičkám a kamarádkám když nám hlídali byt. Stejně tak telefn na domov. důvěrnici, bytové družstvo, osvědčiloo se mi i otevírací doba pošty ... jen jsem tyto poznámky měla vždy v jednom starém diáři a další zase jinde a tak ted pracuji na tom je dát vše do jednoho. ;)
Napade Vás ještě něco dalšího co stále hledáme za info nebo kontakt???
Mili

Příspěvekod noemmi » 0, 20. září, 2008, 6:20 pm

Lído,

mě napadlo, že by se jistě dalo nějak udělat, aby ty příspěvky z diskuze chodily na mail. Pokud by se třeba všechny denní tipy psaly do jedné diskuze, kde by si kdo by chtěl zaškrtnul upozorňování na odpovědi. (nevím, v jaké formě chodí, ale jistě se to dá udělat, aby chodily celé příspěvky)
noemmi

Příspěvekod medakulicka » 0, 20. září, 2008, 8:34 pm

Jsem pro psát denní tipy den dopředu večer. Jakmile totiž ráno zapnu počítač, abych věděla, co ten den dělat, sedím u toho a nemůžu se odtrhnout. :shock: Večer na to mám klid a můžu ten tip líp zařadit do programu. Ale i takhle je to skvělý. Díky Lído. :P Hanka
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod Nomanka » 0, 22. září, 2008, 7:45 am

Mili píše: Já ted sepsala co má být v kuchyni můžete mi k tomu prosím napsat připomínky jestli jsem to pochopila správně. díky :lol: :lol:

Mili, já mám kuchyň a i ostatní místnosti jenom v bodech. Přičemž horní a dolní skříňky jsou uklizené docela hned a větší úklid stačí jednou za půl roku, tím pádem zbývá průběžně čas i na ostaní body. Mikrovlnka a její okolí je naším Hot Spotem. Nesnažím se mít v povinných bodech vše, protože by mě to odradilo. Prostě udělám ten základ a co stihnu navíc je příjemný.
Takové věci jako vyklidit a naplnit myčku, utřít linku, dřez a sporák, to si nikam nepíšu, protože to stejně dělám každý večer. Koš se snažím umýt vždy když vyndávám pytel s odpadkama.
Záclony v kuchyni nemám, tak to mi odpadá.

Kuchyň
- Pondělí – vyžehlit
- Úterý – horní a dolní skříňky, mikrovlnka (myčka)
- Středa - spíž
- Čtvrtek – mytí lednice
- Pátek – nákupní seznam, vysát a umýt zem, vyprat prádlo
- myčka 1x za 2měsíce filtr a umýt čističem
- 1x za 3 měsíce umýt okna
Nomanka

Příspěvekod tap-tap » 0, 5. říjen, 2008, 6:11 pm

LídaK píše:Abychom neběhaly od jednoho k druhému, osvědčilo se každý týden v měsíci se soustředit na jednu kategorii. Budeme pochopitelně muset mýt nádobí, i když zrovna bude konec měsíce a my budeme podle plánu v pracovně. Ale už nemusíme přerovnávat spíž nebo odmrazovat lednici. To patří do druhého týdne v měsíci.

Každý den bychom měly ze svého seznamu pro konkrétní místnost vybrat jednu věc, kterou uděláme. To jsou Denní tipy, které jako inspiraci uvěřejňujeme v samostatné diskusi.

Lído, nemáš někde seznam takových těch věcí, co se dělají každý den v týdnu - jako že v pondělí je VP, středa antiodkládací apod. Nikde jsem to tu nenašla. Z denních tipů jsem vydedukovala jen to pondělí, středu a pátek (kabelky, kapsy, boty, bohudík se mě ještě kočárek netýký a bohužel ani ne auto...). Takže nevím co úterý a čtvrtek? Jeden z nich byla myslim pobíhací den, ale je možné aby jeden z nich byl flákací?? :lol:
Děkuji předem
Lucka
tap-tap

Příspěvekod Hankie » 0, 15. říjen, 2008, 4:09 pm

tap-tap píše:Lído, nemáš někde seznam takových těch věcí, co se dělají každý den v týdnu - jako že v pondělí je VP, středa antiodkládací apod. Nikde jsem to tu nenašla. Z denních tipů jsem vydedukovala jen to pondělí, středu a pátek (kabelky, kapsy, boty, bohudík se mě ještě kočárek netýký a bohužel ani ne auto...). Takže nevím co úterý a čtvrtek? Jeden z nich byla myslim pobíhací den, ale je možné aby jeden z nich byl flákací?? :lol:
Děkuji předem
Lucka

Lucko, schválně jsem otevřela kdysi dávno tištěného autopilota, co ho mám v diáři a bohužel se jím neřídím :oops: , mám to tam takhle:

Pondělí - VP:
- převleč postele
- přeber a vyhoď staré časpisy, noviny
- utři prach
- vylešti skla, zrcadla, otři dveře kolem klik
- vyprázdni všechny odpadkové koše
- vysaj středy všech místností
- umyj podlahy

Úterý - vyřizovací den:
- knihovna, pošta, úřady
- nákup dárků a pohlednic
- odnést filmy na udělání...
- zalít a pohnojit květiny
- máknout na detailním úklidu v zóně

Středa - antiodkládací, ledničkový den
- dokonči detailní úklid v zóně
- udělej 1 z věcí, které odkládáš
- objednej se k lékaři
- vyčisti ledničku
- připrav jídelníček a finanční rozpočet na další týden, sepiš nákupní seznam

Čtvrtek - nákupy
- zkontroluj jídelníček a nákupní seznam
- nakupuj jen to, co máš na seznamu, méně utratíš!

Pátek - papírování a ostatní
- napiš dopisy, pohlednice a přání
- roztřiď důležité papíry do složek
- vyčisti peněženku
- zašij oblečení a nalešti boty
- vyčisti auto, zkontroluj olej, destilovanou vodu
- vyčisti pračku (peru jen po-pá, tak proto jsem to tak měla)
+ pátek je čas na večerní (noční) zábavu, randíme s manželem ;)

Sobota - čas pro rodinu, hurá na výlet, hrát hry s dětmi i s tatínkem

Neděle - den na zrelaxování duše (+ já mám navíc: umyj dětem hlavy, ostříhej nehty a vyčisti uši, zítra jdou do školy)
Hankie

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 26. říjen, 2008, 4:32 pm

Hankie píše:
tap-tap píše:Lído, nemáš někde seznam takových těch věcí, co se dělají každý den v týdnu - jako že v pondělí je VP, středa antiodkládací apod. Nikde jsem to tu nenašla. Z denních tipů jsem vydedukovala jen to pondělí, středu a pátek (kabelky, kapsy, boty, bohudík se mě ještě kočárek netýký a bohužel ani ne auto...). Takže nevím co úterý a čtvrtek? Jeden z nich byla myslim pobíhací den, ale je možné aby jeden z nich byl flákací?? :lol:
Děkuji předem
Lucka

Lucko, schválně jsem otevřela kdysi dávno tištěného autopilota, co ho mám v diáři a bohužel se jím neřídím :oops: , mám to tam takhle:

Pondělí - VP:
- převleč postele
- přeber a vyhoď staré časpisy, noviny

Tohle přesně jsem potřebovala černé na bílém... Díky moc... :P I.

- utři prach
- vylešti skla, zrcadla, otři dveře kolem klik
- vyprázdni všechny odpadkové koše
- vysaj středy všech místností
- umyj podlahy

Úterý - vyřizovací den:
- knihovna, pošta, úřady
- nákup dárků a pohlednic
- odnést filmy na udělání...
- zalít a pohnojit květiny
- máknout na detailním úklidu v zóně

Středa - antiodkládací, ledničkový den
- dokonči detailní úklid v zóně
- udělej 1 z věcí, které odkládáš
- objednej se k lékaři
- vyčisti ledničku
- připrav jídelníček a finanční rozpočet na další týden, sepiš nákupní seznam

Čtvrtek - nákupy
- zkontroluj jídelníček a nákupní seznam
- nakupuj jen to, co máš na seznamu, méně utratíš!

Pátek - papírování a ostatní
- napiš dopisy, pohlednice a přání
- roztřiď důležité papíry do složek
- vyčisti peněženku
- zašij oblečení a nalešti boty
- vyčisti auto, zkontroluj olej, destilovanou vodu
- vyčisti pračku (peru jen po-pá, tak proto jsem to tak měla)
+ pátek je čas na večerní (noční) zábavu, randíme s manželem ;)

Sobota - čas pro rodinu, hurá na výlet, hrát hry s dětmi i s tatínkem

Neděle - den na zrelaxování duše (+ já mám navíc: umyj dětem hlavy, ostříhej nehty a vyčisti uši, zítra jdou do školy)
IvaChytilova

Příspěvekod Lucy » 0, 28. leden, 2009, 7:28 pm

Holky, jak vyřizujete ve čtvrtek, když je většina úřadů zavřená? :shock: Já se teď peru s týdenním plánem a došlo mi, že ve čtvrtek bych toho moc na úřadech nevyřídila... :evil:
Lucy

PředchozíDalší

Zpět na Jak začít