Nevím, co dřív!

Nevím, co dřív!

Příspěvekod Lída » 0, 11. září, 2008, 3:58 pm

Co všechno musím držet v pořádku? Vyberte si, co platí pro vás:
Kuchyni
jídelnu
obývací pokoj
dětský pokoj
pracovnu
ložnici
hernu
pokoj pro hosty
několik koupelen a wc
balkon
zahradu
komoru
sklep
půdu
garáž

Nevynechala jsem nic?

Jak to udělat, aby se na všechno dostalo?
Vezmeme si kroužkový blok a každý list nadepíšme jednou místností. Na jednom bude kuchyně, na druhém ložnice atd.
Pod každý nadpis si na jednotlivé řádky napíšeme, co se v těchto místnostech uklízí. Bude tam luxování, otírání telefonu a klik a podobně. Určitě toho bude mnoho a všechno neděláme stejně často.

Zkusíme si ty jednotlivé listy rozdělit na pět skupin - podle týdnů v měsíci.

Navrhujeme toto rozdělení:
předsíň, zádveří, hala se schodištěm
kuchyně (+jídelna)
obývací pokoj (+jídelna)
ložnice a koupelny
pracovna popř. dětské pokoje

někdo má možná i balkon, sklep, půdu, garáž, komoru, zahradu, na které si bude muset udělat v týdenním plánu místo.

Tento seznam si proto musíme každá udělat podle svého. Někdo má koupelničku malou, někdo má tři. Možná si budete chtít seskupit své kategorie jinak.

Abychom neběhaly od jednoho k druhému, osvědčilo se každý týden v měsíci se soustředit na jednu kategorii. Budeme pochopitelně muset mýt nádobí, i když zrovna bude konec měsíce a my budeme podle plánu v pracovně. Ale už nemusíme přerovnávat spíž nebo odmrazovat lednici. To patří do druhého týdne v měsíci.

Každý den bychom měly ze svého seznamu pro konkrétní místnost vybrat jednu věc, kterou uděláme. To jsou Denní tipy, které jako inspiraci uvěřejňujeme v samostatné diskusi.
Lída
Site Admin

Re: Nevím, co dřív!

Příspěvekod JaninaS » 0, 15. září, 2008, 12:08 pm

Super, je to krásně přehledné, takto mohu uvolnit svoji naditou mailovou schránku a budu to mít tady k nahlédnutí jako na dlani.
Díky moc Liduško, jsi moc šikovná :D
JaninaS

Příspěvekod Irka » 0, 15. září, 2008, 12:22 pm

Taky se připojuji k poděkování, Lído fakt moc pěkně udělané.
Jenom si to musím taky pěkně udělat do mého sešitku :) .
Irka

Příspěvekod Lenunka » 0, 15. září, 2008, 3:37 pm

Díky Lído za pěkný přehled.
Teď už jen si nad to sednout s plánkem domu a rozdělit si to...
Lenka
Lenunka

Příspěvekod Mysha » 0, 15. září, 2008, 10:58 pm

Lído, můžu poprosit o radu? Ten přehled je skvělý - mám jen problém s hodně nepravidelným pracovním vytížením. Jsou týdny, kdy jsem 4 i 5 dnů od rána do večera mimo domov(klidně od 4.30 do 21), nebo dokonce doma nejsem i pár dnů v kuse. Pak je zase období, kdy jsem doma častěji a mám práci třeba jen jednou za týden, jednou za 14 dnů. Dá se tohle v systému nějak zohlednit, resp. co s tím mám dělat? Mám pocit, že když je tak nabitý pracovní program, fakt jen padnu do postele - maximálně zlikviduju nějaký nejřvavější hotspot. Pak jsem naštvaná, že domácnost nestíhám...ale už nejsou fyzické síly :x .
Mysha

Příspěvekod Lída » 0, 16. září, 2008, 8:08 am

Mám pocit, že to nejde dělat jinak, než to děláš. Udělat si dva plány. Na takové období mít krizový plán, co se prostě MUSÍ udělat, aby domácnost nezarostla plevelem. A netrápit se tím, že by se mělo dělat víc, aby byl výsledek perfektní.
Vykašleme se na PERFEKTNÍ. Hlavní je, abychom byly se sebou spokojené a dokázaly to skloubit s tím, co by "se mělo" a co by chtěla rodina. Měly bychom vidět sklednici do poloviny plnou, a ne z poloviny prázdnou. Měly bychom ocenit, co jsme udělaly, a ne se trápit tím, co jsme nestily.
Začínám si říkat, že ten život je opravdu krátký a jaký si ho uděláme, takový ho budeme mít.
Lída
Site Admin

Příspěvekod Mysha » 0, 16. září, 2008, 9:42 am

Lído, díky - ten problém je asi vážně víc v hlavě :oops: ...no, asi je nutné se smířit v pracovních dnech s trochu větší mírou chaosu a den po tomu pak věnovat o nějakou tu chvíli víc, aby se to uvedlo zase do většího pořádku a člověk mohl zas nastartovat ten "domácí" režim.....zlaté prázdniny a zkouškové :roll: :lol: ....přes semestry radila jedna kolegyně slabší žárovky a návštěvám nalévat už v předsíni :lol: :lol: :lol:
Mysha

Příspěvekod Linka » 0, 16. září, 2008, 9:10 pm

Lído,

bohužel mi moc chybí mejlové info. Nastavila jsem si totiž přeposílání na mobil a tak jsem kvůli dennímu tipu nemusela zapínat počítač. Myslíš, že by šlo tuhle "službu" nějakým způsobem zachovat?
Linka

Příspěvekod Lída » 0, 17. září, 2008, 8:12 am

LInko,
chtěla jsem se tomu webem vyhnout. Večer máš zapnutý počítač? Že bych psala tipy večer předem?
Lída
Site Admin

Příspěvekod Linka » 0, 17. září, 2008, 10:42 pm

Ano, Lído, to by bylo možné řešení. Já mám na komp klid až večer. Přes den si ho nechci zapínat, protože u něj zbytečně zkejsnu a nestíhám pak normální aktivity. Večer si ho vždy vychutnám. Kdybys takhle měla spamového robota :D, tahle pošta mi nikdy nevadila :D
Linka

Další

Zpět na Jak začít