Co je to rutina

Co je to rutina

Příspěvekod Lída » 0, 11. září, 2008, 3:43 pm

Rutina je třeba zamykání dveří. Zamkneme, odejdeme a po nějaké době přemýšlíme: Zamkla jsem?

Přesně toho chceme docílit. Abychom uklízely a ani o tom nevěděly! :mrgreen: To je úkol s velkým Ú, takže na to musíme jít pomalu.

Nejúžasnější vynález je:

VEČERNÍ RUTINA
Do téhle rutiny musí patřit připravení věcí na následující den. Vyžehleného oblečení, kde nebude chybět knoflík, čistých bot, nabitého mobilu atd. Věci připravíme pro sebe a eventuálně pro mladší děti.

Až si zvykneme, můžeme přidat další body. Uklizení určitěho místa v každé místnosti (umytí nádobí, sklizení věcí z pohovky, urovnání pracovního stolu apod.)
Další zvyk přidáme vždy až teprve tehdy, když budeme ty předchozí dělat automaticky.

RANNÍ RUTINA
Možná je u vás ráno takový frmol, že už dávno máte ranní rutiny zavedené, protože bez nich byste nepřežily.
Pokud jste ale doma, může se ráno protáhnout až do oběda.
Do ranních rutin vždy patří obléknout se, učesat, popř. nalíčit. I když jsme na MD, noční košile je pohodlná, nikam nejdeme a uvidí nás jen děti. Myšleno "jen" děti.
Do ranních rutin také může patřit praní prádla apod.

Stejné postupy si můžeme zavést i v práci, pokud to její charakter umožňuje. Co děláme, když přijdeme? Je možné tomu dát nějaké stálé pořadí? Co musíme udělat, než z práce odejdeme?
Lída
Site Admin

Re: Co je to rutina

Příspěvekod LadaC » 0, 9. prosinec, 2012, 11:00 pm

Achjo :)

já teď jen nechápu, jak si udělat autopilota a jak do něj vměstnat ty rutiny...
Já bych vážně potřebovala, aby tu někdo dal k nahlédnutí svůj plán...

Pochopila jsem, že si mám vypsat místnosti a činnosti v nich, a roztřídit je dle častosti, to beru i zhruba vím, jak to bude vypadat, ale jak do toho zavést i rutiny? :shock: :? Moc moc moc prosím o pomoc... :beg:
Díky.
LadaC

Zpět na Jak začít