Odkud začít?

Odkud začít?

Příspěvekod smudla » 0, 27. květen, 2011, 8:13 pm

Ahoj,
jsem hrozný bordelář a chtěla bych se polepšit, ale fakt nevím odkud začít. Mám doma binec, že se stydím otevřít i pošťačce a kdykoliv začnu uklízet, skončím někde v polovině prvního pokoje a můžu začít nanovo. Mám dvouletého syna, který udělá binec tam, kde já uklidím.

Můj zásadní problém je v tom, že jsem nedůsledná a nedokážu talířek hned odnést do myčky, jídlo vrátit zpět do lednice a tak... a navíc mám hrozně málo úložných prostor. Vždy jsem žila v bytě, kde jsem měla strašně moc místa na ukládání "koníčků", v současném bytě muž chtěl minimalizovat skříně, navíc jsem na ně najednou tři a já mám spoustu věcí v krabicích v rohu jedné místnosti. Kdybych to všechno vyhodila, tak mám asi spoustu času na úklid, ale já ráda šiju, pletu, modeluju, maluju na sklo.... a na všechno jsou potřeba nějaké pomůcky a materiál, který prostě vždy nakoupím v trochu větším množství.

Tak odkud mám začít, V chodbě je na zemi nějaké oblečení a hračky, v kuchyni úplně plná kuchyňská linka, kterou vždy uklidím až před vařením o víkend, v obýváku jsou na zemi hračky, drobečky od jídla, na stole všemožné papíry k mojí práci v neúhledné kopě, na jídelním stole šicí stroje, v pokojíku plno hraček po zemi a v ložnici má na zemi poskládané v krabicích věci muž, co se mu také nikam nevejdou. Na balkoně dva sušáky plné prádla :(

Když uklízím, většinou začnu v chodbě, není problém, za jeden den s přestávkama vypadá k světu, druhý den si dám kuchyni a pak jsem už vyšťavená a na zbytek se vykašlu.

Odkud bych měla začít a jak velký (časově) úkol si mám na den dát, abych se za dva dny úplně neotrávila :oops: Nemusím mít uklizeno zítra, orpavdu si to dávám jako dlouhodobý úkol, ale nevím, odkud začít, abych vydržela.

Díky za rady a tipy :beg:
smudla

Re: Odkud začít?

Příspěvekod Ofélie » 0, 27. květen, 2011, 11:22 pm

Jéje, jako bych četla o sobě :D Jen mám drobnou výhodu v tom, že můj 8 měsíční syn ještě nezvládá dělat takový binec, nicméně mě zase pořádně nenechá pracovat :)
Sice taky začínám, ale právě proto, že to mám čerstvě zažité, si dovolím napsat, co pomohlo a pomáhá mě... no nejdřív jsem se v tom pár týdnů plácala a i když jsem jakž takž uklízela, tak to nikde nebylo vidět... tak jsem se naštvala a udělala ze sebe tornádo :lol: to znamená

- nařídila jsem si budíček a bleskově jsem uklízela - v každé místnosi 5 minut - ne nějaký "hloubkový úklid, ale prostě to, co mi přišlo pod ruku a bylo nejvíc na očích, ono se to nezdá, ale když sebou člověk fakt mrská, tak za těch 5 minut je vidět neuvěřitelný rozdíl a to v celém bytě :s344: hnedka jsem měla lepší pocit a další uklízení šlo daleko líp, když člověk vidí hned nějaký výsledek

další krok byl, snažit se tento "povrchový úklid" udržet - ono to člověka opravdu nakopne a pak si rozmyslí, jestli tam ten talířek nechá ležet nebo ne a pod. :s11651: prostě jak je ten byt uklizenější, tak se ti to začne líbit a budeš chtít uklízet víc a víc :grin:

já jsem ze začátku uklízela každý den v jedné místnosti, jenomže jsem zjistila, že v hodně zabordeleném bytě to nemá význam, protože se člověk pořád jen dokolečka šolichá s takovým tím základním úklidem, takže

opravdu jsem se zapojila do zdejšího systému a každý den sleduji dění v denních tipech - tam se každý týden pracuje v jedné místnosti (sektoru), takže teď se snažím alespoň trochu udržet základní pořádek (průběžně poklízet kuchyň, konferenční stolek a podobná místa, kde se ten binec pořád vytváří), udržet v čistotě umyvadlo, dřez, kuch. linku a stůl, podlahu...) no a k tomu se celý týden věnuji jedné místnosti - teď to pro mě vlastně poprvé byla ložnice... tím, že na to mám celý týden, nemusím relativně nikam pospíchat a můžu se v klidu postupně vrhnout na různé krabice s tvořením, kterých mám taky požehnaně, ale které hlavně přetékají bordelem :oops: prach na místech, na které jsem se za celý rok vyprdla :oops: a podobně... ještě doplním, že opravdu každé ráno hezky ustelu (samzřejmě taky vyvvětrám) , ložnice prokoukne o 200% a hned se tam líp uklízí :winkextra: Samozřejmě za ten týden nemusíš zdolat celou místnost, ale i tak toho člověk zvládne dost a to je důležitý.

Omlouvám se za slohovku, ale třeba ti to trochu pomůže, snad jsem to napsala srozumitelně :) tak hodně zdaru :winkextra:
Obrázek
Ofélie

Příspěvekod treperenda » 0, 27. květen, 2011, 11:30 pm

Milá Smudlo, ráda Tě poznávám, nevěděla jsem až doteď, že mám dvojče :) Naprosto přesně jsi popsala naši domácnost. Včetně toho stroje na jídelním stole. Já ho tam má teď 14 dní. S miminkem šiju tak po 15 min, ale stejně si to neodpustím, dělá mi to velkou radost (objevila jsem Bellet a Marinu, takže stroj z kuchyně jen tak nezmizí :lol: ) Začni tak jak radí naše Fly Lída ( :lol: ) - po malých krůčcích. začni linkou v kuchyni a čistým dřezem každý večer. Celé mládí jsem se o tom s mamkou hádala, že radši půjdu večer spát a nádobí opláchnu až ráno, ovšem v 17 letech mi ráno za zadkem nestepovaly tři děti a manžel v očekávání snídaně, oblékání, ranní hygieny, chystání věcí do školky atd. Takže už jsem přišla na to, že když mám ráno na lince dost místa, abych si měla kde uvařit kafe, dne začíná opravdu lépe, optimističtěji a mnohem víc toho zvládnu. No a když nebudeš trávit dopoledně mytím nádobí od včera, přidej něco dalšího, malého, co jsi schopná dodržet- já např. každý den poté co si vyčistím zuby, přejedu umyvadlo švédskou utěrkou. Je to strašná kravina, ale výsledek je takový, že máme neustále čisté umyvadlo a když přijde nečekaná návštěva, vím jistě že minimálně tohle máme v pořádku a nemusím se nenápadně plížit do koupelny a rychle drhnout, aby si lidi nemysleli, že jsme úplná prasata :oops: A pak zase něco dalšího a pak zase a ono to nějak půjde. Já po půl roce s Pojďte dál stále ještě nemám doma dokonale uklizeno, ale je to přece jen lepší - těch černých míst je méně a nemám takovou hrůzu z nečekaných návštěv. Minulý týden sem někdo dával takový výcuc z FL - to se mi hrozně líbilo. Zejména myšlenka, že máme brát ty únavné a nekonečné práce v domácnosti tak, jako že žehnáme našemu domovu a těm, kteří v něm žijí. A pak ještě to, nemusím dělat všechno pořádně a dokonale do puntíku - no zkusím to najít a dát sem odkaz, ať se neopakuju.

No zase jsem nějak rozepsala. každopádně ti přeju hodně sil, odhodlání a hlavně radosti z vlídného domova. A vítej, sestro :lol: :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Ofélie » 0, 28. květen, 2011, 12:01 am

Tak vidím, že jsme trojčata :lol: Stroj mívám taky roztahaný - i když ne pořád - mno momentálně ho uklízím tak, že ho šoupnu pod stůl, který slouží jako přebalovák a přikreju plínou, aby se na něj neprášilo :lol: No ale ty krabice v ložnici - to je přesně jak u nás, vedle postele, pod postelí, na skříni, no prostě všude :oops: ale už jsem se do nich dneska pustila a něco málo vytřídíla - dala jsem si přecevzetí, že si nechám jen to, co se mi vejde do boxů pod postel - mno, asi se mi to úplně nepovede, ale prostě to musím zredukovat, stejně tam je hlavně spousta "pičičurek", které jsou k ničemu, spousta rozdělaných věcí, které nikdy nedodělám, protože to jsou stejně nesmysly no a pak spousta kelímků, papírků a podobných hovadin... :oops: to prostě musí pryč, už ten bordel nehodlám tolerovat, chci žít v domácnosti s přiměřeným množstvím věcí :dance:
Obrázek
Ofélie

Příspěvekod smudla » 0, 28. květen, 2011, 1:55 pm

No, aspoň že nejsem jediná :oops:

Zkusím dneska pořešit tu kuchyňskou linku a pak ty 5-ti minutové úklidy, to je půlhodiny denně, to jde... jsem na sebe zvědavá :oops:
smudla

Příspěvekod Petra » 0, 29. květen, 2011, 8:45 am

Smudlo, vítej. Určitě se to zlepší. I u más to tak někdy ještě vypadá (zrovna minulý týden), ale díky praxi to zmizí rychle a bezbolestně. Jinak dokopat se k akci - to je můj velký problém :oops: .
Petra

Příspěvekod malinka » 0, 10. listopad, 2011, 12:09 am

Ahoj holky,
koukám, že opravdu nejsem jediná, kdo se bojí otevřít pošťačce a tak, nějak se úplně začínám těšit na ten úklid :s494:
malinka

Příspěvekod miciqx » 0, 10. listopad, 2011, 12:01 pm

:D otevřít pošťačce se nebojím, to vyřizuju venku u branky, dál chodit nemusí :DDD případní odečítači jsou taky v pohodě, předsíňka je tak malá, že se nezabordelí nijak moc :D s návštěvama je to občas horší :D
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod MArtinaF » 0, 14. březen, 2014, 1:06 am

začíná se mi tu líbit, když čtu vaše příspěvky cítím se tu jako doma :D :D :D
úklidu zdar hospodyňkám sílu a chuť :)
MArtinaF

Zpět na Jak začít