Pomooooc ako sa zbaviť lenivosti?

Co se do ostatních rubrik nehodí

Pomooooc ako sa zbaviť lenivosti?

Příspěvekod teerinka » 0, 22. červenec, 2010, 6:06 pm

Ahojt žienky :) Ja mam taký strašný problém. Síce strašne milujem poriadok, no nedokážem ho udržiavať, lebo sa mi proste nechce. Viem, že ma čaká hrba roboty, no aj tak sa nemôžem odputať od pc (alebo si vymyslím inú lepšiu aktivitu, len nie a nie upratovať :beach: ) a to si viete predstaviť ako sa cítim, keď príde návšteva :beg: . Ja už neviem, čo robiť :dash1: :dash1: :dash1: a ako sa do toho dokopať.
teerinka

Re: Pomooooc ako sa zbaviť lenivosti?

Příspěvekod kikina » 0, 23. červenec, 2010, 10:28 am

Ahojky, no já bych měla takový tip. Co kdyby sis ten PC či jinou aktivitu dala jako odměnu, když budeš mít pořádek, či prostě zvládneš např. rutiny... Držím pěsti!! Jinak mi pomáhá plánovat, psát si to a odškrtávat!! A odměňovat se! :d_sunny:
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod petaska » 0, 23. červenec, 2010, 11:14 am

Rozumím ti Teerinko až moc dobře. Taky bojuju. Pomáhá mi dávat si malé úkoly, jen třeba uklidit jednu věc než začnu dělat něco jiného, zábavného. Někdy se takhle rozjedu a dávám si jeden malý úkol za druhým. Hlavně musím střídat činnosti, jsem jak malé dítě, co se nevydrží soustředit najednu věc. :derisive:
petaska

Příspěvekod RomanaK » 0, 24. červenec, 2010, 1:18 pm

Ahoj,
taky to znám, ale já to mám hlavně se školou. A s úklidem, taky vlastně. Ale život mě docela vyškolil. Byla jsem zastánce toho, že když žijou v domácnosti 2 , tak proč by se na úklidu měl dřít jen jeden. Jenže dopadlo to tak jak píšeš ty, na všechno jsem si našla čas, jen ne na práci na bytečku. Začala jsem to využívat jako svojí výmluvu. A tak prádlo se kupilo, myčka se ne a ne vyprázdnit atd...Manželovi to vadilo, občas si zanadával, říkal že je to hrozný, že k nám ani nikdo nemůže. A pokud přišla přepadovka, bylo to tu občas jak po výbuchu atomovky. Všude prostě hromádky,......Až jednoho dne přišla manžílkovi sms (od jíné paní). Krom toho, že se mi zhroutil svět, mi ale začalo hlodat. Co vše k tomu asi přispělo, že se vrtnul jinam. A hlavička šrotovala, a šrotovalo i to jak se asi o domácnost stará ona, má uklizeno, navařeno atd...(Mluvila jsem totiž s jejím manželem, ten mi potvrdil že vše doma je ok, jen ona je mrcha). A tak jsem se konečně dokopala něco dělat. Manžel se na nějaký čas odstěhoval a světe div se, doma se to jen blýskalo. Protože abych se se svým mozkem nezbláznila, musela jsem pořád něco dělat. A výsledek, krásně uklizeňoučko. Nění to zrovna návod, ale zjistila jsem jak o moc se žije lépe, když něco zvládneš a nemáš pak ze sebe blbý pocit a jak příjemně ti může být doma, bez čučení na hromadu prádla, a dokonce si o to víc užiješ i odpočinku a poflakování se. Protože stejně ti někde v hlavě hlodá, že by jsi měla..........třeba vytřít místo pití kávičky ;) Vzhůru do toho, jakmile překonáš prvních 14 dní, budeš mít ze sebe úžasný pocit. Jo a ještě, budeš spát jako nemluvně :D :D :D
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Zpět na Povídání jen tak