Příchod nového psa do rodiny

Co se do ostatních rubrik nehodí

Příchod nového psa do rodiny

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 2. květen, 2010, 3:48 pm

Mám prosbu, máte někdo zkušenost s příchodem nového psa do rodiny? My máme psa, je mu 9 let, je to kříženec bígla a je venku na dvorku. Kromě pár měsíců soužití s kocourem je zvyklý být na dvorku sám. Teď jsme v situaci, kdy máme pár dní doma bígla 4letého, který byl taky zvyklý venku a v podstatě sám, byl v rodině, kde byl ještě jiný pes, ale ten byl v domě. My je máme oba venku, nejdřív to vypadalo, že to půjde poměrně dobře, ale včera a dnes se servali, když byli venku sami, jinak jsme brali ven oba, věnovali jsme se oběma, nový pes má svou boudu, misky atd. Nerada bych, abychom toho druhého ho museli dát pryč. Budu vděčná za jakoukoli radu. Nemáme možnost je od sebe oddělit tak, že by se nepotkávali a to jsme ani nechtěli. Většinu času jsou úplně v pohodě, ale jak jsem psala konflikty byly.
IvaChytilova

Re: Příchod nového psa do rodiny

Příspěvekod dadaz » 0, 4. květen, 2010, 1:27 pm

taky jsem to zažila, byli to vlčáci, po mesíci se to srovnalo, proste si jen vysvetlovali, kdo je pánem zahrady:-)
Obrázek
Obrázek
Když je prázdná a čistá kuchyňská linka, je uklizený celý byt, nebo určitě je uklizená kuchynská linka:-)
dadaz

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 4. květen, 2010, 2:45 pm

dadaz píše:taky jsem to zažila, byli to vlčáci, po mesíci se to srovnalo, proste si jen vysvetlovali, kdo je pánem zahrady:-)

DADAZ, díky za povzbuzení, i u nás jsou už dva dny v klidu, snad se to srovná.
IvaChytilova

Příspěvekod Nessie » 0, 4. květen, 2010, 10:13 pm

Ivo, hlavně je zkuste v tom srovnávání se podpořit. Předpokládám, že dominantní pes bude v budoucnu ten, který byl doma první (ale nemusí to tak být). Dominantní by měl mít privilegium prvního přivítání s vámi, pohlazení, první dostat misku se žrádlem. Pomůžete jim tím udělat si ve ztazích jasno.
Tak hodně štěstí a ať máte brzy doma pohodičku.
Nessie

Zpět na Povídání jen tak