jak na dálkové studium

Co se do ostatních rubrik nehodí

Re: jak na dálkové studium

Příspěvekod Irka » 0, 1. březen, 2010, 9:58 am

ahoj.
Měla bych jeden dotaz, jak se učíte? Já jsem zjistila, že se neumím učit tak, aby mi to v hlavě dlouhodobě zůstalo. Díky za odpovědi.
Irka

Re: jak na dálkové studium

Příspěvekod RomanaK » 0, 1. březen, 2010, 12:19 pm

Irka píše:ahoj.
Měla bych jeden dotaz, jak se učíte? Já jsem zjistila, že se neumím učit tak, aby mi to v hlavě dlouhodobě zůstalo. Díky za odpovědi.

Ahoj, tak u mě záleží o co jde. Pokud mě to zajímá, tak tomu věnuji více času. Vyhledám si to téma v několika literaturách. A pak si to různě vypisuju a čtu. Občas si to zkusím odvykládat, jako kdybych byla paní prof.....A to je fajn, to mi opravdu v hlavě něco zůstane. No ale pokud je to věc, která mě nebaví a nikdy ji nebudu potřebovat, tak tomu věnuji max 3 dny, kdy se to pokusím nahrčet. Na to potřebuji opravdu klid a slovo od slova si papouškuju. No ale je pravda, že jakmile tu zkoušku udělám, tak druhý den si z toho nic nepamatuju. Ale svůj účel to splní.

No a třeba když jsem se učila jazyk, tak jsem si každý den dala za úkol naučit se 10 slovíček. A třeba na wc, jsem si je různě nalepila na kachličky a pak se tam zkoušela. :D :D A celkem sem si je i pamatovala, ještě na ten cizí jazyk, je dobré pořídit si nějakou lehkou knížku např. pohádku (v angličtině) a pomalu si jí překládat. To se taky docela dostane pod kůži ;) No a úplně nejlepší je teď, že se učím ang. se synem, takže když prohlížíme nějaký obrázkový slovník tak popisuji česky i anglicky :D Tedy jen to co vím a co nevím, tak si najdu ve slovníčku. ;)

Jo ale hlavně to chce naplánovat a rozvrhnout :) :) :) A za to, děkuju holkám co mi to tady na fóru připoměly. :D :D :D Prostě si na dny v týdnu rozděůíš co se chceš naučit. Tak třeba v pondělí : naučím se fráze, úterý : slovíčka o rodině, středa : opakování atd....No a pak už to chce jen dodržet :D

A co mi taky pomohlo je čas. Taky to tady holky psaly. POkud jsem sama a mám hlídání, tak se třeba 40 minut učím a pak 20 minut dělám něco při čem mozek úplně vypne. Dobrý je na to mít nařízeného budíka (něco jako zvonění ve škole) :D Zazvoní budík a hurá na přestávku a na svačinu. A hlavně nezapomenout hodně pít!!! Mozek potřebuje okysličovat, takže i mírně pootevřené okno hodně pomůže se soustředit a neusínat. A hlavně se neučit po obědě :D To každý zaručeně usne :D
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Předchozí

Zpět na Povídání jen tak