Pomalý hrnec

Co se do ostatních rubrik nehodí

Re: Pomalý hrnec

Příspěvekod Libu » 0, 17. únor, 2010, 8:29 pm

teda holky, pěkně jste mě s jeho pořízením nahlodaly......jdu si pročíst ty odkazy
Libu

Příspěvekod Lilyl » 0, 18. únor, 2010, 9:30 pm

Takže hurá hrnec doma vaří, je to super, už stíhám dokonce i bábovky.Kolik mám ted času, dokonce mi začíná chutnat....i dětem.

lily

PS: ted jsem tu méně ,pokazil se nám notas
Lilyl

Příspěvekod NADiK » 0, 15. listopad, 2010, 11:16 pm

Pomaláč jsem si přála nepředstavitelné 4 roky a dopřála jsem si ho až teď, co mám mimčo a jsem nadšená - vývary skvělé, suprové velké masové koule v rajské, taky pštrosí vejce (vajíčka na tvrdo obalená sekanou, u nás dělám ve smetanové omáčce), taktéž plněné papriky. Dělala jsem už i roládu z krůtího prsa (recept z Dámy - č. 270) a zkoušela jsem klasickou pečenou kachu (jabko na spodek, nahoru jen sůl a kmín) a upřímně - i když to všude psali, tak jsem NEVĚŘILA, že pomaláč udělá i kůrčičku... udělala a jakou!!!! Nemusela jsem s tím vůbec pod gril. Navíc my milujeme měkké maso, takže kachna vynikající - odpadávala od kosti a kůrčička byla, navíc jsem oddělala i sádlo a švagr miluje kachní játra v sádle, tak měl nečekaný "dáreček".
Dělala jsem i pečená (teda pomalená) kuřecí stehna jen s kmínem (maso už dávám i malé - bez kůže, pochopitelně) a byla zase výborná.
Naposledy jsem dělala králíka jako svíčkovou (přes noc - od 4 do 12) a upřímně - zase skvělé! Vrch masa měl barvu a maso odpadalo od kosti. Bohužel jsem udělala chybu a po zahuštění jsem porce masa vrátila zpět do omáčky, kde se některé kosti vážně uvolnily do omáčky, příště už maso po 7 h nechám v nějaké misce a jen dodělám omáčku.

OHLEDNĚ VODY DO POMALÁČE: nedávám vodu navíc, jako když vařím na sporáku, dávám vody přesně na počet porcí.
OHLEDNĚ ZAHUŠTĚNÍ MOUKOU: dávám stejně mouky jako když vařím na sporáku, většinou 3/4 h před koncem.

Hlavní výhoda, která mi při vaření napadá je KOMFORT A KLID. Večer si nachystám, nastavím čas a pak už jen dám na talíř anebo jen před koncem promixuju a zahustím). Žádné hlídání, žádná pára, jen vůně, nemusím se bát, že něco přeteče, že mi zhasne plyn apod. Prostě se NEMUSÍM STARAT!!!! Zse o jednu starost míň, jako je to z FLYLADY. Přečtu si, co mám udělat a je to. Nemusím přemýšlet, co bych měla a kam dřív. ;)

Jo a na Dámě už je i jakási buchta v pomaláči!!! A povidla!!!

:s9662: :s9662: :s9662:
NADiK

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 3. leden, 2015, 5:58 pm

Já ho nemám, i když by se mi líbil. Ale už mám doma tolik věcí v kuchyni, že ho oželím.
Paní Brýdová o něm píše: tady
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Předchozí

Zpět na Povídání jen tak