Jak v domácnosti utrácíte?

Co se do ostatních rubrik nehodí

Jak v domácnosti utrácíte?

Příspěvekod Alois Koutný » 0, 4. prosinec, 2015, 7:58 pm

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat za co kolik u vás v domácnosti platíte (banka, telefon, energie, nájem, jídlo...) Zrovna s manželkou přemýšlíme kde by šli snížit naše náklady. Určitě ocením když dáte nějaké tipy kde se dá kolik ušetřit. A abych rovnou začal, tak naše výdaje za oba:

Banka:
400 Kč měsíčně (Česká Spořitelna)

Telefon:
1200 Kč (splácím telefon) (T-Mobile)

Energie:
Cca 1600 Kč (RWE)

Jídlo a drogerie:
Cca 9000 Kč

Nájem:
11 500 Kč

Budu rád za veškeré podnětné příspěvky a třeba si i navzájem poradíme, kde a jak ušetřit :).
Alois Koutný

Re: Jak v domácnosti utrácíte?

Příspěvekod Stefinka » 0, 5. prosinec, 2015, 10:03 am

Alois Koutný píše:Ahoj,

chtěl jsem se zeptat za co kolik u vás v domácnosti platíte (banka, telefon, energie, nájem, jídlo...) Zrovna s manželkou přemýšlíme kde by šli snížit naše náklady. Určitě ocením když dáte nějaké tipy kde se dá kolik ušetřit. A abych rovnou začal, tak naše výdaje za oba:

Banka:
400 Kč měsíčně (Česká Spořitelna)

Telefon:
1200 Kč (splácím telefon) (T-Mobile)

Energie:
Cca 1600 Kč (RWE)

Jídlo a drogerie:
Cca 9000 Kč

Nájem:
11 500 Kč

Budu rád za veškeré podnětné příspěvky a třeba si i navzájem poradíme, kde a jak ušetřit :).

Za jídlo máte myslím dobrou spotřebu, myslím si, že my utratíme také tak, možná i více. Když zprůměruju energie v zimě a v létě, tak se dostaneme taky cca na tu částku, kterou máte vy. Mám spořitelnu, takže poplatky a pojištění bance u mě činí tak ty 200 měsíčně, manžel má Ge money, ten má vedení myslím zdarma. Paušál má manžel tak 1500-2000 měsíčně, paušál má 799, zbytek mu doplácí firma, bývá většinou dní v měsíci v zahraničí, já mám paušál 350 kč, proplácí mi to mamka skrz firmu. A co se týče nájmu, tak my platíme za 3+1 4500 holý nájem plus energie, takže v průměru jsme na polovině toho, co vy, za bydlení, nevím kde žijete a jak velký máte byt, ale platíte nájem na můj vkus teda dost vysoký, i když je fakt, že my nebydlíme ve městě, ve městě bychom dali klidně 8000 za 2+1, ale dá se sehnat i leněji, záleží jak kde, ale třeba jste z Prahy :-)
Pak máme samozřejmě další pravidelné výdaje, dvě auta, nějaké to spoření, manžel kouří....
Stefinka

Příspěvekod velva » 0, 5. prosinec, 2015, 11:23 am

My jsme tedy tu Českou spořitelnu úplně zrušili už tak před rokem.Protože, Stefi - 200 měsíčně krát 12 - to máš 2400 za rok. Vyhozených. Kdyby sis je šetřila,tak si něco pěkného koupíš.
Máme Unicredit a Air bank. Obě zadarmo.
velva

Příspěvekod Stefinka » 0, 5. prosinec, 2015, 12:42 pm

Já to vím Velvo, už se chystám nějakou dobu, že tam zajdu a řeknu zeptám se jich, jesti je nějaká možnost účtu bez poplatku, někdo říkal, že si na ně došlápnul, že jinak odejde a oni mu to udělali. Mně se na druhou stranu od nich nechce odcházet, jsem za ty roky na ně zvyklá, bankomaty všude, všichni máme spořku, takže když je potřeba, mamka mi peníze pošle a za deset minut je mám na účtě, cokoliv se někde může stát, budu chtít zaplatit a zjistím, že nemám na účtě prostředky nebo něco a můžu to takto řešit, ségra má spořku, sestřenka, máme všichni no, tak mi to vyhovuje, navíc i pobočka je nejblíž, jediný jejich bankomat mám v dosahu, jelikož jsme mimo město a vlastní bankomat nemáme, nejbližší v sousední obci a právě spořku. Já vím, že u jiných bank už se dá neomezeně vybírat odkukoliv, ale zase tu nejsou všechny pobočky daných bank si myslím, nevím, zatím jsem neměla potřebu to měnit, až na tohle jsem s nimi víceménně spokojená a jsem na to hlavně zvyklá na ten jejich systém a všechno. Uvidím časem, zatím finanční nouzi nějak nemám, ale časem to řešit budu, až si na to vzpomenu, až půjdu okolo nebo spíš možná po telefonu, až třeba budou volat kvůli něčemu zas, tak se na to zeptám :-) Vím, že od nich teď odchází hodně lidí, tak čekám, jestli třeba to nebude mít nějakou odezvu :-)
Stefinka

Příspěvekod jane » 0, 5. prosinec, 2015, 1:18 pm

Milý Aloisi, nepíšeš, jestli máte děti a když ano, tak kolik a jak staré.
Z české spořitelny jsme odešli už dávno, ted máme EQUA banku, nemá pobočku v našem městě, ale to vůbec nevadí, platby si zadáváme přes internet, vybírat můžem z kteréhokoliv bankomatu. Poplatky 0.
Splátka na telefon - kolik ti ještě zbývá splátek ? Pokud to není nutné, tak na telefon bych si pujčku nebrala. Mobil se dá sehnat i z druhé ruky, nebo nějaký levnější nový. Tímto tě nechci nějak urazit, to vůbec. Sama jsem dřív měla na splátky dva telefony, ted vím, že to bylo uplně zbytečné se zadlužovat kvůli telefonu.
Energie - nesedí mi, že máš tak malou spotřebu energie, na to, že platíš obrovský nájem. Podle výše nájmu se jedná o velký byt nebo dům, ale podle spotřeby energie to vypadá na garsonku. V tom je elktřina, voda, případně plyn ?
jane

Příspěvekod velva » 0, 5. prosinec, 2015, 3:25 pm

Stefi - ale spokojená bys byla i jinde,to mi věř.Jak píše jane i bankomat máme zdarma, kterýkoliv.Takže v tomto problém není .Hodně je to zvyku a z toho oni těží....
A ono to není o NOUZI, ale o tom, že peníze vyhazuješ oknem. Kdybys to dala třeba na účet, tak máš za pět let 10tisíc.Vlastně za nic.Není to myšleno na tebe, ale obecně...
Nám se do too taky dlouho nechtělo.Ale ona ta Unicredit či jiná banka to vyřídí všechno za tebe.
Za nás tedy určitě nelituji.
Oni to z té spořky pak ještě zkoušeli, posílali různé nabídky.Ale pozdě...
velva

Příspěvekod Alois Koutný » 0, 5. prosinec, 2015, 4:56 pm

Děkuji všem za příspěvky. Chápu vaše zděšení, kvůli výši nájmu, ale jsme z Prahy. Musím tedy podotknout, že za tyto peníze je to relativně levné (jedná se o 2kk trošku dál od centra - proto taková nízká energetická spotřeba.) Mít za to rodinný dům by bylo báječné :), ale je to dosti vzdálené. Jinak jak se někdo ptal, děti zatím nemáme.

Když jsem včera procházel internet a hledal jsem způsoby jak ušetřit, narazil jsem na tento článek http://usetrimeto.cz/navod-1500-kc-zdarma-na-vas-bankovni-ucet/ a to mě velice zaujalo. Ještě nad tím uvažuji, ale nejspíš od Spořky přejdu právě k mBank (účet zdarma, peníze za založení účtu, 3 výběry z cizích bankomatů zdarma) máte s mBank někdo zkušenost? Všiml jsem si že v Praze je velice málo jejich bankomatů, takže v jiných městech a obcích bude situace ještě horší.

A ten telefon na splátky byla hloupost, ale už jsem v polovině a na druhou stranu ten mobil používám k práci a jsem s ním spokojený. Měnit ho určitě jen tak nebudu :)
Alois Koutný

Příspěvekod jane » 0, 6. prosinec, 2015, 6:32 pm

Aloisi......těch 9000 za jídlo a drogerku by se taky možná dalo snížit. My jsme 4 plus jeden labrador a tolik peněz za to určitě nedáme.
jane

Příspěvekod Stefinka » 0, 7. prosinec, 2015, 12:53 pm

velva píše:Stefi - ale spokojená bys byla i jinde,to mi věř.Jak píše jane i bankomat máme zdarma, kterýkoliv.Takže v tomto problém není .Hodně je to zvyku a z toho oni těží....
A ono to není o NOUZI, ale o tom, že peníze vyhazuješ oknem. Kdybys to dala třeba na účet, tak máš za pět let 10tisíc.Vlastně za nic.Není to myšleno na tebe, ale obecně...
Nám se do too taky dlouho nechtělo.Ale ona ta Unicredit či jiná banka to vyřídí všechno za tebe.
Za nás tedy určitě nelituji.
Oni to z té spořky pak ještě zkoušeli, posílali různé nabídky.Ale pozdě...

Asi jo no. No zkusím se pozeptat na spořce, zda s tím nechtějí něco udělat a když ne, tak asi do budoucna přejdu no, ještě se musím pořádně rozhodnout, protože jak říkám, máme spořku tak nějak všichni, co si mezi sebou občas něco pošleme a je to tam hned (ne že by se do druhého dne nedalo počkat) a občas se to hodí, že to třeba naběhne i během víkendu, prostě kdykoliv, kdybych se někdy dostala do nějaké blbé situace, může se stát i v zahraničí nebo tak, vím že když mi mamka pošle peníze, je to tam hned, tak i z toho důvodu si říkám, že stát se můžu všechno.... No uvidíme, rozhodně nad tím budu uvažovat a vlastně už delší dobu nad tím přemýšlím, jen je těch bank teď tolik, že jsem spíš líná si to pozjišťovat, přečíst a určitě se mi nechce nějaké pobočky objíždět, jelikož tady ty méně známé banky podle mě pobočky ani nemají nebo jen nějaké koutky někde po obchoďácích, musím to pozjišťovat nejprve no, kde to bude nejlepší :-)
Ale říkáš, že účet ani nemusím osobně jít na pobočku rušit? Oni to za mě všechno vyřídí? A co peníze, které na účtě mám, to se automaticky převede nebo jak? Já tam mám taky cestovní pojištění ke kartě, mám to aktivní na rok s tím, že když to nezruším před uplynutím roku, tak se mi to zas aktivuje dál, to jsem si dělala někdy začátkem srpna, jelikož jsme jeli na krátkou dovču do Rakouska a mám v tom pojištěné všechny členy rodiny, tak jsem si říkala, že to teď nechám běžet, stejně to dřív zrušit nemůžu, teda můžu, ale stejně to budu muset ten rok platit, tak že to nechám, občas jedem do Německa na nákup nebo tak, tak se to může hodit a před uplynutím to mám stejně v plánu zrušit, protože bych chtěla nějaké jiné pojištění, kde jsou moje děti pojištěné v zahraničí i když tam s nima nebudu, takhle tam musím být i já jako pojistník, pak se to vztahuje i na ostatní členy, bylo to v časovém presu, takže jsem rychle zřídila tohle, ale až bude čas, chci je pak pojistit jinak, aby mohli s babičkou do Německa do bazénu, případně na dovolenou a byli prostě pojištění i beze mě.
Stefinka

Příspěvekod Anna88 » 0, 8. prosinec, 2015, 10:20 am

My jsme u mBank a jsme moc spokojení. Jinde bych být nechtěla. Vybírat můžu z jakéhokoliv bankomatu, není v tom problém :)

9000 - za jídlo a drogerii pro 2 je dost. My utratíme trochu míň a to jsme 2 + 2 malé děti a jen za pleny utratíme přes 1000kč. Bez dětí by jsme se klidně vešli do 6000. V Praze je sice všechno dražší, ale i tak mi to přijde dost.
Anna88

Další

Zpět na Povídání jen tak