Jaro!!!!

Co se do ostatních rubrik nehodí

Re: Jaro!!!!

Příspěvekod garfield » 0, 26. únor, 2014, 12:27 pm

Díky za tip na hrášek! :good: Kousek záhonu teda nepohnojím...

Uvítala bych rady - které plodiny vedle kterých nemají být a jak se po sobě na stejné místo nemají dávat - snad mě chápate, jak to myslím :derisive:
garfield

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 26. únor, 2014, 1:36 pm

Doporučuje se cibule vedle mrkve, ale mně se to neosvědčilo. Dávám mrkev a mezi ní ředkvičku. Ředkvičky mi ukážou, kde budou mrkve. :D A vytrháním ředkviček se uvolní místo pro mrkvičku.
Saláty a kedlubny dávám na střídačku.
Rajčata nemají být blízko u brambor.
Podívám se do chytré knihy. Tohle bylo jen tak rychlé.. Já mám ráda smíšené kultury. Můj ideál: http://ekozahrady.com/zeleninova_polykultura.htm ale vždy se nejvíc ujmou pampelišky, vlaštovičník a tráva. :lol: :lol: Do toho slimáci.
Už se zase těším.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Lilu » 0, 26. únor, 2014, 2:06 pm

garfield píše:Uvítala bych rady - které plodiny vedle kterých nemají být a jak se po sobě na stejné místo nemají dávat - snad mě chápate, jak to myslím :derisive:

Existuje kniha Carrots Love Tomatoes, ktera je cela o tom, ktere rostliny je vhodne pestovat spolu a ktere naopak ne. Mozna vysla i cesky... zkus pohledat.
Lilu

Příspěvekod Lilu » 0, 26. únor, 2014, 2:12 pm

Rozmarýnko, mně se tohle hrozně líbí a věřím tomu, že to musí fungovat, a x-krát jsem se do toho chtěla pustit, ale vždycky se nakonec leknu, že to bude hrozně nepřehledné a ztratím se v tom. A nakonec skončím u jednodruhových záhonků tak, jak mne to naučili rodiče.
Ty takové záhony na zahradě máš?
Lilu

Příspěvekod Lilu » 0, 26. únor, 2014, 2:25 pm

A ještě mne loni hodně zaujalo toto:

http://www.cuketka.cz/?p=10321

Ale zrealizovala jsem to jen částečně. Přece jen naše zahrada je větší a tak mne nic nenutilo, abych to dod ržovala přesně :)
Ale stručný časový předhled, v kterém měsíci co sít nebo sadit, mi pomohl :good:
Lilu

Příspěvekod RomanaK » 0, 26. únor, 2014, 2:57 pm

Lilu : to vypadá pěkně :)
Rozmarýnka: Hele a ty dáváš i ředkvičky v březnu ven? Nebo až v dubnu?

A teda s tím hráškem,.......hmmm...jsme na podzim dali komplet do všech záhonků koňský hnůj....

No a ještě jsem si říkala, jestli bych už mohla dát ven petrklíče....už bych brala v truhlíkách jaro :D
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 26. únor, 2014, 2:59 pm

Lilu: Mám trochu nepřehlednou zahradu mým přičiněním. Seju semínka hodně kombinovaně. Ale tak hezký to nemám. Vždy zvítězí plevel, mrkve jsou malinké, kedlubny popraskané, saláty ožrané. Ale je to naše a čerstvé.

Holky, to já zatím jen plánuju. Protože můj dh chce nejdřív rozvézt kompost na záhonky. Musím teda ubránit ten budoucí hráškový.
A když jsem dala hrášek v březnu, tak jsme byli spokojení, nestihli ho napadnout červíci.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 26. únor, 2014, 3:31 pm

Mě se docela osvědčilo narvat mezi zeleninu nějaké kytky nebo bylinky. Jednak je to hezké, pak tam nemá kde růst plevel a brouci se nám taky vyhýbají.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 26. únor, 2014, 5:20 pm

Jaký kytky? Měsíček dávám, ale pak zabere tolik místa. Ale jestli máš něco lepšího, sem s tím, prosím.
rozmarýnka

Předchozí

Zpět na Povídání jen tak