Parní čistič

Co se do ostatních rubrik nehodí

Parní čistič

Příspěvekod petas » 0, 16. leden, 2009, 12:44 pm

Milé spolubojovnice,
máte zkušenosti s parním čističem? Uvažuju o koupi a uvítala bych nějakou radu. Jsem tak trochu nepřítel chemie, ale při úklidu ji samozřejmě používám a parní čistič mi přijde jako rozumné řešení tohohle mého rozporu. A jako správná FL bych chtěla mít domov jako klícku a hledám si pomůcky, protože to u mně ještě až tak není. Děkuju za rady a zkušenosti. Petas
petas

Re: Parní čistič

Příspěvekod medakulicka » 0, 16. leden, 2009, 12:58 pm

osobní zkušenost nemám, ale kamarádka ho má doma a prý je skvělý na okna. Jenom napařit a setřít stěrkou a je hotovo. :shock: :D
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod sarkaha » 0, 17. leden, 2009, 12:22 pm

Mám velmi špatnou zkušenost s parním mopem z Teleshopingu. Ten je jen na parádu. Buď nastavíš nízký výkon a je to jen vlažné, že na tom udržíš ruku, nebo nastavíš nejvyšší výkon - hrozně se z toho čoudí, dělá to šílenej rachot, ale podlaha je pořád špinavá a je tak mokrá, že pak musíš vzít normální hadr a dosušit to. Bere to jen tu běžnou špínu, ale nečistí to spáry na dlažbě a tak. To si teda můžu vytřít normálně. Vrátili jsme ho.
sarkaha

Příspěvekod Jarmila » 0, 24. leden, 2009, 5:27 pm

Parní čistič jsem usmlouvala u DH před třemi roky, byl děsně drahý (od Luxu), ale brala jsem to tak, že se máme v dohledné době stěhovat na malou vesničku ( :lol: - ještě teď tam nejsme, ale snad už opravdu letošní jaro....). Tudíž objednávat si třeba úklidovou firmu na čištění koberců, popř. oken bude o dost dražší kvůli dopravě k nám na pomyslný konec světa. Zkušenosti jsou zatím takovéto:
- okna jdou čistit skvěle, jsou-li sama v pořádku. Teď na podnájmu ho třeba na okna nepoužívám, protože jsou dřevěná, majitel nějak nehodlá obnovit nátěr sám a nám prý toto nepřísluší :mrgreen: , takže okna jsou celá oprýskaná a zbytky toho nanicovatého laku se všude matlají. Ale vezla jsem ho k našim a k ségře a šlo to jako po másle
- zalískané kachličky u sporáku jdou také dobře - takovým kovovým kartáčkem, bez saponátu a zatím jsem je nepoškrábala :P
- co jsem ocenila nejvíce, bylo čištění koberců - pod nejsilnějším tlakem jsem "odfoukala" do nastavené hadry i fleky od vosku i fixku. Je ale fakt, že starší barevné fleky jdou pomalu a spíše jen zesvětlají
- vosk z ubrusů tak moc dobře už nešel, asi se to do té látky víc zapíjí či co
- vanu raději myju klasicky. Kartáček na vanu je dost malý, takže to byla piplačka. V novém budeme mít vanu akrylátovou, takže tam by možná šlo použít větší kartáč s žíněmi - uvidím
- podlahy s tím jdou taky dobře s jednou výjimkou - pokud někde máte takové ty samolepící linoleové čtverce, tak na ty ne, postupně se totiž odlepí... :twisted: A taky je potřeba před stíráním smést, jinak se člověk má tendenci vzteknout
- dá se s tím i žehlit, což je super
- čištění čalounění je tak napůl - pokud čistím některé části pravidelně, je to v pohodě, ale třeba když jsem chtěla vyčistit mé oblíbené - dnes snad už starožitné - křeslo po babičce, ten stoletý nános bych párou čistila snad taky sto let. Koralanem to bylo kratší a pohodlnější
- moje nejhorší zkušenost je způsobená částečně mnou samotnou - mockrát si řeknu, že než bych čekala na nahřátí "parníku", udělám to obyč hadrou nebo taky vůbec ne - s tím, že pak, až bude věcí pro parník víc, to udělám. Asi si dovedete představit, jak to často skončí, že? :oops: :oops: :oops:
Jarmila

Příspěvekod petas » 0, 27. leden, 2009, 8:42 pm

Jarmilo, dík. To je vyčerpávající. Asi do toho půjdu, pak napíšu zkušenosti. Ale vyberu si nějaký levnější. Petas
petas

Příspěvekod HanaK » 0, 28. leden, 2009, 8:43 am

Ahoj, tak mám ho už pár let a je na půdě... :? Ta samotná pára toho moc nevyčistí, je potřeba přitlačit a je daleko jednodušší to udělat hadrem namočeným do teplé vody, který váží pár gramů než těžkým krámeme, navíc zapojeným do zásuvky. Okna můžu napařit čističem (těžký a v zásuvce) a setřít nebo taky otřít hadrem (lehoučký) a setřít. No, jak píšu, je odnesený na půdě. A vydrhnout spáry a škvíry je pro mně daleko jednodušší kartáčkem na ruce nebo starým kartáčkem na zuby.
Dárci (tchán s tchýní) si ho ve svatém nadšení jednou půjčili na okna a od té doby si ho půjčit nechtějí... ;)
Když tak čtu předchozí příspěvky, možná mám jiný typ čističe, možná mám jiné představy o úklidu...
Daleko lepší investice do úklidu mně připadají hadry s mikrovlákna nebo kvalitní mop. Zatím mám obyčejný provázkový na dlažbu na chodbě a navlékací hadr na smeták z mikrovlákna na dřevěné podlahy. Tím navís za sucha zametám, mnohem líp to smete takové ty chuchvalce smetí než obyč. smeták.
Hana
HanaK

Příspěvekod marticka » 0, 29. leden, 2009, 1:52 am

POZOR!skutečně unikatni parni čistič Evolution,ktery je mercedesem mezi parnimi stroji a s excelentním designem je miláček žen tzv Evolution od firmy aquel,jsem s ním max spokojena..teplota pary přes 160 C 5 bar nonstop provoz bez usazovani kamene a 5 ti letou zarukou..doporučuji..mohu vam přenechat kontakt na obchod zastupce..celá čr 608541666 nebo na www.aquel.eu
marticka

Příspěvekod Betta » 0, 1. listopad, 2016, 9:54 am

Já osobně mám doma tento
( http://eshop.aquel.cz/prislusenstvi_k_p ... asik-profi (nové okno) ) A nemohu si ho vynachválit plní svou funkci, Práce s ním je jednoduchá. Zkrátka doporučuji :-)
Betta

Příspěvekod Budulínka » 0, 21. listopad, 2016, 10:00 pm

A jaké máš s ním zkušenosti?
To, co si upeču, pak také sním.
Budulínka

Zpět na Povídání jen tak