Domácí zvířata

Co se do ostatních rubrik nehodí

Domácí zvířata

Příspěvekod virginia » 0, 20. leden, 2014, 10:30 am

Abychom si měly kde povídat o tom, kolik vajec nesou Treperendovic slepice, jak to jde s výchovou psů Diny, kolik trávy sežere ovce a kdo by třeba chtěl od Virginie nějaké to malé morče a co nejraději snídá Achatina JanyD. :D
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Re: Domácí zvířata

Příspěvekod treperenda » 0, 20. leden, 2014, 1:14 pm

Evelína je furt na cestách. Přemýšlím, že dám na plot předzahrádky cedulku Wanted Evelina! Ale aby si pak neklepali sousedi na čelo.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod virginia » 0, 20. leden, 2014, 1:18 pm

treperenda píše:Evelína je furt na cestách. Přemýšlím, že dám na plot předzahrádky cedulku Wanted Evelina! Ale aby si pak neklepali sousedi na čelo.

To tam nedávej!!!!! To mívají napsáno ti sígři z divokého západu. Já bych to pochopila tak, že ji mám zastřelit, donést a bude mi vyplacena odměna. :lol: :lol:
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod treperenda » 0, 20. leden, 2014, 1:22 pm

Jo a kosti donést naší kočce na dohlodání :mrgreen:
treperenda

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 20. leden, 2014, 4:46 pm

Tak já se přidám: Slepice měly svoji rutinu: propuštění z kurníku, zrní, zbytky z kuchyně, úklid pod bidýlkem. No, samy to nedělaly, to já.
Morčatům jsme ráno vyklidili klec, doplnili vodu. Pořád pískaly (jsou to holky aby bylo jasno) a bylo to tou vodou. :mrgreen: Chudinky. Potřebovaly by udělat manikúru.
Kočky se o jídlo hlásí samy. Jen jedné bychom potřebovaly snížit dávky, je nějaká obtloustlá. A musím je znovu odblešit, i když jsem to dělala nedávno. Nechápu ty blechy, že jim to není blbý.
Šnekům se nějak kazí voda (pozdrav Katerfině :D ), sežraly si totiž ty čistící kytky.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Diny » 0, 20. leden, 2014, 4:47 pm

Jééé, já si tohodle chlívku všimla až teď ;)))

U nás hlásím, že ovečky a další byli odhlasovány až na příští rok, energii na nové ploty, opravu salaše atd. budeme muset vydat jinde, takže pro letošek u zvířeny zůstaneme na svém: 3+1 děcko (to plus jedno je už dospělé, zítra slaví krásné dvacetiny:)), 3 kočky domácí válející se pořád na terase a 2 psi, t.č. v pubertě.

Ale ráda si u čaje nebo kávy počtu cokoliv o kokotůristkách a tak :)
Diny

Příspěvekod virginia » 0, 20. leden, 2014, 5:05 pm

Děvčata, ještě mi řekněte, kde berete zbytky pro slepice.
Nám zbyde jednou za dva týdny miska polévky, za uplynulý týden tu mám misku rýže a kosti z kuřete.
Proto muž pořád ty slepice nechce. Mi tvrdí, že se jim bude muset pořád kupovat žrádlo, že nemáme žádný zbytky.
Kuchyňské organické zbytky, jako slupky, odkrojky z jablek atd. kompostujeme. To jediný jim můžeme přihodit.
virginia

Příspěvekod treperenda » 0, 20. leden, 2014, 5:17 pm

to mě mrzí Diny - já jsem doufala v pravidelný raport o těch ovečkách. Nám by se moc hodila nějaká sekačka na zahradu.
Virgi, nám taky nic nezbývá . Občas něco přinesou sousedi. Obzvlášť máme rádi jedny, co se stravují velice kvalitně, kupují často jídlo v bio kvalitě apod. , ale na rozdíl od nás jsou velmi hubení - vypadají, že za týden snědí jeden tvaroh, k tomu kousek domácího jogurtu a pět zrnek rýže. zbytky, co nedojí , dostávají naše slepice :lol: Pak krmíme ty odkrojky, slupky atd. I když krájím brambory, tak slupky povařím a jsou pro slepice. No pak tráva ze zahrady a plevel. V letošní báječné zimě máme stále něco čerstvého zeleného. No a staré pečivo a to zrní a šrot. Ale to máme výhodu, babička ho dostává jako naturálie, za pronájem pole, takže to máme zadarmo. Ale toho zrní zas tak moc nepadne. Nebo možná je držím hladem :blush2: A ještě, když jedeme někam do světa nakupovat, tak hrabeme v zelenině, v těch bednách, co mají odlomky ze zeleniny. Ovšem nevím, jestli je to legální. Ve čtvrtek v kauflandu jsem se ptala nějakého mladíka, ten mě s taškou odeslal na informace, tam se paní rozhlédla a šeptla - "Hned si to odneste do auta!" Takže asi se to nesmí, ale zdravý rozum prodavačů vítězí nad nesmyslnými nařízeními.
No a pak ještě strouháme řepu - ta už došla, musím sehnat, i červenou řepu, které máme naopak spoustu, obří mrkve, které jsme letos dostali od jednoho zemědělce, ale chuťově nejsou nic moc. A když je nejhůř, tak strouhám ty jablka.
Příští rok se chystám nasázet řepu, kukuřici - to snad vyroste i na tom našem úhoru.
Počet slepic znáš. ale mít jich třeba deset, tak by už byl asi problém je nakrmit.
treperenda

Příspěvekod virginia » 0, 20. leden, 2014, 5:34 pm

Letošní zima je báááječná, hlasuju pro každou takovou zimu, jen na Vánoce ať na týden napadne.
Dnes jsem si totiž sklidila k obědu baby špenát, na podzim mi zbyly na záhoně špenáty (půl jsem sklidila včas a druhý půlky jsem čekala, co udělají dál, jestli neobrazí nebo tak něco, jsem si nebyla jistá, v jaké fázi je ideální je sklízet), a ony se vysemenily a ta semena vyklíčila a je tam teď celý záhon mrňavýho špenátu.
No zpět ke slepicím, snad jich pět šest bude stačit. Nežraly by i dýni místo řepy? :scratch_ones_head: Se to nemusí okopávat a máme jich pro půl vesnice.

Diny, náš nejstarší chce ovečku, už roky. Na zahradu, aby nemusel sekat. Jen se bojím, že jedné bude smutno, nebo ne? A dvě už je moc, to máte ty slepice, potom husy, něco málo na seno pro morčata a králíka, k tomu ovce a budem muset přikoupit pozemek, ne?
On ji chce jen od jara do podzimu, odpadlo by zásobení se senem, ale přesto - s kolika m2 je potřeba počítat na jednu ovci? Dík.
virginia

Příspěvekod Diny » 0, 20. leden, 2014, 5:38 pm

Trep, můžeš se na cokoliv zeptat, těch pár let života s nimi včetně rození jehňátek a různých historek se mi nesmazatelně zapsalo do paměti - ale raport až (na 90%) příští rok. Já si strašně nerada pořizuju cokoliv živého, když nemám jistotu, že se tomu budu moct věnovat jak cítím, že bych měla. Jednou mě tohle rozhodnutí vytrestalo a od té doby měřím desetkrát, než řežu :)

Virgi, ovečka je stádové zvíře, jedna být nemůže, to by se zbláznila. Jsou ale ovečky třeba kamerunské, drobné, malé, jak velký máte pozemek? My měli když jsme začínali, šest ovcí, čtyři větší plemeno, dvě právě kamerunky a pozemek rozdělený na dva, každý kousek cca 1400 m2 a střídali jsme to, na jednom byli a spásali, když zežrali, tak jsme je přesunuli na druhý, ale ten první tedy rozhodně od těch šesti sežraný nebyl. Takže pro dvě ovečky absolutně v pohodě, když nebudou sucha, těch 600 - 800 m, u menších plemen to fakt nemaj šanci spást.
Diny

Další

Zpět na Povídání jen tak