Šité drobnosti do domácnosti + návody, postupy, střihy

Co se do ostatních rubrik nehodí

Re: Šité drobnosti do domácnosti + návody, postupy, střihy

Příspěvekod Filomena » 0, 3. říjen, 2013, 10:17 pm

Drahuško, já zase mám něco jiného. Nemám to totiž kam pověsit, tak to mám smotané jako mívají pánové vercajk v autě.Od nich jsem si také na to vzala mustr.
PA030591.JPG
rozložené
PA030592.JPG
připravené k zarolování
PA030589.JPG
zarolované a převázané
Teď se jehlice nevysypou a mohu je dát kamkoliv. Tohle je na krátké jehlice, ve stejném provedení mám ještě na dlouhé.
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 3. říjen, 2013, 11:25 pm

Já jsem pro! - A od od Mniszkówny Malomocná je také pěkná - jsou to tři díly. Javořickou mám také ráda a moc mám ráda Otce kondelíka a ženicha Vejvaru. Jo a ještě od A.M: Körnerová Pán hor. Toho čtu každý rok, pokud jsem aspoň týden na chatě. Přesně jako Ty, vracím se ke knihám, které bych "si vzala na pustý ostrov". Nop a ještě samozřejmě nesmím zapomenout na mého oblíbeného Školáka Káju Maříka. Jéééé, to by ještě bylo knížek...... Bucková, Bromfield, Jih proti Severu, Jalna (tu už jsem dlouho neměla v ruce) a všechny knížky od Magdy Váňové. Jak se objeví její nová knížka, okamžitě ji přečtu, kdybych měla být vzhůru třeba do rána. - Neškodila by taková menší, lehčí chřipka, při které by člověk MUSEL být v posteli :) .
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 4. říjen, 2013, 12:31 am

Jsem pro udělat seznam oblíbených čtivých knížek. Třeba tam ještě objevíme nějakou, kterou neznáme. Já mám také ráda Baarova Jana Cimburu a Vrbovu Madlenku z Pece. Ale určitě jsem ještě na nějakou zapomněla. -Malomocná má ty díly 4 - ale jsou tenké.
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 4. říjen, 2013, 8:45 am

No, já bych asi na ně musela mít pořádný ranec, ale pokud bych tam byla s Vámi, tak bych toho asi moc nepřečetla :D . Pořád bych něco vyráběla. :give_heart:
Filomena

Příspěvekod mint » 0, 4. říjen, 2013, 10:06 am

drahuško přesně tak, klidně i jenbez těch uch,ale aby mi do té knížky nezapadávaly v batohu jiné krámy...

holky jako tam je třeba upřesnit jakých čtivých knížek... myslím, že ze seznamu mých čtivých knih by tu nikdo odvázaný nebyl :laughingneqw:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Filomena » 0, 4. říjen, 2013, 2:24 pm

Mint: a jaké to jsou? - To nikdy nevíš..., já jsem odvázaná například z Kuchařky starého mládence, nebo z Průvodce stylem pro šaramantní plnoštíhlé krásky, nebo ještě z Encyklopedie čs.mládeže z roku 1935, České hrady od Menclové, veškerou architekturu do r. 1950 nebo knih s reprodukcemi od malířů. A kdysyi jsem přečetlacelou bibli ještě psanou švabachem. To mi bylo asi 14 let a vzala jsem si do hlavy, že se naučím švabach číst. Bible je starí rodinná a je z r. 1807. - Tenkrát jsem byla ještě větší blázen než jsem dneska.
Filomena

Příspěvekod dajdula » 0, 12. říjen, 2013, 9:44 pm

Jé to je hezké, že na mě myslíš. jen se mi to nepovedlo stáhnout - tak nevím, postup jsem dodržela. :dontknow:
dajdula

Příspěvekod dajdula » 0, 12. říjen, 2013, 10:25 pm

Stáhlo se mi to, rozzipovalo, ale nejde to otevřít - jako by tomu chyběla přípona.
dajdula

Příspěvekod Filomena » 0, 12. říjen, 2013, 10:45 pm

Já se vracím k tomu kulatému ranci na šití, hrašky a podobné věci. - Když se vdávala moje dcera (před 28 lety), bydleli jsme na venkvě a místní hospoda, kde měla být hostina, mi připadala trochu prázdná. Na stěnách ale byly nějaké hřebíky od obrázků, tak jsem to vyřešila takto: Z bílého monofilu jsem vystřihla kruhy veké asi jako poklice na prádelní hrnec a do obvodu jsem ventlovala silnější rybářský vlasec. Asi 5 cm od okraje kruhu jsem ventlovala další vlasec, takže vznikla na monofilu kružnice. Do středu na kruh jsem postavila zavařovací sklenici a vlasec v kružnici stáhla tak, že utvořil jakýsi vak na sklenici. Vnitřní kruh musí mít poloměr asi o 2 cm menší než součet dvou výšek sklenice a průměr dna sklenice. Stažením vlasce se kolem sklenice utvořily nádherné volánky, v kraji zpevněné vlascem na obvodu. Za vytažený vlasec jsem sklenici zavěsila na hřebíčky na stěnu, do sklenic nalila vodu a vložila bílé a růžové pivoňky které zrovna kvetly, rozkvetlou bílou udatnu i s několika zelenými listy (pro ty, které neznají udatnu - něco jako bílá astilba -čerchrava) a přidala jsem list od bohyšky - funkie. Tak jsem zavěsila na stěny několik kytic a vypadalo to velice pěkně. Škoda, že to není na řádné fotce, abych to mohla ukázat.
Filomena

Příspěvekod dajdula » 0, 12. říjen, 2013, 10:52 pm

Jsi zlato, kouknu na to ráno. Jestli to nebude v tom našem 7 zip
dajdula

PředchozíDalší

Zpět na Povídání jen tak