Šité drobnosti do domácnosti + návody, postupy, střihy

Co se do ostatních rubrik nehodí

Re: Šité drobnosti do domácnosti + návody, postupy, střihy

Příspěvekod JanaD » 0, 1. říjen, 2013, 6:50 pm

Drahuško, ten Filomenin nápad bych zvážila, jsi opravdu moc šikovná, navíc si myslím, že Tě šití baví, tak proč to nějak nezúročit. Já bych si hned takový organizátor do kabelky koupila, protože sama ho neušiju, tak potřebuji někoho, kdo se toho ujme :P
JanaD

Příspěvekod Filomena » 0, 1. říjen, 2013, 8:08 pm

Drahuš: já jsem netušila, že jsi vyučená dámská krejčová, to jsem velice ráda, že tu mám spřízněnou duši. Já sice vyučená nejsem, ale šiji si od dvanácti let. Doma mi totiž nechtěli šít to co já jsem chtěla nosit a tak sjsem e do toho pouštěla sama. Dědečkova sestra,moje kmotřička mi v tom velice fandila a od 8 let jsem si směla šít na panenky na její sstaré singrovce. Ona šila také a hodně. Oblékla do tanečních i na svatbu mě a já jsem zase oblékala dceru i syna a nakonec vnučky. Dcera se také vyučila dámskou krejčovou, ale nemá pro to buňky, tak jsem šila i jí i mojí mamince. Hlavně mě baví vymýšlet si modely a dělat střihy. Takové ty dodělávky už mě moc nebaví, protože to není tvůrčí. Na to bych potřebovala personál, který pochopiptelně nemám a tak to musím dodělávat sama. - V současné době běží tady zase jedno z tanečních období a všude jsou odstřižky a nitě. - Začala jsem totiž forumo tanečních, ale nikdo nezabral. Asi mají všichni jen malé děti. Tak se tam podívej, dala jsem tam fotky dvou udělaných šatů. Ještě jich mám před sebou aspoň 5. Vzhledem k tomu, že mám doma plesové látky, řekla jsem si, že je pro tuhle nejmilejší a nehodnější vnučku ušiji. Člověk nikdy neví co ji v životě potká a ať má na co vzpomínat a ať má možnost alespoň nějakou dobu v životě se cítit jako hvězda. Nemá doma zrovna nejlepší podmínky k životu, ale hrdě to snáší bez stěžování si. Tak se snažím jí ten život trochu vylepšit v rámci svých možností. Není to tedy jen rozmazlování. Tu rozhodně život nerozmazlil.
Filomena

Příspěvekod JanaD » 0, 1. říjen, 2013, 8:27 pm

JanaD píše:Drahuško, ten Filomenin nápad bych zvážila, jsi opravdu moc šikovná, navíc si myslím, že Tě šití baví, tak proč to nějak nezúročit. Já bych si hned takový organizátor do kabelky koupila, protože sama ho neušiju, tak potřebuji někoho, kdo se toho ujme :P

Omlouvám se, byl to nápad Babočky a ne Filomeny, jsem si to nějak popletla.
JanaD

Příspěvekod petko » 0, 2. říjen, 2013, 8:24 am

Drahuš ten organizér je nějak vyztužený? Zkusila bych ho ušít, to věčné přehazování věcí z kabelek už mě nebaví a tohle je moc pěkný nápad :-) . Díky.
petko

Příspěvekod Filomena » 0, 2. říjen, 2013, 9:00 am

drahuš: v noci jsem zjistila, že jsem je tam nedala :cray: , protože to bylo jedno z prvních vkládání obrázků a asi se mi to nepovedlo. Takže je dávám sem. Ono se to sem i lépe hodí.
18.8.2013.JPG
kvalita fotek nic moc, časem udělám lepší. Ty byly jen na rychlou ukázku její matce, co šijeme.
19.8.2013.JPG
Filomena

Příspěvekod JanaD » 0, 2. říjen, 2013, 9:09 am

Filomeno, ty růžové mě naprosto uchvátily, jsou úžasné :good: vnučka je moc milá a hezká dívka
JanaD

Příspěvekod Filomena » 0, 2. říjen, 2013, 9:33 am

Děkuji za pochvalu. :) - K těm růžovým bude ještě ze stejného materiálu kabelka a paní knihařka, která mi váže rodokmeny, mi pro ni udělala památníček také ze stejného materiálu (ze známosti za symbolickou stovku). Dříve - v mládí mé babičky - se mládenci podepisovali děvčatům v tanečních na vějíře z tenké dřevěné dýhy, které z lícové strany se nechávaly pomalovat, nebo si jej dívka pomalovala sama. Na rub vějíře pak se mládenci podepisovali nebo tam dokonce i vkládali literární výtvory jiných, které opsali třeba z vějíře své sestry( např. "uč se holka hospodařit, ať nemusí manžel vařít" - nekecám, to znám z vějíře své pratety), nebo dokonce tvořili vlastní, často s hrubými chybami. Dnes už se vějíře nenosí (škoda, mám pár opravdu pěkných z pštrosích per), tak jsme nastoupily cestu památníčku. Ta mašle funguje zároveň jako uzávěr, pod ní je zapracovaná magnetická patentka. Vyústění látky na mašli je zapsacováno v zadní desce.
PA020579.JPG
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 2. říjen, 2013, 3:27 pm

Drahuš: To je jedno kam, hlavně, že to tu je. - To je moc dobrý nápad a úžasně jednoduchý. Udělám si jich několik, protože to věčně budu hledat.- Teď jsem si vzpomněla na jeden nápad, také by asi měl být do vychytávek. Já různé kablíky (třeba od PC, foťáku, apod.) smotám naplocho a zasunu do ruličky od toaletního papíru. Nikde pak kablík nepřekáží a nezamotává se do dalších. Větší strkám do ruličky od papírových utěrek.
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 3. říjen, 2013, 9:47 pm

Drahuš: To víš, že líbilo a líbí se mi také ta knížka. Je to má nejmilejší a mám ji asi ve třech vydáních. Hned za ní má čestné místo v mojí knihovně Robin od Frýbové. Jinak pochopitelně ještě Vejce a já a Co život dal a vzal. No..... ještě by se jich pár našlo,aleto by bylo už na další téma.
Filomena

Příspěvekod mint » 0, 3. říjen, 2013, 9:50 pm

drahuško já už nějakou dobu přemýšlím nad látkovými obaly na knížku co zrovna tahám s sebou na čtení... jen taky mám víc plánů co je potřeba/bylo by pěkné ušít než můžu vůbec reálně stihnout :mocking: Možná když tu budeme teď kvůli mé nemoci tvrdnout přes víkend, tak bude čas...

Jinak taky není vůbec špatná věc kapsář na koření... na takováta co se používají jen za čas a nepřesypávají do sklenic, ušila jsem si kapsičky přesně ve velikosti těch sáčků a bylo to dost praktické, ale chtělo by to spíš někam zevnitř na dveře skříňky/spíže... já to měla venku a zrušila to, protože mám nerada tyhle věci vyvěšené venku... Snad někde objevím fotku...
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

PředchozíDalší

Zpět na Povídání jen tak