Šité drobnosti do domácnosti + návody, postupy, střihy

Co se do ostatních rubrik nehodí

Re: Šité drobnosti do domácnosti + návody, postupy, střihy

Příspěvekod velva » 0, 26. září, 2013, 4:02 pm

Babočko!
Jsem ráda,že se ozýváš a "chlívek" šití vítám.Šicí stroj mi přinesl loni Ježíšek.Moc jsem toho od té doby neušila.Jen závěs do sklepa :) .
Uvítám rady od povolané.

Snad už je líp? :give_rose:

Krabice - bezva!!
velva

Příspěvekod Filomena » 0, 27. září, 2013, 4:22 pm

Babočko: tady je návod na šití tašek. Možná, že je to jště dost složitě podáváno, ale já je tak šiji už dlouhé rokx a tohle jsem si naskenovala z nějakého časopisu a trochu zkrátila, protože to byl moc zdlouhavý popis. Až budu mít trochu víc času (dodělávám teď vnučce několikery šaty do tanečních zase na poslední chvíli - jako vždycky, jdeme v neděli), tak sem dám návod na tašku na láhve. Já ji používám velmi často i na jogurty, kečupy a vůbec všechno, co se v normální tašce kácí. Když totiž sednu za volant, zapomenu, že něco vezu a jedu rallye. Takže v téhle tašcemi alespoň láhve necestují. Dávám ssem nakonec aspoň její obrázek.
Nákupní taška I.docx
(127.44 KiB) 1018 krát
Nákupní taška 2..docx
(84.06 KiB) 537 krát
Nákupní taška 3.docx
(117.21 KiB) 432 krát
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 27. září, 2013, 4:35 pm

Pokračuji[/attachment]
Nákupní taška 4.docx
(245.67 KiB) 488 krát
Nákupní taška 5.docx
(159.5 KiB) 388 krát
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 27. září, 2013, 4:37 pm

A ještě taška na lahve.
taška na láhve.doc
(63 KiB) 384 krát
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 29. září, 2013, 9:08 am

Ze svých letitých zkušeností a učení se za pochodu chci dát jednu důležitou radu. Pozor na lesk u látek, u kterých na první pohled není vidět. Popíši příhodu z mých mladších let: Měli jsme hluboko do kapsy, byla jsem doma s malými dětmi a oblékat jsme se potřebovali. Tehdy ještě v Praze fungovaly pověstné Kotce a já jsesm tam velmi výhodně koupila 3 kusy krásného tmavězeleného manšetru pro mě i pro muže na kalhoty. Okamžitě jsem se doma dala do šití a druhý den, když se muž vrátil z práce, jsem mu přikázala je vyzkoušet. Oba jsme zůstali jako opatření. Kalhoty sice bezvadně sedly, ale jedna nohavice byla tmavší. Chvíli jsme koumali, čím to je, až jsme na to přišli. Protože látky byly tři kusy musela jsem střih pokládat jak mi to vycházelo a ne jedním směrem, tzv. po člověku. Tím se stalo, že i na manšestr, který zdánlivě nemá lesk, byl střih jednou položen na látku po vlase a jednou proti vlasu. Proto každá nohavice měla jiný odstín. Tam, kde to bylo po vlase, byl manšestr zdánlivě světlejší, až se stříbrným odstínem. Proti vlasu měl zase daleko hezčí, sytější barvu. Nezbylo nic jiného, že jednu nohavici střihnout ze zbylé látky znovu, raději proti vlasu a mě tím pádem už zbylo jen na šortky, protože mi sice jedna nohavice zbyla, ale na druhou už bylo látky málo. - Ovšem musím podotknout, že si tyhle kalhoty muž ve zdraví užil (byly šité jako džíny) a zbavil se jich až když vyplešatěla kolena.
Proto pozor u látek jako je samet, satén, damašek, ale i brokát a ještě pár jiných. Dělává to i některá podšívkovina. V takovém případě si raději střih překontrolujte jak leží, jinak budete vypadat jako Kašpárek. Stejný problém bývá i u látek s jednosměrným vzorem. U šití důrazeně platí: Dvakrát měř. jednou řež. (Včera jsem také střihla podšívku do pláštěnky o 20 cm kratší než jsem měla, ale nevadí, bude mít dvě pláštěnky: jednu dlouhou na dlouhé šaty a tuhle tedy kratší. Látky mám ještě na tři pláštěnky, 10,5 metru stály 300,- Kč - ovšem před 10 lety na Aukru. - Tak, a teď jdu tu podšívku v pláštěnce dopřišít, v 16 hodin vyrážíme.Zítra dám fotky, jak to dopadlo.
Filomena

Příspěvekod dajdula » 0, 29. září, 2013, 10:01 pm

Děkuji, zkusím - hlavně vybrat pěkné látky. Můžu se zeptat, to spodní kolečno je střižené dvakrát a uvnitř nechaný ten karton?
dajdula

Příspěvekod dajdula » 0, 29. září, 2013, 10:09 pm

Děkuju moc, pokusím se to nějak vykoumat - jsi moc hodná.Nechám to až na týden, kdy budu mít ranní.
dajdula

Příspěvekod Renata » 0, 30. září, 2013, 8:27 am

Ahoj holky, perfektní téma. Moc se mi líbí. :s344:
Drahuško: ta knížka musí být úžasná ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renata

Příspěvekod Filomena » 0, 1. říjen, 2013, 2:24 pm

Drahuš: Já bych rozhodně měla zájem,protože do velkých kabel nosím ještě malou kabelku, kterou pak přendavám z jedné kabely do dalších. Jsem totiž praštěná na barvy, tak bych si nevzala černou kabelku ke hnědému apod. Kabelky a kabely jsou totiž můj úlet a přestože zrovna nemám módní hity, nejsem schopna se nějaké zbavit do té doby, dokud opravdu nedělá ostudu sešlostí. A pokaždé všechno rovnat do kabely, to zdržuje. Navíc ve velkých kabelách člověk pořád něco doluje až na dně a je to na nervy. Tohle by bylo krásně uspořádáné podle vlastní potřeby.
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 1. říjen, 2013, 4:29 pm

drahuš píše:Filomenko-tak já to nafotím,
Mě zase vyhovuje, že z kabely to vyndám najednou. A pak to doma nehledám, protože je všechno pohromadě.

Drahuš,to je právě na tom to nejlepší!!! :lol:
Filomena

Další

Zpět na Povídání jen tak