K zamyšlení?

Co se do ostatních rubrik nehodí

Re: K zamyšlení?

Příspěvekod Jindris » 0, 26. říjen, 2013, 11:31 pm

Každý den se zamýšlím :dance: nad tím, jak je to možné, že někdo zvládne v tomto prostoru denně umístit najednou tolik příspěvků a já nic, jenom mám problém vše nové dočíst. I když bych tolikrát měla chuť se k něčemu vyjádřit, nebo se rozepsat o tom, co jsem uklidila či naopak jenom plánovala a jak by řekla moje máma „skutek utek“ :blush2: , prostě to časově nestíhám, čtu i píšu pomalu, o uklízení ani nemluvě.
Takže dnes dopoledne jsem pověsila prádlo z jedné pračky a hned jsem naplnila pračku dalším prádlem, když bylo tak hezky a ubývající Luna v raku. Mezitím jsem upekla kynutý koláč ze zbylých švestek a připravila oběd. Po o. naskládání nádobí do myčky, to co se nevešlo nebo co nejde dávat do myčky, jsem rychle umyla v ruce. Zůstala jsem doma sama, neb DH odjel za nemocnou matkou a řemeslníci už měli taky padla. No a já měla na vybranou:-1) umýt koupelnu a WC (po týdnu) + podlahu v kuchyni a na chodbě rychle zašlapanou od toho, že při odskočení domů při práci na zahradě se nikomu nechce přezouvat.
-2)hrabat listí nebo uklízet větve z pokáceného stromu, - 3) přebírat šuplíky, účty apod.
Nakonec jsem i kvůli věšení prádla volila 1). Ale měla jsem potom výčitky svědomí, jestli já to náhodou s tou čistotou domova moc nepřeháním, :scratch_ones_head: když všude je plno jiné práce. Nejhorší na tom je, že mi to uklízení trvalo skoro dvě hod. Tak jsem z toho byla na sebe naštvaná a unavená, že jsem se musela posílit kouskem báječného švestkového koláče a přispět tak k ukládání sádla na zimu ve svém těle :laughingneqw: . Pak se vrátil DH a společně jsme do setmění uklízeli zahradu, což je ještě horší nekonečný příběh :dontknow: než moje domácnost.
Evuško, Drahuš a další spolubojovnice, úplně chápu, že se Vám už nechce dennodenně přispívat, někdo nemá zrovna funkční počítač, někdo si připadá zbytečný, chybí inspirace, není čas. Já osobně jsem Vám všem vděčná :thank_you: za Vaše dobře míněné rady, zkušenosti a odkazy. Zizi asi po měsíci dodatečně děkuju za odpověď na můj dotaz ohledně povidel.
Docela se stydím za to :oops: , že jako jedna z nejstarších nemám žádné ověřené fígle, nějak jsem to dřív neřešila :shock: . Pokud můžete, tak mi to prosím odpusťte.
Jindris

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 27. říjen, 2013, 11:15 pm

Jindris: Bud v pohode :d_sunny:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Čola » 0, 28. říjen, 2013, 4:30 pm

Jindris :give_rose: Já jsem registrovaná tady už dlouho, ale moje domácnost podle toho bohužel nevypadá. A psát jsem začala teprve nedávno. Každá maličkost se počítá. Najdi si něco pro Tebe vyhovujícícho, abys byla spokojená. Já vím, že se to lehce napíše, taky tu polohu spokojenosti stále hledám.
Čola

Příspěvekod Jindris » 0, 1. listopad, 2013, 12:20 am

rozmarýnka píše:Jindris: Bud v pohode :d_sunny:

Rozmery a Čolo, díky za podporu. :thank_you:
Drbárna ve mně dnes vyprovokovala chuť něčím přispět do PD. Asi se to víc hodí k příspěvkům od Drahušky, tak to vkládám sem:
"Opravdová láska" to je vážné téma...., zde je citát z tohoto díla mého oblíbeného R.Fulghuma:
"Můj táta mámě lakuje nehty u nohou. Když s tím začali, byla jsem u toho. Byli jsme zrovna celá rodina v letovisku V Oregonu na oslavě 40.výročí jejich svatby.
Máma byla celý život krásná žena - už na střední škole ji zvolili královnou krásy. Opravdu je moc hezká a taky má krásné ruce a nohy. Ráda se líčí ....celý život měla nalakované nehty na rukou i na nohou. Seděli jsme u bazénu a já si najednou všimla, že snad poprvé v životě nemá nalakované nehty u nohou. Zeptala jsem se jí proč a ona mi řekla, že už je stará a taky se jí špatně ohýbá a nechat si to dělat v kosmeťáku považuje za hloupost.
Táta je mohutný chlap a spíš takový mrzout, celý život dělal fotbalového trenéra. Dost mě překvapilo, když se ozval a prohlásil, že mámě nehty moc rád nalakuje. Když se ho máma zeptala, proč to chce dělat, tak odpověděl: protože tě mám rád a dokud budeš žít, tak chci, abys měla pocit, že jsi krásná.
Uplynulo pět let a on jí pořád ještě nehty na nohou lakuje.
Myrna, Seattle, W.D.C."
Tahle tenká knížka obsahuje mnoho jiných silných příběhů o lásce, jedno je jisté, nedá se přečíst najednou, jak v úvodu radí i sám autor. V lásce na vzhledu zas tak moc nezáleží, jsem při čtení této knížky pochopila já.
Ale vědci na to už mají jiný názor. :mocking: :lol:
Jindris

Příspěvekod velva » 0, 20. prosinec, 2013, 4:09 pm

Drahuško - zdravím! :give_heart: Taky přeju Tobě i celé Tvé rodině krásné Vánoce a mnoho štěstí v roce 2014!!!
A nám přeju,at se mezi nás vrátíš...... :give_rose:
velva

Příspěvekod treperenda » 0, 20. leden, 2014, 1:12 pm

To čo je? A´t je to co je to, Boha tam prosím netahejte!!!
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 20. leden, 2014, 4:41 pm

No, myslím, že Ilali klidně může něco psát. Ale raději bych, kdyby to bylo něco z vlastní hlavy. Nebo něco kratšího. Já tohle taky nemusím, omlouvám se. Ale zase je fakt, že si tady pak mohu přihřát svoji polívčičku :D
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 20. leden, 2014, 8:28 pm

ITALI1....tohle nema s Bohem nic spolecneho :roll:
jane

Příspěvekod didi1232 » 0, 12. leden, 2017, 10:29 pm

Ved jen takové kamery na noteboocích, jaká je jistota že vás přes někdo tajně nesleduje? nikdy to nemůžete vědět na 100%. A co jsem slyšela tak se to zcela běžně děje. To už nemluvím o přístrojích kde je nějaká špinážna věcička nainstalována naschvál. http://www.spionsvet.cz/k-133-hlasovy-z ... --diktafon Pak už člověk může mít jistotu že je sledován, tedy pouze pokud o tom samozřejmě ví. Windows 10 jsem zkoušela, nevím jak ta s bezpečností, ale ovládání je úplně jiné než to ve windows 7 nebo podobně. Je to něco úplně nového a dává trochu zabrat ať si na to člověk zvykne. Konec konců celkem se to ovšem dá. Já jsem ale hrdě věrná právě wind7, to je taková stará bezpečná ověřená klasika, která nikdy nevymře.
didi1232

Předchozí

Zpět na Povídání jen tak