Nosíte stále ještě nákupy v igelitce?

Co se do ostatních rubrik nehodí

Re: Nosíte stále ještě nákupy v igelitce?

Příspěvekod atevi » 0, 26. duben, 2014, 7:29 am

Maajja- tak to ti "závidím" disciplínu třídění do tašek. To já ve velkých marketech mám vždy pocit, že vedeme s pokladní závod v tom jestli ona to bude rychleji "odpípávat" nebo já rychleji sklízet do tašek. Já jsem temperamentní a hodně rychlá, ale někdy mám pocit, že mi to musí popadat na zem. Neumím si představit staré lidi jak s tím bojují. Jsem taky prodavačka, ale ve velkém hypermarketu jsem nikdy nedělala tak nevím jaké to je. .. No jsou asi ve stresu
atevi

Příspěvekod Maajja » 0, 26. duben, 2014, 9:54 am

atevi - to mě se taky stane, že mi nakonec zbyde pár věcí, když už mám zaplaceno, tak občas vzniká poslední taška "směs" ... :)
Maajja

Příspěvekod Stefinka » 0, 27. duben, 2014, 11:06 am

Tak tohle už jsem dávno vzdala, jelikož okřikovat děti a zároveň cpát jídlo do tašek, když pokladní jedou jak kdyby jim za patama hořelo, na to nemám, takže házím věci pěkně poslušně zpátky do vozejku, pak si řeknu o přibližné množství tašek, co budu asi tak potřebovat a u auta si to pěkně naskládám do tašek, protože jinak bych se musela zbláznit, jednou už jsem to některé prodavačce i musela říct, zda by nemohla zpomalit, protože to se fakt nedalo stíhat do těch tašek uklízet, jela jak fretka... ale zase jsem se naopak i setkala s takovýma, co počkají, když vidí, že nestíhám :-)
Stefinka

Příspěvekod Maajja » 0, 28. duben, 2014, 9:42 am

Stefi - je pravda, že v některých marketech nemají za pokladnou takový ten pultík kam se věci posunujou a tam to musíš brát hned. Ted´ jsem třeba byla v Lidlu a tam se to těžko stíhá, navíc ty tašky ani nejsou kam položit...
Maajja

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 30. duben, 2014, 8:46 am

Tak to já jsem v obchodě v pohodě :lol: U nás v Lidlu (ale i v Penny a Tescu) na mě nepospíchají. A nebo jsem si toho nevšimla? :mrgreen: Prostě nakupuju, dávám jim peníze, tak mě nebudou honit, ne? No, někdy se víc usmívám, aby byla i pokladní v pohodě.
Většinou chodím s dětma, děti mi pomáhají (ale jsou větší - pozn. pro Stefinku). V Lidlu kvůli nám vždy povolají další pokladnu. Tak nemám proč se stresovat. Je fakt, že nechodím nakupovat v pátek odpoledne a v jiné dny, kdy obchody praskají ve švech.
Nákup si skládám do košíku zpátky, do auta to dávám do Ikea tašek.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod LeniH » 0, 9. květen, 2014, 3:06 am

Já jsem někde četla, že (v některých obchodech) těm pokladním měří čas, za jak dlouho namarkují nákup a když to trvá moc dlouho, tak mají problémy... (dělá to rovnou ta pokladna, od chvíle, kdy začnou markovat zboží do chvíle než odcvaknou součet)... takže proto možná kolikrát jedou pokladní jak fretky. Já jsem se to naučila řešit tak, že prostě skládám nákup do tašek a nezaplatím, dokud to nemám uklizené (a pokladním to většinou nijak nevadí, protože od chvíle, kdy ony odcvaknou součet už se jim to nepočítá :) )...
Ale jde to dělat jen tam, kde je to odkládací místo (pás) - jinak to taky většinou hrnu zpátky do košíku, pak poodjedu nějak stranou a teprve třídím do tašek (dobře se to třídí třeba v lidlu, kde mají dlouhý široký pultík u "okna" ).
Obrázek Obrázek
LeniH

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 12. květen, 2014, 9:51 am

LeniH píše:Já jsem někde četla, že (v některých obchodech) těm pokladním měří čas, za jak dlouho namarkují nákup a když to trvá moc dlouho, tak mají problémy... (dělá to rovnou ta pokladna, od chvíle, kdy začnou markovat zboží do chvíle než odcvaknou součet)... takže proto možná kolikrát jedou pokladní jak fretky. Já jsem se to naučila řešit tak, že prostě skládám nákup do tašek a nezaplatím, dokud to nemám uklizené (a pokladním to většinou nijak nevadí, protože od chvíle, kdy ony odcvaknou součet už se jim to nepočítá :) )...
Ale jde to dělat jen tam, kde je to odkládací místo (pás) - jinak to taky většinou hrnu zpátky do košíku, pak poodjedu nějak stranou a teprve třídím do tašek (dobře se to třídí třeba v lidlu, kde mají dlouhý široký pultík u "okna" ).

tak takový lidi mě dokážou pěkně nas... :D Jako zdržovat frontu, aby si mohli naskládat věci do tašek. Však mezitím už mohl někdo další zaplatit a odejít. Já skládám věci do tašek, když pokladní markuje, když má hotovo zaplatím a pokud jsem to nestihla, odsunu si nákup na bok, aby mohla brát další lidi a nezdržovala jsem frontu. Jednu dobu jsem třidila věci na ty, co půjdou do lednice a co ne, protože jsem tahala do 3. patra dvě děti a nákup, takže jsem brala jen ty do lednice a zbytek nechala manželovi ve sklepě. Ale to jsem si roztřídila už na páse před pokladnou, kde je na to čas a pak to jen házela do dvou tašek.
betelgeuzz

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 12. květen, 2014, 10:09 am

Třídím nákup do tašek až v autě. Na pás v obchodě dávám nejprve to, co chci mít na dně vozíku. A pak to tam rychle skládám.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod henry » 0, 14. květen, 2014, 11:05 am

Běžný nákup v igelitce, co koupim v kšeftě, jinak když tahám větší nákupy tak mám ještě zachovalý starý kožený kabely. Ty jsou výborný hlavně na pivo :twisted:
henry

Příspěvekod LeniH » 0, 15. květen, 2014, 1:43 pm

betelgeuzz píše:
LeniH píše:Já jsem někde četla, že (v některých obchodech) těm pokladním měří čas, za jak dlouho namarkují nákup a když to trvá moc dlouho, tak mají problémy... (dělá to rovnou ta pokladna, od chvíle, kdy začnou markovat zboží do chvíle než odcvaknou součet)... takže proto možná kolikrát jedou pokladní jak fretky. Já jsem se to naučila řešit tak, že prostě skládám nákup do tašek a nezaplatím, dokud to nemám uklizené (a pokladním to většinou nijak nevadí, protože od chvíle, kdy ony odcvaknou součet už se jim to nepočítá :) )...

tak takový lidi mě dokážou pěkně nas... :D Jako zdržovat frontu, aby si mohli naskládat věci do tašek. Však mezitím už mohl někdo další zaplatit a odejít. Já skládám věci do tašek, když pokladní markuje, když má hotovo zaplatím a pokud jsem to nestihla, odsunu si nákup na bok, aby mohla brát další lidi a nezdržovala jsem frontu. Jednu dobu jsem třidila věci na ty, co půjdou do lednice a co ne, protože jsem tahala do 3. patra dvě děti a nákup, takže jsem brala jen ty do lednice a zbytek nechala manželovi ve sklepě. Ale to jsem si roztřídila už na páse před pokladnou, kde je na to čas a pak to jen házela do dvou tašek.

:D :D :D Já ale nejsem důchodce a mám dvě malé děti, takže si opravdu nemůžu dovolit skládat nákup do tašek tak dlouho, že by mezitím někdo jiný stihl zaplatit svůj nákup :) Pokud za mnou stojí někdo, kdo má jen pár věcí (a teoreticky by tedy mohl být tím, kdo v té chvilce zaplatit stihne), zvykla jsem si pouštět takové lidi před sebe - má to totiž i pro mě výhodu, že si rychle uklidí nákup a nestane se mi, že pokladní začne "pouštět" můj nákup k věcem, které si ještě nestihl uklidit někdo přede mnou - to totiž zase irituje mě... Pak totiž nemůžu jít během markování okamžitě uklízet svůj nákup, protože se tam prostě nevejdu - zvlášť, když někdo ani nepopojede vozíkem z boku, abychom se k tomu pásu vešli všichni...
A nákup si taky třídím už na páse, když je na to čas, takže to pak do těch tašek házím zhruba stejně rychle, jako bych to dávala do košíku.. Tudíž to, že to nestihnu, se stává právě z toho důvodu, že zdržoval někdo přede mnou a já nestíhala uklízet, zatímco pokladní markuje ... a jelikož, jak už jsem psala, nesnáším, když můj nákup začne pokladní pouštět k nákupu někoho přede mnou, snažím se to nedělat těm za mnou - proto platím, když už to mám téměř uložené (téměř proto, že většinou platím kartou, takže od chvíle kdy podám kartu pokladní do doby, než mě vyzve k zadání PIN, mám taky ještě chvíli na dobalení).

A aspoň částečně si to dělím do tašek přesně z toho důvodu, který tu už byl uveden: táhnu to pěšky do třetího patra spolu s dvěma dětmi (teda jedno už jde samo :) ), takže těžké věci, které nemusí být v lednici, nechávám v kufru auta manželovi.
Obrázek Obrázek
LeniH

Předchozí

Zpět na Povídání jen tak