Odvaha k rizeni auta

Co se do ostatních rubrik nehodí

Re: Odvaha k rizeni auta

Příspěvekod treperenda » 0, 5. září, 2011, 7:45 pm

Majatob, ty budeš stejná šoférka jako já :lol: :lol: :lol: Když jsem jela asi osmé (!!!!!) jízdy v autoškole, přinutil mě instruktor na zcela prázdné silnici zrychlit na 80. Měla jsem pocit, že auto se řítí přímo kosmickou rychlostí. Když jsem pak zstavila, klepaly se mi nohy a ruce jako rallye.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod majatob » 0, 6. září, 2011, 7:41 am

treperenda hahaha, to si me pobavila :lol: ze me mel manzel strasnou srandu, ze kdyz jsem videla v zrcatku, ze za nama jede auto, tak jsem automaticky zpomalila na 20km/hod a zajela ke krajnici aby se mu dobre predjizdelo :lol:
majatob

Příspěvekod Mishaczek » 0, 6. září, 2011, 7:42 am

hehe se mnou v autoškole instruktor asi na 4 jízdách najel 100km :mocking: Od té doby na každé hodině + kondičky navíc :mocking:
Mishaczek

Příspěvekod virginia » 0, 6. září, 2011, 11:05 am

kacenka1217 píše:
virginia píše: Možná nemístná otázka, ale na 270h pracuje manžel sám jen s jeho otcem??? :shock:

Takze oprava 225ha.Musela jsem se optat :blush2:
Jinak sam, no.

Tak to je fakt hrozně moc na 2 lidi. Švagrová má asi 60 ha, pracují na tom 4, švagrová se švagrem a dva dospělí synové, mají teda i prasata, krávy, býky atd, a přijde mi, že to zvládají tak akorát, přiměřeně volného času. Si fakt nedovedu představit, že by toho měli 4x tolik při stejných lidech.
Proto jsem se ptala, přijde mi to jako sci-fi. Ale kdyby měl jen rostlinnou a pořádnou mechanizaci, tak se to možná s vypětím sil dá, ale ji tak.

Trep, majatob - já si pamatuju, jak mě na druhé jízdě instruktor nutil k pomalejší jízdě :-) . Jsem jezdila podle tehdejších pravidel, 60 v obci a 90 mimo. :D Dodnes jezdím "svižněji". :mrgreen: Když manžel nechával vyvážit kola, tak mu chlap ze servisu povídá - to je tak zvláštně sjetý, jako od Schumachera, máte rád ostrou jízdu, co? A můj drahý povídá: S tím jezdí manželka. :D :D :D Se tlemil ještě dva dny poté a dodnes to dává k lepšímu. Ale musím dodat, že jezdím bezpečně, za 16 roků žádnou nehodu a žádnou pokutu za rychlost. Míjím vždy značku s počátkem obce s 50km na tachometru, mou noční můrou je vyběhnuvší dítko.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod bledulka » 0, 7. září, 2011, 12:18 pm

Pěkný den :-)

Já jsem si řidičák udělala ještě při střední škole,ale pak jsem (krom asi 3 krátkých cest) přes 10 let neřídila a už jsem si ani neuměla představit, že sednu za volant.Navíc jsem autoškolu dělala na malém městě a nyní žiju v Praze.
No a pak jsem od manžela dostala zaplacených 10 kondičních jízd a od té doby se snažím řídit (jezdíme hlavně na víkendy mimo).... opravdu vřele doporučuji
Já ještě musím získat odvahu sednout si do auta jen s dětmi (zatím jsem vždy jela s manželem) ale to snad postupně přijde...

Takže za mě- kupte si pár lekcí a uvidíte, že se do toho dostanete...držím palce :-)
bledulka

Příspěvekod spiider » 0, 27. leden, 2012, 2:58 pm

virginia píše:
kacenka1217 píše:
virginia píše: Možná nemístná otázka, ale na 270h pracuje manžel sám jen s jeho otcem??? :shock:

Takze oprava 225ha.Musela jsem se optat :blush2:
Jinak sam, no.

Tak to je fakt hrozně moc na 2 lidi. Švagrová má asi 60 ha, pracují na tom 4, švagrová se švagrem a dva dospělí synové, mají teda i prasata, krávy, býky atd, a přijde mi, že to zvládají tak akorát, přiměřeně volného času. Si fakt nedovedu představit, že by toho měli 4x tolik při stejných lidech.
Proto jsem se ptala, přijde mi to jako sci-fi. Ale kdyby měl jen rostlinnou a pořádnou mechanizaci, tak se to možná s vypětím sil dá, ale ji tak.

Trep, majatob - já si pamatuju, jak mě na druhé jízdě instruktor nutil k pomalejší jízdě :-) . Jsem jezdila podle tehdejších pravidel, 60 v obci a 90 mimo. :D Dodnes jezdím "svižněji". :mrgreen: Když manžel nechával vyvážit kola, tak mu chlap ze servisu povídá - to je tak zvláštně sjetý, jako od Schumachera, máte rád ostrou jízdu, co? A můj drahý povídá: S tím jezdí manželka. :D :D :D Se tlemil ještě dva dny poté a dodnes to dává k lepšímu. Ale musím dodat, že jezdím bezpečně, za 16 roků žádnou nehodu a žádnou pokutu za rychlost. Míjím vždy značku s počátkem obce s 50km na tachometru, mou noční můrou je vyběhnuvší dítko.

xixi ... ja detto, mala som "problem" podradovat do prudkych zakrut v autoskole na dvojku, som skoro vsetky "rezala" na trojke :laughingneqw: so mnou chodil instruktor vyzdvihavat svojich kamosov zo stanice vlaku z druheho mesta a vozili sme ich domov a ked si chalani pochvalovali, ze jak dobre jazdi, tak len zahlasil, ze je to moja prva a druha jazda :blush2:

ja soferujem rada, len som akosi dlhsiu dobu nemala na com, tak som jazdila iba tak raz mesacne, ked mi niekto pozical ... teraz mam nove auticko, co som si sama sebe na lizing darovala oneskorene k 30-tke a uz si ani neviem predstavit, ze by som mala byt bez auta ... je to fakt super pomocka :s9914:

sice som sa tiez zo zaciatku bala jazdit po Bratislave, ze je tu vela pruhov a tak, ale zaklad bol mat dostatocne natankovane, aby som sa mohla vratit :laughingneqw: prvykrat som zle odbocila a sups ho 40 km zachadzka ... teraz mam este aj navigaciu v telefone, ked idem niekam, kde to nepoznam a je to skvele ... milujem jazdu autom :d_sunny:
spiider

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 15. březen, 2013, 3:44 pm

Ahoj všem,
tak já mám úplně panický strach - takže půjdu asi do odblokování od kinezioložky a dost zvažuju koupi auta s automatickou převodovkou.
Řidičák mam od 20, sice pak nějaké jízdy ve staré škodovce 120 proběhly, ale to je tak 14 let zpět. Nakonec mě dostalo, když jsem měla jet po městě sama - za přítelem, který jel odvézt auto a já ho pak měla nabrat zpět. Jenže jel rychleji a mě to do kopce chcíplo.
Myslela jsem, že v tu chvíli z auta uteču. Políval mě studený pot... od té doby jsem do auta nesedla.
Jenže furt musím poslouchat chytré rady řidičů - kamarádů, jak je to snadné, manžel je naštvaný, že ho od nikud nesvezu - že si nemůže ani pivko dát... :roll:
Už to věčné pošťuchování nechci, ale strach mám děsný.
Takže jdu na to odblokování, pak si zaplatím jízdy...
vyberu stavebko, koupím ojetinu s automatem
bože kdybych se ale zatím pořád tak hrozně nebála...
budu ráda, když tu najdu parťáka na vzájemné podporování ;)
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Příspěvekod myska » 0, 15. březen, 2013, 5:19 pm

Nep, mně se taky nechce moc řídit, ne že bych měla vysloveně strach, ale jsem perfekcionistka a vadí mi, co si budou lidi myslet, než se trochu rozjezdím. Ale DF je zlatíčko, když máme zrovna funkční auto (a ve stavu, aby se nemusel bát), tak jsme vyjeli na okresky, trpělivě radil, připomínal (drž se ve svém pruhu, nejezdi do příkopu, pozor na zrcátka, přibrzdi, přidej plyn, přeřaď) - je to prostě flegmatik, takže nevyšiluje, když já se po okresce táhnu šedesátkou :P . A s ním jsou mi všichni okolo mě ukradení, jestli mě chtějí předjet, tak ať mě předjedou. Horší bude, až se někdy dostaneme do města.
Obrázek Obrázek Obrázek
myska

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 15. březen, 2013, 8:55 pm

HOlky - díky za podporu...
Itali pro spoustu lidí budu za blázna, tak díky za pochopení... asi bych toho potřebovala odblokovat víc než jen strach z řízení auta ;)
uvidíme, pak napíšu, jak to se mnou vypadá :roll:

ps. na netu jsem našla něco pro pobavení...
http://dusan.pc-slany.cz/autoskola/auto ... lpka-1.htm
dost užitečné a navíc jsem se u toho výborně bavila :lol:
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Příspěvekod Aliba » 0, 16. březen, 2013, 10:21 am

Nep
Tak jsem si početla - je to fakt dobrý :D .
Já furt řidičák nevlastním a můžu ti napsat, že teda čím jsem starší, tím víc se ovládání auta bojím - mám pocit, že nebudu schopná kordinovat pohyb - jako nohy dělají to oči koukaj tam a ruce dělaj a přitom udržet auto tam kde má bejt. Jediné co umím celkem slušně je couvat - prej je to to nejtěžší, ale pro mně je těžké udržet auto na rovné silnici - furt mám pocit, že někam uhýbá a pak taky nikdy nevím o kolik ten volant otočit. Řazení - to se snad nenaučím nikdy.
Jo a DH mám takového toho týpka, co se v autě rozčiluje, když někdo se někde šourá a je vidět, že je to svátečnák, nebo začatečník - u těch to toleruje, jen když maj na autě Z. Takže nemám tucha s kým budu trénovat. Až třeba na te řidičák dojde z testů strach nemám. O autech vím hodně však jsem se v nich dost a dost štourala - opravovala, ale řízení je pro mě momentálně taky bubák.
Jediné co mně uklidňuje, že znám spoustu fiflen - blbek co to daly a pak pár příkladů, jak i mnohem starší si dělali řidičák, nebo obnovali po x letech a taky to zvládly. Tak snad i jednou já budu moc bejt na sebe hrdá, že řídím.
Aliba

PředchozíDalší

Zpět na Povídání jen tak