Odvaha k rizeni auta

Co se do ostatních rubrik nehodí

Re: Odvaha k rizeni auta

Příspěvekod atevi » 0, 26. leden, 2014, 9:05 pm

Filomena - DĚKUJI já miluji taková vyprávění. Prosím ještě něco napiš :s11651:
atevi

Příspěvekod henry » 0, 14. květen, 2014, 11:09 am

Nejdřív je potřeba si osvojit základní návyky, takže pěkně někde na parkovišti, polní cestě, soukromé cestě apod. rozjezdy, zatáčky, odhady, brzdění... potom třeba jízda ve dny kdy jezdí málo aut.. třeba v sobotu .. no a postupně stupňovat nároky :) .. není špatný si pořídit volant a jezdit na PC, tak máte aspoň 3 životy :P
henry

Příspěvekod lenkai79 » 0, 16. červenec, 2014, 10:51 am

Bála jsme se řízení, ale od té doby co mi manžel pořídil automat je vše ok. :s9914:
Všem krásný den! Když hledám levné prací prášky zvolím velkoobchod drogerie Xantea.
lenkai79

Příspěvekod Tea » 0, 16. červenec, 2014, 12:53 pm

Já řízení auta miluju - dostala jsem se k tomu poměrně pozdě. Hned jak jsem dostala řidičák, učila jsem se na parkovišti mezi popelnicemi parkovat a jezdila jsem každý den, i v noci. Taky jsem se bála - ale chtělo to ten strach "vyjezdit", začít si být jistá jak je auto velké, kam se dokážu vejít, co to auto v jakých podmínkách dovede... Nebojte se, sedněte si za volant (pokud máte auta dvě - do druhého posaďte muže ať pro jistotu jede za vámi - je to lepší, získáte větší jistotu a naučíte se být v autě sama). Nechápu, jak jsem mohka bez auta být :) Teď je to pro mě relax. Pracovně najezdím měsícně kolem 5. až 7. tis. km (jezdím občas i do ciziny) a hrozně mě to baví ;)

Holky, není čeho se bát - chce to jen odhodlání začít trénovat a uvidíte jak to půjde!

Filomenko už se těsím na další příběhy :give_rose:
Tea

Příspěvekod Filomena » 0, 18. červenec, 2014, 9:50 pm

Tak jo!! Jak jsem jíž možná napsala, můj táta byl automontér a bývalý motocyklový závodník. A tak když jsem udělala řidičák na tátovy narozeniny (jak to proběhlo jsem už tady psala) jsem začala okamžitě jezdit na skůtru. Měla jsem tátova Tatrana a moc dobře se mi na něm jezdilo. Startoval ses na klíček a měl "policajta" (pro neznalce: policajt je druh stojánku, který se jen odkopne a nemusí se silou taha na dvounohý stojánek). A měl také rychlopal. V obsazení dvou jezdců dosahoval i rychlostsi 90km/hod, což na skůtra a tehdejší dobu bylo dosts) Moje první jízda byla z domova do chaty, kde se nám mezi okenicí a skly okna usadily včely. Neměla jsem odvahu jet přes Prahu, tak jsem z domova (bydlela jsem tehdy u Davle) jela do chaty u Unhoště raději přes Radotín. No, nevybrala jsem si zrovna nejlépe, protože v Radotíně jsem si to zkrátila přes vlakový přejezd,ke kterému se jelo do kopečka a zrovna byly spuštěné šraňky. A pro motocyklového zelenáče zastavovat do kopce nebylo zrovna to nejlepší. Nebudu Vás napínat: skútr se mi zvrhnul a já s ním. A zrovna v ten moment projížděl kolem vlak. Byl to asi dost poutavý obrázek pro náhodného diváka z vlaku. Na silnici se válí v prachu skůtr, vedle něho holka v kožené minisukni se šněrovacími sandály po kolena (tehdy obrovská móda), s přílbou na hlavě z pod které jí visí dlouhé vlasy do půlky zad. Štěstí, že koukali jen lidé z vlaku, který rychle přejel a že nebyl kolem žádný jiný divák. Nasedla jsem znovu na skútra a po okresních silnicích jsem mířila k Unhošti. No, mířila je silné slovo. Ono je něco jiného, když sedíte na skůtru za manželem a koukáte po krajině a nejste za řídítky, kdy musíte sledovat provoz i směr kudy pojedete. Jezdila jsem všemi možnými končinami - kdo zná trochu krajinu na jihozápad od Prahy směrem ke Karlštejnu, dá mi jistě za pravdu, že jsou tam všechny křižovatky hlavně v polích a stejné. Do chaty jsem dojela asi za dvě hodiny (dnes mi tam cesta, pokud bych jela od Davle, trvá 40 minut). Zpáteční cestu jsem už opravdu raději volila přes Prahu, kudy jsem to znala, protože se za mnou hnal mrak, hromy a blesky. Nechtěla jsem na skútru zmoknout. Jakmile jsem zaparkovala v garáži, spustil se liják jak ze spolachovače a já jsem byla ráda, že jsem byla doma. A musím přiznat, že jsem cítila děsnou únavu. Ono napoprvé jet asi 90 km, bylo trochu dost.
Skůtra jsem měla ráda a to léto jsem ráda na něm jezdila, i když jsem byla jednou šokovaná přístupem jakéhosi opilce na Kinského náměstí, kde jsem čekala na zelenou. Co jsem si vyslechla na téma minisukně, frajlinky na motorce apod. než ta zelená padla, nebylo zrovna příjemné. Dodatečně jsem si uvědomila, že toho opilce znám. Byl to kamarád mých rodičů z mládí, v té době již těžký notorik.
- Tak příště třeba jak jsem se prvně svezla na Zbraslav- Jíloviště s jedním naším automobilovým závodníkem. Ale připomeňte mi to časem někdo, ať to zase netrvá tak dlouho jako tohle. :roll:
Filomena

Příspěvekod Tea » 0, 3. září, 2014, 4:33 pm

Nějak jsem nedostala k tomu napsat. Ale netrpělivě očekávám další příběh - moc mě to baví :) Filomenko až budeš mít čas a náladu, prosím o příběh jak jsi jela se závodníkem na Zbraslav :) Děkuji :thank_you:
Tea

Příspěvekod HonZChech » 0, 8. říjen, 2014, 9:32 am

Je asi jediná cesta k řízení, osvojit si ho. Není snad nikdo, kdo by se na začátku alespoň trochu nebál. Jakmile člověk něco málo najezdí, tak pak se ty obavy vytratí. Člověk hned nesmí myslet na to, že někde bourá i ostatní řidiči jsou obezřetní, takže když uděláte přešlap nemusí to hned znamenat karambol. Dost mi osobně pomohlo, když jsem jel s někým, protože jsem měl pocit, že mi v nejhorším případě poradí.
HonZChech

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 20. červenec, 2015, 8:16 am

Holky, tak navazuji... na 45 min mě čeká po 16 letech první kondiční jízda. Jak já se bojím... :beg: Držte mi palce!
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Příspěvekod jane » 0, 20. červenec, 2015, 8:20 am

Nep........to dáš.Držím palce :give_rose:
jane

Příspěvekod Filomena » 0, 20. červenec, 2015, 8:50 am

Ničeho se neboj!!! Chce to ale pravidelně jezdit a nenechat se znervóznit. Jezdím celý život, příští měsíc mi bude 70 let a auto pokládám za svoje druhé nohy. Ujet denně trasu 300 i více km mi neděšlá vůbec žádné potíže, je to prostě zažité. Eliška Junková asi před 40 lety vydala v edici Emka drobnou brožurku Slovo k řidičkám. Pokus se jí seznat, dává tam velice cenné rady. Jestli chceš, najdi si tady všechny moje příspěvky, napsala jsem tam myslím toho dost a dost i ze svých začátků, takže se nechci opakovat. Já osobně pro začátečníky ( i obnovené začátečníky) razím dvě hesla. Ničeho se nebát a nenechat se znervóznit. Zkrátka nikým - ani uvnitř auta, ani ostatními řidiči. I kdyby spadla na podlahu vzácná starožitná váza, Ty se musíš věnovat řízení. A ti ostatní řidiči na silnici? Oni se nezblázní. A nestyď se klidně si dát na auto Z jako začátečník. Můj starý pan instruktor si ho tam dal také, protože tvrdil, že ostatní ridiči z toho mají repekt a netroufají si tolik dělat sviňárny. - A jezdit pravidelně denně, třeba jen pár kilomertrů. I na silnicích, kde budeš jezdit denně dávej pozor, jako bys tam jela poprvé. Mohou změnit značky o přednosti v jízdě, Ty si toho nevšimneš a na neštěstí je zaděláno.
A pamatuj si, že nikde v genech není stanoveno, že muži musí být lepší řidiči než ženy. Někdy je to naopak - viz dopravní nehody. MOc Ti držím palce.
Filomena

PředchozíDalší

Zpět na Povídání jen tak