Odvaha k rizeni auta

Co se do ostatních rubrik nehodí

Odvaha k rizeni auta

Příspěvekod kacenka1217 » 0, 2. září, 2011, 8:21 pm

Prosim o radu. :cray:
Mam asi 6 let ridicsky prukaz, ale od te doby nejezdim :( . Protoze po ziskani ridicskeho prukazu jsem otehotnela a mela jsem strach. I tak jsem nemela vlastni auto.
Mam dve deti, a proste v dnesni dobe je nezbytne byt neustale pojizdna a samostatna. Manzel ma takove zamestanani, ze ho proste nemam porad po ruce a musim o vse zadat moji tchyni. Ale v mem pripade podam tchyni prst a a uz se mnou ovlada jak s loutkou. Navic i ''keca '' do toho kdyz manzel nepracuje a zrovna me musi vezt na nakup, je totiz zemedelec a ona v zemedelstvi zije take od detstvi......To je ale druha kapitola :evil:

Proste a jednoduse jsem se dnes tak nastvala, ze se chci rozjet. Ale musim i s detma a navic v terennim aute. No ale potrebuju byt samostatna a vse si zaridit sama.

Asi je to tu na dlouhe rozepisovani......
Ale muzete mi nektera napsat podobnou zkusenost kde sebrat tu odvahu a vsem ''ukazat''?

Moc zatim dekuji K.
kacenka1217

Re: Odvaha k rizeni auta

Příspěvekod diblice » 0, 2. září, 2011, 8:25 pm

já se taky bojím a už za to asi nesednu, ale mám taky manžela zemědělce a tudíž pro nás není problém si zajet kam potřebujeme a kdy potřebujeme, jsme sami sobě vlastními pány. klidně si uděláme volno na celý den, ráno pkrmíme a pak je klid.
diblice

Příspěvekod kacenka1217 » 0, 2. září, 2011, 8:42 pm

To u nas kdyz je sezona, tak proste mam smulu...navic pred tim mel manzel dva velke urazy a ja za nim jezdila busem do nemocnice. A ta tchyne :s6066: :lol: nam vsechno organizuje :beg: i blbej nakup

U nas byly zne, ted se seje, ora...........pak budou brambory
kacenka1217

Příspěvekod diblice » 0, 2. září, 2011, 9:04 pm

tak my máme jen pastviny pro zvířata a brambory jen pro svou potřebu, asi jsme jen malý zemědělci, máme 11 ha a krávy jen na telata, takže si opravdu uděláme volno tehdy, když potřebujeme, uživí nás to v pohodě.
diblice

Příspěvekod kacenka1217 » 0, 2. září, 2011, 9:30 pm

No my asi 270ha.....volno je mirne prosinec, leden

Takze ridit potrebuju :dash1:
kacenka1217

Příspěvekod Martina1 » 0, 2. září, 2011, 9:36 pm

Co zkusit první jízdu po tolika letech v autoškole? Autoškoly mají kondiční jízdy, takže pro ně nic zvláštního.
Já teda od té doby, co jsem udělala ŘP, tak jezdím pořád, ne teda denně, ale nemám problém vyjet sama do velkého města nebo zahraničí, dělala jsem pár let v A. Horší to bude s motorkou, ŘP jsem si udělala letos a na výlet jsme vyjeli jen jednou. Minimálně rok na ni nesednu, asi se budu pak trochu bát.
Martina1

Příspěvekod RomanaK » 0, 2. září, 2011, 9:45 pm

jj přesně jak píše Martina, začni jízdou v autoškole. Provoz je fakt fofr, tak aby se něco nestalo. Důležité je také si věřit a jet prostě podle sebe. No co že na mě někdo troubí, nebo že se mi lepí na zadek, nebo mě předjíždí jako blázen a stejně pak čekáme na stejném semaforu,....A pokud by tchýňa trošku přestala prudit ,...domluv se s manžou ať tě vezme třebas párkrát na lesní mebo polní cestu :) taky se to tak dá ;)
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Bozenka » 0, 3. září, 2011, 7:04 am

Ahoj já jsem nejezdila tak 2 roky co jsem nabourala do plotu bráchovo auto. :blush2: Pak jsem se bála řídit sice se nikomu nic nestalo ale začala jsem se bát že někomu zase auto škrábnu. Donutilo mě když mi brácha s mamkou sehnali starou škodu 120 a to už bylo jiné to mě bylo jedno zda to škrábnu či né a jak jsem s ním lítala. :mrgreen: Jen jsem měla problém si sednou zavolant nějakému, jak říkám "novějšímu" autu. Překonala jsem to až když jsme si s manželm koupil "nové " auto musela jsem s malým jezdit na rehabilitace do jiného města. Sice jsem ze začátku jezdila jen 60 a u kraje :mrgreen: ,ale pak jsem si zvykla.
Držím palce k odvaze aby jsi aspon zkusila jet zkouškové jízdy i s dětmi to ti moc pomůže. ;)
Bozenka

Příspěvekod Mishaczek » 0, 3. září, 2011, 8:59 am

Kacenko pokud se bojis jen tak "zdravě" a není z toho fobie, tak si zařiď ty kondiční jízdy v autoškole a kus to. Nebo nechej děti tchýni když je tak chytrá a zajeď si na nákup sama. Jestli máte někde poblíž obchod kde se musí parkovat, tak vyraz v sobotu brzo ráno nebo v neděli sama. Nikdo ti do toho kecat nebude a budeš mít místo na parkování volné...Tak to dělám já :cool: Ale občas mi hrkne v hlavě a jak nejezdím tak si sama zajedu do Prahy :mocking: a nebo se něco semele, manžel nemůže řídit a já musím řídit na pohotovost.. To už tu taky bylo několikrát. Ale zažila jsem i chlapa co mě viděl v zatáčce a pouštěl volant a držel se za hlavu. Si chudák asi myslel, že ho naberu :cool: Neboj se toho sedni a zkus si to.
Mishaczek

Příspěvekod kacenka1217 » 0, 3. září, 2011, 11:47 am

Musime to dokazat :cray:
a jestli to vyjde bude to pro me pokrok :s494: . Uz asi 10 let mam sny ze ridim auto a ze to tam jde...jsem asi zbabela, ale budu muset :give_heart:
kacenka1217

Další

Zpět na Povídání jen tak